Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

smallinka
26. kvě 2015

guláš ze sojového masa - je výborný 😉

katka_mel
26. kvě 2015

@kammka Tchán chová pár oveček, takže na podzim picně mladé a něco nám dává. U nás (tzn já, partner to měl doma, tak je zvyklý) se to moc nejí, ale tak jednou za 2 měsíce udělám, aby mi to z mrazáku zmizlo. Ze starých bych určitě udělala klobásky (asi víc vepřového, aby to tolik ,,nesmrdělo") a z mladých cokoliv. Já peču, známí dělají nad ohňem něco jako stejky, naši mají rádi guláš a tchán si dá všechno včetně vývaru. 😀

kammka
28. kvě 2015

takový jsem měla plány na levná a dobrá jídla.. jenže bohužel klukovi po průjmu s horečkou, co měl minulý týden, vyšel z výtěru Campylobacter...takže celá rodina na výtěry a kluk má dietu.. cpu do něj kyselý a jogurty s bifidokulturou, actimel.. neměl by mléčné výrobky, krom těch jogurtů, ale ty jen nízkotučné, ráno mu dám naředěný mlíko, bez toho on nefunguje.. pečivo bez másla, margarín nemá rád, takže suchý rohlík a na něj kuřecí šunku, naštěstí už mám trochu představu, co a jak, holka měla loni salmonelozu.. kdybych nebyla blbec zodpovědnej a nešla s nima na výtěry, u obou to bylo už v době, kdy jim bylo dobře, tak by se taky možná nic nestalo.. ale možná jo..
takže včera těstoviny s boloňskou bez sýra, boloňská byla z libového hovězího..
večer to dojed, my si dali nočky s kuřecím, špenátem a smetanou, naštěstí neječel, že to chce taky, oproti dobrým zvykům jsme si s tím sedli k televizi ☹ ☹ ☹ aby nás neviděl ☹ ☹ ☹ 😒
dnes kuskus s kuřetem a zeleninou, koupila jsem kostry bez kůží, udělám vývar, zítra ho scedím, by v něm nebyl žádný tuk.. na zítra snad zbude něco kuskusu, aspoň pro něj..
na víkend mám krůtí maso, aby to mohli všichni, bude nejspíš v dušené mrkvi s bramborem..
kompromisem by mohly být konečně ty švestkové knedle z brtěsta, navrch mu dám jen nízkotučný tvaroh..
poraďte mi ještě něco, já jsem z té diety nešťastná..
nesmí tučné, sladké, mléčné a nadýmavé... 🙄 🙄 🙄

katka_mel
28. kvě 2015

Včera a dnes rajská s karbanátkem a knedlíkem, Gábi k tomu dostala těstoviny.

jitavrtule
28. kvě 2015

@kammka jsem tu akorát doobědvala vysoce dietní záležitost pro kojící matky, to by asi mohl váš malej taky - ze včera kuřecí roláda, uvnitř listový špenát s trochou mozarelly. K tomu rýže, akorát mi došla jasmínová a jediná co tu mám (ve větším než malém množství) je kulatozrnná na kaši/rizoto. Tak jsem jí uvařila hrnec, že co už, sníst se musí ....a moje drahá polovička mi pak včera povídá "hele, miláčku, možná by to chtěla vařit tu rýži trochu kratší dobu, je nějaká...rozvařená" 😀
jinak na dietu - rýže v jakémkoliv množství pokud máš doma třeba zrovna tu kulatozrrnou, tak uvařit na kaši (ve vašem případě ve vodě místo mlíka), trošku osladit a třeba s nakrájeným jablíčkem k snídani místo suchýho rohlíku - jedl by to? to samý ovesná kaše, jáhlová...ale je mi jasný, že ně každý děcko tyhle věci baští s chutí.
Dietně se dají dělat různé rychlo směsi těstoviny/rýže/kuskus/kroupy + zelenina + libové maso (kuřecí, králičí, krůtí), to vydrží i na víckrát, nebo nějaká pečená rybka třeba s rajčaty a k tomu brambory, já docela ráda kupuju v Lidlu lososa nebo pstruží filety, k tomu třeba špenát nebo nějakou jinou zeleninu na pánvi a šťouchaný brambory. Z klasiky rajská z rajčatové passaty nebo rajčat v konzervě a "zahustit" jen rozmixováním, k tomu rýže, podobně se dá udělat i ošizená svíčková (bez smetany, prostě jen zeleninová omáčka) - když k tomu dáš libový hovězí, tak to tu dietnost splňuje, případně nahraď krůtím stehnem. Z krůtího se vůbec dá udělat spousta dietních jídel - stačí podusit s zeleninu a je to hned...Bramboráky nebo br. placky bez česneku a smažené na sucho taky nejsou ani tučné, ani nadýmavé.. tak ať je malý brzo zdravý.

maxinkaa
28. kvě 2015

Dnes jsme měli vepřový závitek plněný zelím a šťouchačky, písmenková polévka, zítra rizoto, v sobotu roštěnou s bramborem, v neděli jsme na dětském dni, tak to bude asi klobáska 🙂. V pondělí se chystám na námořnický guláš s rýží a sypaný sýrem, st-čt budou francouzské brambory.

kammka
28. kvě 2015

@jitavrtule já samozřejmě mám nějakou představu, co všechno lze vařit, už to máme jednou za sebou, když měla holka loni salmonelozu, ale právě že vím, jak to tý holce chutnalo a že to jedla jen proto, že si to nechala vysvětlit.. Já jsem zvyklá vařit dost poctivě, dělám domácí vývary a z těch omáčky, máme prasata, tak jíme vepřové, máme kachny.. vlastní vajíčka.. nic z toho by teď jíst neměl, ani by neměl mlíko a sladké, takže už to, že mu dám ráno mlíko naředěný vodou do flašky, protože je zvyklej to snídat, čaj do něj nedostanu, je porušení diety... koupila jsem nízkotučné bifidojogurty a ty plival ☹ . každý týden dělám sldkou večeři - palačinky, lívance nebo knedlíky, krupičku.. ve všem je mlíko..Loni, když jsem to řešila s dcerou, jsem měla teda víc kuráže, ale když pak člověk vidí v reálu, že to jídlo má bez másla, dobrého oleje nebo mléka jinou chuť.. a to mi loni paní z hygieny řekla, že nesmím použít ani ten vývar... pak jsem ji ukecala na ten odtučněnej, že to by vadit nemělo.. dělám často čočku, máme rádi fazole v tomatě, je to rychlá večeře s rohlíkem, s vajíčkem.. prostě ta dieta mi strašně oklešťuje to, jak jsem zvyklá vařit a to si teda nemyslím, že bych vařila špatně.. k tomu náš velice napjatý rozpočet, já si fakt neůžu dovolit každý týden koupit krůtu, pstruha a lososa, vařím tak dvě až tři masová jídla týdně a to jsou jídla typu sekaná, boloňská omáčka, z jednoho kuřecího řízku mám večeři pro celou rodinu..s pytlíkem zeleniny...nebo koupím hovězí, ale je z něj vývar a maso nakrájím do koprovky..prostě vařím levná jídla, která ale stojí na dobrém vývaru, zelenině, vajíčkách, smetaně..děti jedí bílé jogurty, vařím pudinky, šlehám pribiňáka z tvarohu a smetany.. a kluk teď nemá jíst 80% z toho všeho..

zmuzle
29. kvě 2015

@kammka A mas varit jakou dietu? Obecne setrici, tzn i ne nadymavou zeleninu a nebo i bez tuku s tim, ze se tuk muze pridat na konci? Dava se pak treba platek masla na zjemneni omacky, ale do hotove. Proste se neprepaluje. Jinak proste se dela to, ze treba maso obalis v trose mouky a osmahnes nasucho, chytne to aspon barvu, podlejes a je to. Je fakt, ze s detma je kriz, ale tak chvili to vydrzi. Neda se nic delat. Jinak asi libove hovezi i veprove muzete. Plecko v mrkvi, rajskou atd. Jen proste bez cibule, maximalne krapet oleje, nevim, jake mate presne omezeni. Ale ja takhel varim bezne, bez cibule,nezahustuju a tak.

kammka
29. kvě 2015

@zmuzle dneska mi dr. řekla, ať vařím reliativně normálně ale vynechám úplně mléko a mléčné výrobky a vyhneme se tučným jídlům.. prostě není to tak přísné, jako u salmonely a i u té, když dcera neměla žádné obtíže, už to tak moc přísné být nemuselo.. takže mlíko ani nízkotučné a ani jogurty, byť by byly nízkotučné a živé.. takže lžíci oleje dát můžu a trošku cibule nebo česneku taky, ale luštěninová jídla už ne..
tak aspoň tak.. bez smetanových omáček skutečně vydržíme...
dnes máme bulgurito z kuřecích vařených koster s hromadou zeleniny,
na zítra naložím krůtí kousky do nějakého koření a bylinek a napíchám to na špejle se zeleninou a k tomu vařené brambory, v neděli vymyslím nějakou rybu na plechu s pečenýma bramborama a salátem...

@jitavrtule dík za ten tip na placky z vařených brambor, budou k některé večeři..s povidlama, nebo tak..

kammka
31. kvě 2015

včera pečená zelenina: brambory, cibule, mrkev, cuketa, paprika.. a do toho jsem poházela krůtí kousky.. tymián, sůl, pepř. polévka zeleninová s odtučněným kuřecím vývarem a v ní kroupy..
večer já s dětmi veka s kuřecí šunkou, čaj, zeleninka, pak jsem udělala bramborové placky, prvních pár úplně nasucho, ale kluk to plival, tak jsem se na něj namíchla a zbytek jsem trošku omastila a mám smolíka..
dnes znojemská vepřová z pečeně s rýží, polívku dojíme včerejší. tatínek nám odjel na zkoušku, tak je nás míň..
večer asi těstovinový salát s tuňákem ve vlastní šťávě

asi upeču vánočku s rozinkama a vlašákama, nějakou sušší, i když i v normálním rcp je míň tuku a vajec, než třeba v bábovce..

mishell56
31. kvě 2015

Minulý týden jsme měli kuřecí prsa zapečená se smetanou a bramborem; vepřo, knedlo, zelo; sýrovou omáčku se žampiony a těstovinami a včera a dneska Francouzáky a měli jsme pudinkový nepečený dort s ovocem. 🙂

kammka
31. kvě 2015

holky, máte některá nápad, jak vyrobit krém do dortu bez mléka a s minimem tuku?? já vždy dělala tvaroh+smetana, nebo pudink+máslo... a teď to kluk nesmí a příští týden přijede pár lidí popřát mému muži k narozeninám a k tomu jsem slíbila dětem opožděnou oslavu dětského dne...... nezkoušela jsem některá krtka na plech jen z nízkotučného tvarohu??

profiss
31. kvě 2015

@kammka já bych ten nízkotučný tvaroh zkusila. Ochutila bych ho vanilkovým cukrem a zapracovala bych do něj nějakou šťávu z kompotu, třeba z broskví a aby to neteklo, tak bych tam šoupla Olé puding bez vaření - bez jakékoliv úpravy, jen ten prášek, hezky to absorbuje tu vlhkost

denitek
31. kvě 2015

kačenka se zelím a šesti 😀 kuřecí vývar a domácí nudle a na konec skořicová buchta s pudinkem zakysanou a skořicí

jitule1989
31. kvě 2015

@denitek no jooo, to je obidek 🙂 mnam 🙂 my dneska meli kureci steaky s peprovou omackou a fran.brambory 🙂

kammka
31. kvě 2015

@profiss díky, na ten pudink jsem úplně zapomněla!!! 😉

jarkakr
29. čer 2015

Květákový mozeček s vařenými brambory vcelku, kyselka (bohužel sražená, mrcha jedna). A jako dezert perník s marmeládou. Zítra rajská s vařeným masem a těstovinami/chlebem, vepřový vývar s nudlemi a mraženou zeleninou. Ve středu zapečené brambory s masem a zbytkem vysočiny s vrstvou sýra (mňam), bramboračka. Čtvrtek smetanová omáčka s vepřovým plátkem, zbytek bramboračky. Pátek čočka s volským okem a na víkend upeču pekáč vepřového masa na zbytku hub z kyselky, cibuli, zavařené cuketě a k tomu udělám br kaši a v neděli rýži.

martina468
29. čer 2015

sekaná,brambor

lenkawedding
29. čer 2015

Zapečené těstoviny, mrkvový salát, listové šátečky s ovocem

katka_mel
1. črc 2015

Dnes zbytek kuřecího vývaru a nudle se skořicí cukrem a máslem. Včera byly kuřecí stehna s chlepem, protože se mi připálila rýže 😀 😀

jitavrtule
1. črc 2015

Dneska rybi karbanadle s varenym bramborem a rajcatovym salatem, a jahodovy dezert s smetanovou zelatinou a piskoty. vecer kdyz zbyde sila tak chci spachat tresnovou marmeladu. Ta sila bude potreba na odpeckovani tech zatracenejch tresni..

frndafrrr
1. črc 2015

Srbské rizoto se sýrem a okurkový salát pro chlapy. Matka si dala bílý jogurt s jahodama a zadlábla to škvarkama 😀 Nechť žijí těhu choutky :D

pajula
3. črc 2015

Dneska byla ricottová frittáta s zel.salátem 😉 😉 , ke kávě bábovka

lullli
3. črc 2015

Polévka s červenou čočkou a dušené fazolky s česnekovým koláčem.

katka_mel
8. črc 2015

Předevčírem králík na smetaně s knedlíkem, včera ze zbytku králíka udělané rizoto se zeleninou a dnes jsme se zdrželi ve městě, tak jsem si tam koupila plněný řízek a smažený květák a americké brambory. Odpoledne smažím kuřecí řízky a ty budem mít zítra na oběd.

martina468
8. črc 2015

Dneska rajská,plněné papriky a houskový knedlík

jitavrtule
8. črc 2015

dneska nevařím, panč jsem slaměná vdova a přece nebudu mrhat volno u plotny 🙂 tudíž dojídám ze včera - koupila jsem celé kuře, takže včera a dnes mám kuřecí prsa na rychlo s kmínem a citronovou kůrou plus špenátovou rýži a letní polévku (vývar z křidýlek a skeletu) s paprikou, rajčatama, cuketou a houbama, zahuštěnou vločkama a ještě mi zbyla stehna v lednici...ty asi vykostím a půjdou zítra do tortil.
mmch na třešňovou marmeládu došlo vzhledem k vedrům až včera v noci, inspirovala jsem se tady na MK u "Pěti hladových" a udělala třešňovou s čokoládou. Vyšlo mi to z kila třešní na 5 různě velkých skleniček a po olízání všech vařeček, naběraček a hrnce můžu konstatovat, že je moc dobrá 🙂

jarkakr
8. črc 2015

Krůtí řízek s nastrouhanou nivou, hranolky. Květáková polévka s brambory - mléčná.

lullli
8. črc 2015

@jitavrtule Jo špenátovou rýži máme s malým moc rádi. Nejlepší je posypaná slunečnicovýma semínkama 🙂
A dneska jsem dělala takový eintopf - brambory, rajčata, bílé fazole a adzuki, rajčatové pyré. A prý je to: "ňám ňám" 🙂

katka_mel
9. črc 2015

U nás dnes jen kuřecí vývar s nudlema. Zbylo i na zítra a pak tradá k babičce a ta nám o víkendu navaří. 🙂