Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
13. dub 2012

@nikiii španělské ptáčky , Luhačovický skřivan, plněné papriky, čevabčiči, čufty.-D zapečené s bramborem a kapustou či zelím😀 zapečene se štouchaným bramborem a rajčaty.-)

sarunatko
13. dub 2012

Dnes zeleninová polévka, kynuté knedle s meruňkama.

brusinka.pusinka
13. dub 2012

dnešní mňam 🙂 vývar s kuskusem, srdíčka na smetaně burisonový a houskový knedlík a malá těstovinu🙂

mikkisek
13. dub 2012

@brusinka.pusinka mohla bych poprosit o recept na cizrnovou polévku, až budeš mít čas, nechvátá to. Děkuju

brusinka.pusinka
13. dub 2012

@mikkisek dělám takto

1 plechovka cizrny
1 cibule
máslo, hladká mouka, sů,l pepř, majoránka, česnek dle chuti já dávám 3 stroužky
na másle orestuji cibulku a přidám hl. mouku a udělám jíšku , pak přiliju cizrnu z plechovky a doliji vodu a nechám provařit,rozmixuji a přidám sul, česnek ,pepř a majoránku dle chuti. podávám se lžičkou zakysané smetany a opečeným chlebem či kuličkami🙂

handm
13. dub 2012

Ahoj, kuchařky, prosím nemáte někdo zaručený recept na mořského ďasa, aby to bylo vhodné i pro prcka?! Manžel mi ted píše, že koupil čerstvého na zítra k obědu, tak abychom si pošmákli😉🙂 díky

jinak u nás zapečené brambory s masíkem🙂 klasika

eriska
13. dub 2012

my dojídáme segedín, večer jde taťka do lesa, tak přijde kámoška a objednáme si pizzu

na odpolko, @kammka díky za inspiraci, bude domácí borůvkový piškotík🙂

crca
autor
13. dub 2012

polívku měli u babí-bramborajdu 😀 a já dělala Karkulku s bramborem 😉 (vepř.plátky,očesnekovat,osolit,opepřit-nepepřila jsem ....,obalit v hrubé mouce a osmažit,na talíři pak pokapat kečupem,posypat sýrem a cibulovou natí,nebo sekaným porkem),dělala jsem s bramborem.Ten sýr jsem dala i trochu Nivy a bylo to výborné,děcka měli čedar 😀

aaadus
13. dub 2012

tomatová polévka s parmezánovými nočky, vaječné amoletky se šunkou a sýrem s bramborem

lisbetha
13. dub 2012

@aaadus Můžu poprosit o recept na tu tomatovou polévku s těmi noky? Děkuju moc! 🙂

aaadus
13. dub 2012

@lisbetha str. 63 😉

yesu
13. dub 2012

Kuřecí na zelenině, rýže....

ia.
13. dub 2012

ahoj holky, chci se zeptat...zítra mi přijde švagr něco dělat domů a jí jenom kuřecí, tak jsem koupila prsa. Chtěla bych udělat něco s rýží, ale aby byla i omajda, aby to nebylo moc suché. Máte nějaký zajímavý receptík? Doma mám rajčata, brokolici, papriku, mozzarelu, parmazán, slaninu, šunku.....díky moc.

vlnka81
13. dub 2012

@ia.ahoj La 🙂 moj oblubeny recept - kuracie na smotanovo porovej omacke. prvy x ma na neho pozval brat, manzelovi velmi chuti 🙂 tak predpokladam ze u chlapov ma uspech 🙂
- kuracie masko
- muka
- por
- pochutkova smotana
- cierne korenie
- sol
Narezat kuracie na male kusky, obalit na jemno v hladkej muke + posolit (aby zostali stavnate vo vnutri), rychlo opiect/oprazit. zatial nakrajat por na kolieska, jemne ho osmahnut a potom trosku podusit - iba trosku aby sa uplne nerozpadol 🙂 zmiesat masko a por, trosku ich spolu podusit a zaliat smotanou. trosku povarit a ak je omacka velmi riedka tak zahustit mukou. Korenit mozes v priebehu alebo nakoniec. Ja robim vsetko odhadom - co sa tyka mnozstva aj casu. ale vzdy to bolo dobre 🙂 ak si skusena kucharka (co ja velmi nie som) tak to budes vediet odhanut este lepsie.
z toho co mas doma - myslim ze by bolo vyborne dat zapiect do truby masko+sunku+mozzarelu 🙂 bez omacky ale urcite fajnove 🙂
drzim palce 🙂

jimmy1
13. dub 2012

vepřová pečeně, dušená kapusta, brambor a štrůdlík 😵

kixi
13. dub 2012

@ia. z toho co mas doma ja delam kureci zavitky. Kureci prsicka nakrajim na tenke uzsi platky, zaroluji se slaninou, mozzareou a treba rajcatem a spichnu paratkem. Orestuji na panvicce a dam dopect na chvilicku do trouby...mozzarela a slanina maso krasne ochuti a rajce doda stavu...a kdyby stavy bylo malo na panvicku bych k tomu hodila treba prouzky papriky...

zuzi82
13. dub 2012

My dnes Vepřové ražniči s kaší a na večeři buď pomazánka nebo buřty v červném pivu. 😉

1luciferka1
13. dub 2012

@brusinka.pusinka jůůůů dcera srdíčka miluje, můžu poprosit receptík a i na ty knedlíky 😉 díky

ia.
13. dub 2012

@kixi děkuju, vypadá to dobře 😉 na jak dlouho a na kolik st. to dáváš do trouby, aby to maso nebylo vysušené?

jika10
13. dub 2012

My dnes vecer domaci hamburgery

ia.
13. dub 2012

@vlnka81 díky moc 😉

petrufa86
13. dub 2012

@handm mořskýho ďasa dělali před 2 týdny v prostřeno jak tam byly celý týden český modelky. Celý to obložila solí a pekla v soli. Docela ji trvalo než se do toho přes tu solnou krustu dostala, ale vypadalo to moc hezky.

yesu
13. dub 2012

Holky zítra chci dělat panenku, poraďte nějakej recept! V seznamu sem toho moc nenašla....chtěla bych ji zkusit nějak se slaninou....

kixi
13. dub 2012

@ia. asi jen tak na 10 min, zalezi jak dlouho to nechas na panvicce, ale neni nic njednodusiho nez jeden zavitek rozmotat a mrknout se 🙂

kixi
13. dub 2012

@ia. jo a troubu tak na 180 asi

kixi
13. dub 2012

@ia. a nedes se ze z toho syr vytece, krasne to ochuti maso a udela tu majdu 🙂

ciocca
13. dub 2012

Brokolicové karbanátky se sýrem, vařený brambor, dip z kysané smetany a čerstvé pažitky + jablečný závin.

ia.
13. dub 2012

@yesu já dělám panenku jen na přírodno na pánvi, ale jako přílohu osmahnu žampiony a česnek a zelené fazolky, to je jedna příloha, a druhá brambory ve slupce na měsíčky nakrájené v troubě upečené a smíchám s opečenou slaninou na kostičky a česnekem. Jako dip k tomu zakysaná smetana s bylinkama nebo nějakým libovolným kořením

oli26
13. dub 2012

prosim prosim prosim mate nekdo recept na cockovku z cervene cocky? dekuji

kammka
13. dub 2012

já dnes vstala po jedenácté, takže jsem nevařila.. brzo odpoledne jsem jela na nákup, na poštu, do školky, do masny a pro mlíko.. ještě jsem neměla teplý jídlo, ale máme tu něco ze včerejška, čočku se špekáčkem a polívku...
takže k večeři bude něco z toho..
pak zadělám na buchty a upeču plněnou sekanou, tatínek nám jede zejtra na celej den pryč...
sekačku si dáme s malou zejtra s br.kaší, zbytek bude mít táta s sebou a na neděli asi šunkofleky, koupila jsem hodně masitej kus uzenejch žeber, za dvacku... 😉 😉 😅 😅 😅 vajec dnes bylo 9, včera 10, slepiček mám 11, takže se holky překonávaj.... jen kdyby to snášely všechny do kukaní, posbírat to, to je takovej tělocvik pro těhule...