Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

aaadus
3. led 2012

@eriska mně teď maso moc nejede. Ale zítra bude kuřecí ať nešidím vlastní dítě

eriska
3. led 2012

@aaadus jj, no u nás je to samá srnka, srnec, divočák..jako, nevař to, když je to v mrazáku, ale jíst pořád to taky nejde...já si myslím, že když den, dva, tři dítka maso nemají, že se jim nic nestane..oni to pak zase doženou🙂

aaadus
4. led 2012

kuřecí s mandlemi, ananasem a rýží. A v troubě se mi peče andělský perník na návštěvu ke kafíčku 🙂

raza
4. led 2012

@aaadus mňááám, daj prosím recept na to kuriatko

brusinka.pusinka
4. led 2012

a já vařím jen pro sebe a tak dneska mám tuňákový těstovinový salátek 😉 k večeři uděláme rizoto zeleninové s parmesánem 😀 😀 😀 😀

aaadus
4. led 2012

@raza Kuřecí pochoutka s mandličkami
Kuřecí maso nakrájíme na malé kousky a naložíme do směsi vajíček a solamylu. Prudce osmažíme na oleji, zasypeme jednou lžící cukru a necháme zkaramelizovat. Přidáme ananas nakrájený na kousíčky i se šťávou a podusíme. Nakonec dáme sójovou omáčku, mandle a solamyl rozmíchaný v trošce vody.

falca1
4. led 2012

dneska bude oběd pozdě, jdeme na kyčle - brambory a tolstolobik se zeleninou

helcas
4. led 2012

smazene rybi prsty s bramborem - poprve, jinak zatim vzdy jen nemlete filety, ale jednou taky musime zhresit a nejist tak zdrave 🙂

zuhur
4. led 2012

Listové šátečky plněné špenátem.

nikiii
4. led 2012

@zuhur Mňáááááááááááááááááááááááááááááááááááám 🙂

pettulka
4. led 2012

rajskou s parikama plnené mletym masem

misicka455
4. led 2012

česneková polívka a asi pizza

zuhur
4. led 2012

@nikiii to je reakce na knedlíky nebo na moje šátečky 😀

kammka
4. led 2012

já jsem dorazila před chvílí z Prahy z kontroly, takže jen dvě minibagetky z lidlu s poličanem (ty chutě-nechutě se mně furt drží), k večeři budou ty tvarohové nočky s jahodovou dření a zakysankou..
a i přes ty chutě-nechutě mám o dvě kila víc.. fakt nechápu 😎

nikiii
4. led 2012

@zuhur Na šátečky, dneska mě tak příšerně bolí hlava, že jsem na knedlíky neměla sílu, ikdyž tvaroh už mám koupenej 😀 Takže jsem jen vytáhla nějakej zbytek čehosi na zelenině z mražáku pro holky a to bylo pro dnešek vše 😀 😀 😀

eriska
4. led 2012

my k obídku zbytek srnky na ptáčky😀 a k véče je naložena čína, jen ještě odpo zajdeme koupit čerstvou zeleninku

raza
4. led 2012

kurací vývar s domácimi slížikmi a rezníky s ryžou, broskynkami 🙂 koláčik netreba, ešte je toho kopu z Vianoc 😀

moudivlacek
4. led 2012

nejak nestiham sem psat,varim varim,ale nepisu 😀 vyvar a zapecena kolinka se sunkou a paprikama

radka_h
4. led 2012

@nikiii Na sádle osmahnu cibulku výborná je i jarní a když máme chut tak přidám i kousek anglický. Přidám to do uvařených rozštouchaných brambor přidám tam muškátový oříšek vegetu a trochu gril.koření. 🙂

zuhur
4. led 2012

Já spíš dumám nad tím co z toho nic co mám doma vytvořit na zítřejší oběd, protože tady fučí tak, že se mi teda do obchodu nechce vůbec.

Jo a pro ty co taky občas řeší co se starým chlebem, tak jsem vyzkoušela placičky:

Placičky se starého chleba "chleboráčky"

Zbytky starého chleba natrháme na kousky vč. kůrky a rozmočíme v mléce. Vymačkaný chléb dáme do mísy, přidáme sůl, pepř,česnek, vejce a majoránku a všechno promícháme. Ze směsi pak tvoříme placky a pečeme na rozpáleném oleji.

Byly dobré 😉

Ty jsou rychlé. Jo a furt myslím na palačinkiádu 😀 😉
@nikiii

pelenka
4. led 2012

@zuhur Asi máte jiné chutě, u nás chleboráčky letěly do koše a málem jsem letěla s nima, prej nejsme tak chudý, abychom dělali bramboráky bez brambor🙂. Ale teda nejelo to ani mně a to já zblajznu skoro všechno🙂

zuhur
4. led 2012

@pelenka nám chutnaly. Asi to záleží i na dochucení. Mě se prostě nechtělo z půlky starýho chleba dělat jen topinky a tohle mi přišlo jako dobrá varinata.

tyrisa
4. led 2012

Rybí filé,br. kaše.

brusinka.pusinka
4. led 2012

@pelenka
@zuhur my je děláme docela často moji je milují jsou trošku jiné ale moc dobré recept je v receptech a když mám doma sýr tak ho tam přidám nastrouhaný a jsou užasné 😉 a jěště je výborná chlebová polévka 😉 a zapečený chleba

reruna
4. led 2012

@zuhur ze starého chleba dělám často topinky ve vajíčku - chleba obalím v rozšlehaném vajíčku a usmažím, pak namažu hořčičí nebo kečupem, obložím šunkou, zeleninou a sýrem a je to mňamka🙂

Dneska byla pizza z listového těsta s nastrouhanou cuketou, šunkou a mozarellou

kammka
4. led 2012

no u nás, když zbyde chleba, což je často, neb můj muž trpí utkvělou představou, že pokud není doma na víkend celej bochník, tak umře hlady a já moc chleba nejím...tak to dostanou prasata, kachny, slepice.... a pokud dostanem chuť, dělám taky vajíčkový topinky, akorát bez šunky... naskládám na talíř a ať si chlap na to naskládá co chce, většinou cibuli, okurky, hořčici, kečup....

kammka
4. led 2012

tak mám hotové ty nočky s jahodovou dření z těsta zuhur..a mám boule za ušima... zas budu přecpaná, fuj.. 😎

nikiii
4. led 2012

Chleba ve vajíčku, ten jsme dlouho neměli, už vím, co bude zítra ke snídani 😀

zuhur
4. led 2012

@reruna já chleba ve vajíčku moc nemusím. Kdyžtak si osmažím zvlášť chleba a zvlášť vajíčko, ale dohromady mi to tak nechutná.

zuhur
4. led 2012

@kammka však si dej ať si prcek užije 😉 jsem ráda, že chutná