Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

mirisek81
4. črc 2011

@pet.s Je to ryba z okounovité čeledi. Zanevřela jsem na Pangas, tak dávám místo něj prckovi Tilapie, Lososa nebo Claresse.

pet.s
4. črc 2011

@mirisek81 no mně teda ten pangas vyloženě chybí,ale jsem obětí medií, jak ukazovali jak ho chovají, tak mi nejde přes pusu..brrr.-(((

mirisek81
4. črc 2011

@pet.s Přesně. Také nás ovlivnila média a všechny ty zprávy kolem něj. Proto zkouším najít i jiné ryby. Makro má slušný výběr ryb. A právě Claresse a Tilapie tam vždy koupím vyfiletované a bez kostí.

fire85
4. črc 2011

já dneska dělala rajskou ,bohužel jí budu mít s kupovaným knedlíkem

helisek84
4. črc 2011

@samik2008 langoše se nekonali, drahý pořád neměl hlad a v půl deváté večer se mi vařit nechtělo...tak možná dnes...

@brusinka.pusinka krásná bábovka, tohle v životě neupeču 😀

používáte někdo horkovdzušnou troubu? - ale takovou tu kombinovanou i s mikrovlnkou, grilem atd...

brusinka.pusinka
4. črc 2011

@helisek84 děkuji a neboj upečeš jen pořád zkoušet 😉 a my používáme obyčejný sporák na plyn 😉 bez regulačního stupňového kolečka prostě podle sluchu 😉 peču a stupně neřeším 😉

helisek84
4. črc 2011

@brusinka.pusinka já upeču cokoliv, ale bábovka se mi v životě nepovedla, vždycky se mi rozlomí nebo rozsype...nechápu...tak ji ani nepeču🙂

reruna
4. črc 2011

@mirisek81 @pet.s taky jsem si oblíbila tu tilapii, kupuju filety a ještě jsem nikdy nenarazila na kostičky, takže pro děti super, já jsem tedy na toho pangase nezanevřela, všechny ty zprávy o jeho škodlivosti a chovu atd. nejsou nic jiného, než hoax - poplašné zprávy záměrně šířené za účelem poškodit - doporučuju projít si stránky hoax 🙂 ale ta tilapie mi chutná více
@pet.s tak to je pak na houby, ale možná by se jim časem ty hambáče snad omrzely ne? asi bych udělala rodinnou radu ohledně stravování a jak tu někdo už radil, a´t ti dají tipy, co by chtěli, abys vařila, ať každý napíše seznam a pak si to přečtěte a společně byste měli dostat podle mě dost slušný seznam jídel, co by potom jedli, přece nebudeš vařit půl dne a pak to nikdo nejí....a klidně jim můžeš ty hamburgry udělat i domácí, určitě budou zdravější...

reruna
4. črc 2011

@helisek84 bylo tady už pár receptů na bábovku, pohledej v seznamu od zuhur 🙂 jsou vyzkoušené a určitě se povedou 🙂 horkovzdušnou troubu mám elektrickou klasickou, funkce gril tam taky je, ale není to mikrovlnka, tu mám zvlášť...

helisek84
4. črc 2011

@samik2008 tak právě tlačítme minilangošky a jsou fantastické 😵 moc děkuju ta skvělý tip!

samik2008
4. črc 2011

@helisek84 jé tak to jsem moc ráda a přeji dobrou chuť!!! i když už asi pozdě 😀

babulinkab
5. črc 2011

rizoto, okurkový salát

vojtisek2007
5. črc 2011

zeleninová polévka, kuřecí na kmíně se žampiony, hranolky, okurkový salát
na odpo svačinu nebo k večeři mám v plánu minilangošky 🙂 dle @samik2008

helisek84
5. črc 2011

dnes nevařím nic🙂
včera jsem vařila večer chlapovi do služby - bramborová kaše s cibulkou, nové brambory vařené s osmaženou cibulkou, kuřecí prso nako steak, druhé kuřecí prso se šunkou a uz. sýrem, třetí kuřecí prso se sázeným vejcem a doufám, že jako dnešní oběd a večeře mu to bude stačit 😀

já si možná udělám dnes večer dušenou mrkev...

samik2008
5. črc 2011

my dnes kuře na paprice a těstoviny

pajula
5. črc 2011

od včerejška máme grenadýrský pochod 🙂

kacenkaja
5. črc 2011

@helisek84 My máme mikrovlnku s horkovzdušnou už asi 10 let. Kupovala jsem si jí jako studentka do minikuchyně a teď s ní taky celkem vystačím. Člověk si zvykne, i když bych ráda měla klasický pekáč a plechy s troubou. Už se těším, až si jí jednou pořídím. 🙂 Jinak co se týče bábovky, chce to na malinko stupňů, aby se právě nerozlomila, když vnitřek ještě nabírá na objemu. U horkovzdušné cca o 20st. méně než u klasické.

Jo a já dneska dělala už ráno řízky, protože děti jely s manželem na výlet. Jdu prozkoumat ty Vaše minilangošky 🙂

helisek84
5. črc 2011

@pajula co je grenadýrský pochod? 😲

@kacenkaja děkuju za radu. mám chvilkama pocit, že mě z té trouby odvezou do blízkého cvokhausu...já byla zvyklá na plynovou, pak elektrickou a teď tohle 😀 ale mám slíbenou velkou 😉

hojda
5. črc 2011

řízky, nové brambůrky a okurkový salát z domácích okurek. Mám na tu chuť už 2 dny...no jo asi těhotenské chutě 😀

pajula
5. črc 2011

@helisek84 - vařené brambory,těstoviny a slanina 🙂,je to opravdu vynikající 🙂

romana29
5. črc 2011

Holky, nemáte některá dobrý recept na cuketové placičky --- nebo prostě něco z cukety, tata jich zase na zahradě má jak pro celou Moravu 😀

eloana
5. črc 2011

@romana29 ahoj my pridavame cuketu do bramboraku pul na pul a je vynikajici

helisek84
5. črc 2011

@romana29 udělej i cuketovou buchtu, výborná záležitost

babulinkab
5. črc 2011

@romana29 pochytila jsem zde recept zapečené cukety s mletým masem a sýrem, jsou výborné a my děláme smažené cukety

miladka72
5. črc 2011

zdravím všechny,já vařila brambor.kaši a kuř.řízek,okur.salát,bramboračku-polévka. 🙂

eloana
5. črc 2011

@romana29 musim doplnit,ze delame bramborak na plech

samik2008
5. črc 2011

@romana29 http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=6799

Romčo vynikající,minulý týden sem je vyzkoušela

jajkax
5. črc 2011

Polévka z vaječné jíšky, kotleta zapečená s bramborama a smetanou, a budu péct kynuté makové šneky

katy.m
5. črc 2011

polévka ze včera-hovězí vývar a kačena,knedlík a 2 barvy domácího zelí

nika70
5. črc 2011

polévky nevedeme, takže kuřecí maso zapečené se špenátem a nokama...... 🙂