Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

martunecka
10. led 2016

SnAd po sto letech jsme u mojí maminky a ta nam vaří bramborový knedlík a pečenou kachnu s červeným zelím :-*

zlatkavlk
10. led 2016

My včera špaldové palačinky s povidly a mákem, polévku z červené čočky. Dnes pečený králík, bílé zelí / špenát, bramborové špalíčky... 🙂

lullli
10. led 2016

Čočkové karbanátky s bramborovou kaší a krupicová kaše z rýžového mléka s kakaem.

lullli
11. led 2016

@zlatkavlk Dík za tip na bezva palačinky. Dneska jsem je dělala a byly výborné 🙂

frenny
18. led 2016

dělám zapečené risoto se špenátem.

koordinatorka_odboje
18. led 2016

fazolové lusky na smetaně

lullli
18. led 2016

Zeleninový vývar s celestýnskými nudlemi.

jaryh
19. led 2016

veprový guláš s kynutými knedlíky, a zítra tunákový salát a dětem palačinky

lullli
19. led 2016

Špagety s kvalitním olejem a bazalkou (rychlovka 😉 ) a na svačinu rýžový pudink se skořicí a vanilkou.

markves83
19. led 2016

lívanečky s ovesnými vločkami a jablky

lullli
21. led 2016

Nudle s mákem a k večeři čočka s okurkou a vařeným vajíčkem.

helen_ka
22. led 2016

Za tento tyden: opecena bila klobasa s bramborem, rajska omacka s testovinou, sekana s bramborem, spagety pomodoro, hraskova polevka, pecena krkovice s ryzi, buchty plnene tvarohem a povidly, drobenkovy kolac se svestkami ...

martunecka
22. led 2016

U nás včera Mexická pánev s vepřovým a americkým bramborem . Dnes Segedín s knedlíkem 🐷

barulina
22. led 2016

Sunkoflejy a uz.polevja

lullli
24. led 2016

Pórková polévka a pohankovo-ječná sekaná s bramborama a s hořčicí s cibulí.

cattus
24. led 2016

Od vcera kureci stehna pecena v sojovce s br.kasi.. a zitra asi dame nejakou rybicku na cesneku a kminu

evulinka27
24. led 2016

Hovězí po burgundsku s bramborovou kaší dle receptu z prostřena. dokonalost sama. a rajčatovou polévku z rajčat, co jsem nechala spařit

katka_mel
28. led 2016

Tenhle týden bylo O víkendu br. salát s kuřecíma řízkama, pondělí amur na másle s bramborem(já dojedla salát), v úterý rajská s karbanátkem a knedlíkem, včera játra na cibulce s rýží a rajská polévka, dnes uzená česnekačka a játra ze včera a zítra to vidím na kuřecí stehna buď na paprice s těstovinou nebo pečené s br. kaší.

lullli
28. led 2016

Čočková polévka, bramborová kaše s žampionovou omáčkou a makové buchty.

jaryh
29. led 2016

dnes jelikož začínají dětem prázdniny , tak bramborovou buchtu a bílé kafíčko, mám na ní recept od mé babičky, a děti jí milují. K večeři plněnou tortillu mletým masem, zítra kuře na bazalce a bylinkové brambory.

vetyver
29. led 2016

@jaryh jee, dala bys recept? Bramborové těsta miluju 🙂

jaryh
30. led 2016

mam recept ještě od své babičky která se dožila skoro 100 let a do devadesáti pěti nás všechny stavěla do latě a pekla tuto buchtu, takže když zemřela, nejdřív se jí naučila mami a pak já. Takže na jednu velkou buchtu /peču jí v pekáči na maso/ potřebuješ:
500 g hrubé mouky, 1 vejce, 1 rovnou lžíci soli, kostičku kvasnic /cca 40 g/, 5 větších stroužků česneku, 0,5 litru vlažného mléka, majoránku. Brambory oloupat, nastrouhat nahrubo do mísy. Kvasnice dám trochu zkynout do mléka, pak dám vše k bramborám, akorát mouku musíš omalu sypat a míchat. Pak to nechám tak hodinu kynout nepřikryté. Pekáč vymažu omegou /ztužený tuk/, naliju na dno trochu oleje aby to bylo hodně mastné a těsto na to opatrně naliju. Troubu předehřát na 180 stupnů horkým vzduchem, buchtu tam šoupnu a mastím shora olejem, peču tak hodinu. Musí být krásně hnědá. Pak jí vyndám a opatrně nadzvednu a vyklopím. Nakrájíš na kousky a k tomu bílé kafe. Prostě je to dobrota. Děti jí zbožňují. Muž jí moc nemusí, ale z tohoto těsta jsou i super bramboráky. můžeš si spočítat i na menší, ale tuta půlkilová je vyzkoušená a je dobrá i studená. Kdyžtak napiš o radu nebo zda se povedla.

lullli
1. únor 2016

@jaryh a kolik brambor na půl kila mouky do té buchty prosím dáváš? 🙂

jaryh
1. únor 2016

@lullli promiň na brambory jsem zapomněla pul kila brambor pul kila hrubého mouky a půl litru mléka

lullli
5. únor 2016

Polévka z pečených rajčat a segedín s uzeným tempehem a houskovým knedlíkem.

misao
24. únor 2016

Tortily plněné masovou směsí a zeleninou

jaryh
24. únor 2016

zeleninové lečo s pečivem, dětem večer lívance

misagom
24. únor 2016

Manžel si dnes přeje těstoviny s vejcem a šunkou 🙂

lullli
24. únor 2016

Dneska jsem vařila jen bramboračku.

evulinka27
25. únor 2016

Smažený sýr a bramborovou kaši 🙂
tchýně dělala kvasnicovou polévku, moje favoritka mezi polívkama 🙂