Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

babulinkab
28. kvě 2013

zítra bude rajská polévka + čočka s cibulkou, vejce, párek, okurek, chléb

blahova_andrea
28. kvě 2013

malej vařené maso s bramborem, mrkví, pastyňákem, omáslené a sypané bylinkami. pro nás uzená polévka, křenová omáčka s knedlíkem a domácí uzenou kotletkou

jimmy1
28. kvě 2013

dneska brokolicová polívka a hlívovej guláš s chlebem a škvařím v pekárně sádlo 😵 těším se na pomletý škvarky!!!!

power700
28. kvě 2013

@helcenka super, díky za recept. Já dělám piškotovou bublaninu pouze z hrubé mouky a ta teda taky nemá chybu. 😉

nemue
29. kvě 2013

hrášková od včera, br. kaše, vinná klobása, pro mládě rybu a odpolko rebarborový koláč s tvarohem

monyliny
29. kvě 2013

vepřový vývar s drobením,vepřové kostky na kedlubnách s kynutým knedlíkem a odpo sypaný tvarohovo meruňkový koláč 🙂

sabisek
29. kvě 2013

Krupicova kase, moc se na ni od rana tesim. Zitra pizza domaci 🙂

beruskanula
29. kvě 2013

zapečené těstoviny, k večeři nejspíš pečivo s něčím🙂

a zítra chci dělat lokše 🙂

helcenka
29. kvě 2013

@power700 - rebarboru s tvarohem můžeš dát do jakékoli bublaniny. U nás piškot moc nefrčí, takže dělám tuhle.

Dneska u nás bílé fazole s klobásou/párkem. Zítra bude polévka s drožďovými knedlíčky a dojíme fazole, tentokrát s volským okem a okurkou.

power700
29. kvě 2013

@helcenka přesně tak, do bublaniny vlastně dávám vše možné ovoce. 😉

lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miriska
30. kvě 2013

Maminky kuchařky prosím o radu!!! Budu slavit narozeniny a vzhledem k špatnýmu počasí jsem zavrhla jako teplou večeři grilování. Napadá vás co udělat na oslavu k večeři? chci něco trošku originálního, ale nic mě nenapadá ☹ díky za tipy!

beruskanula
30. kvě 2013

tak dnes nakonec bramboraky🙂

jimmy1
30. kvě 2013

dneska brokolicová polívka a rizoto, zítra polívku zatím netuším a fazole po boloňsku s chlebem

katka_mel
30. kvě 2013

Ahoj holky. Dnes jsem se nechala inspirovat albíčkem od @ikarkulka a dělám vaječné omelety se špenátem a k tomu brambory s máslem. Včera jsme měli brokolicovou polévku a langoše.

katka_mel
30. kvě 2013

Ještě foto dnešního obědu

kotito
30. kvě 2013

@miriska co třeba nějakou masovou roládku?

vendulka
30. kvě 2013

@katka_mel mňam 🙂

vendulka
30. kvě 2013

dneska kuřecí na kari a rýže

jika10
30. kvě 2013

Dnes plnena sekana (slaninka, houbicky, vajicko, hrasek) a br kase 😉

helcenka
30. kvě 2013

@miriska u nás se osvědčily špízy na všechny způsoby, nebo dělám maso pečené v alobalu (plátek vepřového nebo kuřecího, na něj plátek sýra, anglickou na tenké plátky, nebo šunku nebo cokoli jiného, plátek rajčete nebo nasladko půl broskve z kompotu, použít se dá všemožné koření, plátek cibule, plátek vajíčka natvrdo a navrch plátek másla a na něj plátek sýra - ale ten být nemusí, vše připravuju už na velkých čtvercích alobalu, nahoře zaroluju k sobě a pak i po stranách, ty ale zvednu trochu nahoru, protože z másla a z masa a koření pak vznikne výborná šťávička, tak aby se při manipulaci nevylila) no a jíst se to dá s bramborem, hranolkama, opečenýma bramborama, americkýma bramborama, rýží.
A ještě někdy děláme nudličky z vepřového masa a ty jsou taky výborný - vepřové nakrájíme na nudličky, osmahneme na oleji, cibulce, přidáme (podle množství) sterilovanou zeleninu Kunovjanku, dosolíme, podle chuti pak vorčestr, sojovku, trochu pepře a přidáme kvalitní sladký kečup. Je to rychlý a výborný s rýží, hranolkama nebo jen tak s chlebem.

Už se mi sbíhají sliny, škoda, že nemáme teď žádnou oslavu 😀 .

nikiii
30. kvě 2013

@miriska Pečený kuřecí křidýlka, špekáčky na pivě, roládu, špízy, plněný bramboráky, plněný závitky....

stepak
30. kvě 2013

Krémovou polévku z červené řepy, krůtí plátek s pečenou cuketou a jasmínovou rýží a zeleninka 🙂 K večeři připravím mrkvovou pomazánku 😉

edeltraut
30. kvě 2013

Pro mrňouse drůbeží polévku, pro tatínka játra na cibulce a pro děti lívance 🙂 a maminka dorazí zbytky 😀
Zítra knedlíky plněné uzeným. V sobotu asi kuře na paprice a v neděli řízečky s br. kaší.😉
Dneska ještě upeču perník na zítřejší snídani. 🙂

jaja01k
30. kvě 2013

Rýžový nákyp

babulinkab
30. kvě 2013

Zítra kuřecí vývar + pizza - půlka žampiony, slanina, paprikáš a druhá půlka šunka+kukuřice
sobota smažené žampiony a děti smažený kuřecí řízek, brambory, zeleninový salát

vendulka
30. kvě 2013

holky,prosím, nemáte některá recept na domácí pečivo, které bych mohla upéct v normální troubě?třeba rohlíky a nebo nějakou housky, bagetky?
Díky moc 😵

beruskanula
31. kvě 2013

dneska kuřecí prsa se šlehačkou, sýrem +těstoviny

zítra tvarohové švestkové knedlíky

v neděli bude nejspíš br. kaše a rolka , okurkový salát

katka_mel
31. kvě 2013

Zbylo mi trošku špenátu, takže je špenátová polévka a jako hlavní jídlo budou fazole s opečenou klobáskou.

nikiii
31. kvě 2013

U nás dneska rýžový nákyp se švestkama, hrozinkama a javorovým sirupem.