Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

miriska
6. pro 2011

@peroli no tak kde seš??? 😀
@zuhur mám ti sbalit do krabičky? 😀 kdy a kde se potkáme? my už jsme po obídku...

reruna
6. pro 2011

@zuhur já to ještě nezkusila, ale chystám se na to hrk-hrk, až bude nějaká příležitost, te´d je u nás bohužel dieta 😖
takže dneska bramborová kaše, kuřecí prsa
@aaadus to vypadá super, máš recept? a to vydrží do Vánoc?

zuhur
6. pro 2011

@miriska Jindra je furt tuhej.

zuhur
6. pro 2011

@miriska vidíš @peroli slibovala, že si na nás udělá někdy čas a čtvrt roku pryč a furt je děsně zaměstnaná 😀 Asi si na ni budeme muset zase počíhat ve městě 😉

miriska
6. pro 2011

@zuhur V pohodě, jen ať spinká. My pro ty boty kdyžtak skočíme bez vás a pak se potkáme u řeky.

Nojo, ona pořád něco kuchtí a na nás nemá čas...třeba se zase někde potkáme 🙂

zuhur
6. pro 2011

@miriska když se do dvou neprobudí, tak ti písnu a běžte sami. My vás pak potkáme někde u řeky 😉

misicka455
6. pro 2011

kuřecí čína, hranolky na plechu

peroli
6. pro 2011

@zuhur tak nás tahle varianta vůbec neoslovila.. spíš naopak 😝

peroli
6. pro 2011

@zuhur @miriska hele že by jste se ale se mnou nějak domlouvali jsem taky nepostřehla, tak kliiiiid 😀 😀 😀
ale jestli chcete tak Vás můžu někdy pozvat na oběd 😉

zuhur
6. pro 2011

@peroli vidíš, tak u nás mega úspěch 😉
Víš co, ono to stejně teď ani moc nešlo. Mirka měla něco s kotníkem a já jsem byla zase každou chvíli pomáhat manželovi s bytem, Ale moc ráda tě někdy uvidím 😉 🙂

peroli
6. pro 2011

@zuhur a já jsem děsně zaměstnaná, jo? 😀 😀 😀

peroli
6. pro 2011

@zuhur a poslala jsem ti kokino.. 😀 tak ho pošli třeba Mirce 😉

zuhur
6. pro 2011

@peroli babo, nestraš s tím. Měla jsem jedno, poslala jsem ho, pak tam najednou byly tři, tak jsem poslala jedno Mirce a už tam mám zase tři 😀 Já to tušila hned, že to nemá cenu začínat bojovat s váhou před vánocema.

zuhur
6. pro 2011

@peroli tak a už zas nemám žádný, jen si holky pochutnejte 😀 😀 😀

aaadus
6. pro 2011

@reruna dělala jsem podle tohoto receptu. A do Vánoc vydrží, musí se nechat pár týdnů uležet
http://www.apetitonline.cz/recepty/5456-tvaroho...

tygrous
6. pro 2011

Holky, pomoooc. meli jsme jit na vanocni veceri k manzelovu kolegovi a jeho rodine a nakonec se to vyvyrbilo tak, ze oni prijdou k nam... Takze musim vymyslet menu😅 Kolega je skorovegetarian😉. Vymyslela jsem jako predkrm salat z pecenych paprik, co byl dnes v Prostrenu, a pak ratatouille + pecena plnena brambora a pro masozravce nejake maso, ale prave nevim, co by se k tomu ratatouille nejvic hodilo... No a jako dezert cokoladovou penu, to si uz objednal manza😀 No ale prave potrebuju poradit to masicko... 😉

sarunatko
6. pro 2011

@tygrous a čím bude plněná ta brambora? Já bych k tomu možná udělala panenku, tu jí každej, ale úpravu podle toho, co právě bude v té bramboře, aby tam nebylo už moc chutí...

sarunatko
6. pro 2011

@aaadus Ta štola vypadá luxusně, když ale já podle toho receptu nechápu ten postup... jak jako vyválet na obdélník a doprostřed dát marcipán? jak silnej ten obdélník má být? bůůů, já su asi pitomá 🙂

tygrous
6. pro 2011

@sarunatko No ta brambora by mohla byt i neplnena😉, to by zalezelo prave na tom masu... Jinak plnena smesi vydlabane brambory, zakys.smetany a nejakeho syra treba...? Panenka me napadla taky, jen prave nevim, jak ji upravit, ciim okorenit... Delavam ji vetsinou jen tak se obalenou slaninou nebo plnenou susenymi svestkami, ale svestky k tomu ratatouille asi moc nejdou.... Mam koreni primo na ratatouille, tak jeste by se do nej dalo nalozit i to maso a pak jen tak rychle opect...

aaadus
6. pro 2011

@sarunatko jsem to vyválela asi jako když se dělá štrůdl, aby jedna strana delší, druhá kratší. A tloušťku jsem odhadla baj očko, jak to šlo vyválet. Ono jak je tam hodně těch rozinek a kandovaného ovoce, na tentkou placku to stejně nejde uválet. Marcipán jsem koupila už hotový, takový váleček, ten jsem rozšulala, aby byl delší a dala ho doprostřed. Taky jsem nad tím tápala

sarunatko
6. pro 2011

@tygrous Já bych panenku moc nekořenila, aby vynikla chuť toho masa. Takže bych dala jen sůl, pepř a třeba tu slaninu, tak se bude k zelenině hodit a bramboru bych udělala plněnou nějakým výraznějším sýrem (já teda miluju nivu). Dělala jsem něco podobného z kuřecího - stočila jsem kousky kuřecího do miniroládek a do toho anglickou slaninu a bylo to super.

sarunatko
6. pro 2011

@aaadus Ahááá, takže vyválím, doprostředu mrsknu ten marcipán a zabalím ho. Já jsem si podle toho obrázku říkala, aby to vevnitř nezůstalo prázdný, ale je fakt, že to těsto bude silnější, takže to prázdný nebude. Já už to asi chápu, alelujáááá 🙂

zuhur
7. pro 2011

Holky co dovolit tak 16ti měsíčnímu prckovi za cukroví? Linecký určitě, zkusím ty vločkový rohlíčky, ale třeba netuším jak s perníčky? Je tam dost koření 😅

reruna
7. pro 2011

@zuhur jestli nemáte nějaké alergie, tak by snad jeden perníček neměl uškodit, jinak samozřejmě linecké může, vločkové, akorát na ořechové bych si dala pozor

jahudka80
7. pro 2011

Svíčkovou s kuřecího a vepřového masa 😀

zuhur
7. pro 2011

@reruna taky si říkám, že jeden dva mu nemůžou uškodit, ale radši se ptám matek zkušenějších 😉

nikiii
7. pro 2011

Maso na šlehačce, brambůrky, kompot.

babulinkab
7. pro 2011

zapečená kuřecí prsíčka se šunkou, sýrem, broskví a pečené brambory

zuzi82
7. pro 2011

@zuhur Já dovoluju Matějovi vlastně všechno, kde nejsou ořechy a čokoláda nebo kakao. Je alergik a tohle je tabu. Na perníčkách nevidím nic škodlivého.

zuzi82
7. pro 2011

Dnes si dáme špagety s tuňákem. Už teď mám hlad. 😉