Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

mates22
31. srp 2012

my budeme dojídat, někdo si dá cuketový guláš a někdo (dcera) švestkové knedlíky...tak to mám dnes bez práce, jen ušlehat šlehačku 🙂...........a na odpoledne ještě švestkovej drobenkovej koláč, musíme se snažit, na zahradě to dozrává rychlostí blesku

jimmy1
31. srp 2012

@nikiii trochu oleje, grilovací kořenjí pro děti (bez glutamanu) + navíc trochu sušeného česneku. Na žádný experimenty není čas 😉 musím to stíhat s dětmi...

lajcikova
31. srp 2012

jak tady najdu ty recepty?

zuzi82
31. srp 2012

My si dnes dáme kuřecí játra na cibulce s rýží a večeři musím teprve vymyslet. 😉

zuzi82
31. srp 2012

@lajcikova Tady máš seznam uvedených receptů : https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/seznam-r... a u každého názvu máš stránku, kde se recept v téhle diskuzi nachází. 😉

lajcikova
31. srp 2012

@zuzi82 kuju moc 🙂

handm
31. srp 2012

u nás dneska pizza.. nejsou kapacity při vstávání ve 4,19😝 a taky jsem večer zapomněla vyndat nějaký maso z mrazáku. Zítra se polepším...😝

skurinka
31. srp 2012

kucharinky otazka..muzu zamrazit spenat udela jsem ho nejak moc.
a jinak dneska pecu duhovou buchtu 🙂

katerinanov
31. srp 2012

@mates22 Můžu poprosit recept na cuketový guláš?

audi1986
31. srp 2012

potřebovala bych poradit od zkušenějších, jestli bude někdo tak hodný - dělala jsem muffiny plněný marmeládou, ale ta marmoška protekla spodem....myslíte, že je problém v tom, že jsem dala tu první vrstvu těsta moc malou? a nebo se to má dávat až uplně nahoru a při pečení se to bude postupně propadat? díky

mates22
31. srp 2012

@katerinanov

Dělám tento, jen tam nedávám rajčata (chutná to pak spíš jako lečo), nebo třeba jen jedno na toto množství a používám zakysanou a nebo normální smetanu, jogurt ne - ale to jen proto, že mi se obvykle srazí. Dá se přidat i maso, dávám obvykle krůtí na kostičky a to ho restuju na té cibulce s kořením nejdřív a pak až dávám cuketu 🙂. A pak mám variantu, že tam nedám tu smetanu, ale víc podleju a mám takový ten hnědý guláš 🙂. Prostě experimentuju.

3 menší cukety, dohromady kolem 1 kg, 2 - 3 cibule, 3-4 rajčata, 3 lžíce tuku, paprika, gulášové koření, 3 - 4 lžíce hladké mouky, 1 kelímek bílého jogurtu nebo zakysané smetany, sůl, 2 lžíce jemně posekané petrželky

Nadrobno pokrájenou cibuli osmahneme na tuku. Přidáme papriku, gulášové koření a promícháme. Vsypeme na menší kostičky pokrájené cukety, zaprášíme moukou a za stálého míchání krátce opečeme. Mírně podlijeme vodou a dusíme pod pokličkou do poloměkka. Přidáme na menší kousky pokrájená rajčata a dusíme, až je cuketa měkká. Nakonec osolíme, vmícháme jogurt nebo smetanu a petrželku.

zuzi82
31. srp 2012

@skurinka Špenát bych klidně zamrazila, nemělo by se mu nic stát.

katerinanov
31. srp 2012

@mates22 Díky moc, zítra jedu na návštěvu k babičce takže počítám, že přijedu s hromadou cuket a už nemám inspiraci, co s nima 🙂

beruskanula
31. srp 2012

rychlá svíčková a těstoviny 😀 😎

skurinka
31. srp 2012

@zuzi82 -dekuji

kixi
31. srp 2012

muj novy recept...ryba s chlebovou rajcatovo-bylinkovou krustou. Mela uspech.

ia.
31. srp 2012

příští týden jsme v Tatrách, takže se budeme cpát kyselicema, langošema, haluškama, až nám polezou ušima 😅 hlavně že nemusím týden vařííííttttt

zuzi82
31. srp 2012

Tak na večeři jsme si nakonec dali palačinky plněné masem. 😉
Zítra jdeme na svatbu, takže se pořádně nadlábneme a já pro to nemusím hnout ani prstem. 😅

timbouctou
31. srp 2012

@renny7 zítra se chystáme na brusinky 🙂

včera jsem nevěděla co s jedním kuřecím stehnem pro 4 lidi, tak jsem vymyslela kuřecí na pivě s rýží a zase jsem vyráběla ten bláznivej švestkovej koláč. Zítra štrůdlik z nedozrálých panenských jablíček.

kammka
31. srp 2012

@zuzi82 my jdem zítra taky na svtabu, ale pouze do kostela na obřad, ale před tím jedem k našim pro dcééru, tak snad nám naši něco daj.. já vařit moc nestíhám, bojujeme s kojením.. ale dnes krom polívky k obědu jsem zmákla k večeři vepřové plátky na rychlo s listovým špenátem a bramborem.. mňamka..

teď se nalejvám meltou a kojícím čajem..

zuzi82
31. srp 2012

@kammka Buď ráda, že bojuješ a nevaříš. Já vařím a už jsem dobojovala. Mikuláš je na Nutrilonu. Mám mega prsa, ale zase (stejně jako u Matěje) nic v nich. Vzdala jsem to po dvou týdnech. Prsa se mi zase vůbec nenalily. Kdyby nebylo UM, moje děti by umřely hlady. Jako kojná bych se neuživila. ☹

lajcikova
1. zář 2012

bramborovej knedlík a vepřove na zelenině

krizecek
1. zář 2012

dneska budou zapékané špenátové palačinky 🙂

michamicha
1. zář 2012

špenátová polévka se zakysanou smetanou, vepřové nugetky s pečenou dýní hokkaido a s máslovýmu brambory s pažitkou 🙂 na odpolední sváču se právě peče jablkový závin 😉

krizecek
1. zář 2012

nemáte někdo osvědčený recept na krémovou brokolicovou polévku??

nikiii
1. zář 2012

My jsme si dneska dali zapečenou krkovičku s bramborem, odpoledne pak buchtu s jablíčky a zakysankou posypanou skořící, a na zítra mám naloženou vepřovou panenku a k tomu budou pečené brambory.

zuzi82
2. zář 2012

Dnes na snídani koláče a cukroví ze svatby. Na oběd si dáme sekanou s bramborem a na večeři manžel nebude doma, takže asi jen nějaké pečivo se šunkou. 😉

jaja01k
2. zář 2012

Gnocchi se smetanovou omáčkou s kuřecím a žampiony, k tomu zeleninový salát

radka_h
2. zář 2012

@krizecek Suroviny:

750g brokolice, 10g másla, 1 a 1/2l vývaru, 1 stroužek česneku, 100ml šlehačky, sůl, pepř, muškátový oříšek

Postup

Brokolici očistíme, omyjeme a rozdělíme na růžičky, košťály oloupeme a nakrájíme na plátky. Česnek nasekáme a podusíme na rozpáleném tuku spolu s nakrájenými košťály. Přilijeme vývar a povaříme na mírném ohni asi 5 minut. Přidáme růžičky brokolice a vaříme 10 minut. Poté brokolici spolu s vývarem rozmixujeme. Za stálého míchání přidáme smetanu a dochutíme solí, pepřem a strouhaným muškátovým oříškem.

Dělala jsem ji několikrát. Manžel ani syn mi jí nejedí, protože v tom neplave řízek
,ale mě moc chutná.

radka_h
2. zář 2012

@krizecek jo a ještě k té polivce. Já jí nejdřív teda přecedim a pak zahustím smetanou. Ale je to na tobě 😉