Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

simonceli
20. led 2012

@oli26 díky moc 😉

oli26
20. led 2012

@simonceli neni zac, hlavne at chutna :o)

zuhur
20. led 2012

Dneska je kapusta s chlebíkem a klobáskou.

reruna
20. led 2012

@alenv dělám knedlík jako @pamal, je výborný, nadýchaný, jako od maminky

miskadis
20. led 2012

brambory a minutka z kuřecích prsíček

alenv
20. led 2012

@pamal tak ten jsem dělala akorát dala mouku hladkou může to být tím? a byl nadýchaný, ale ne jak peřinka.. nebylo tam moc děr uvnitř

eriska
20. led 2012

@leopolda ono záleží na tom, jaké máš formičky, nebo košíčky..já jich měla 12

u nás dneska pečené kuřecí stehýnka na kari, rýže a poslední červená řepička

alenv
20. led 2012

@reruna já ho dělala stejně, akorát z hl. mouky.. může to být tím? Byl nadýchaný, ale uvnitř nebylo mo direk, tak nebyl tak nadýhaný

reruna
20. led 2012

@alenv knedlík určitě ne z hladké mouky - buď jenom hrubá, nebo mix polohrubá, hrubá....to bylo určitě moukou

pelenka
20. led 2012

U nás dnes broskové knedle přelité jogurtem. Těsto vyrobila pekárna, upařil hrnec a koulet šly snadno, takže brnkačka🙂

alenv
20. led 2012

@reruna tak díky moc...

terryfox
20. led 2012

Ahoj 🙂 Dneska jsem dělala špaldové palačinky zadělávané ovesným mlékem a mazané carobellou, mňam 😵 😵 😵

kammka
20. led 2012

u nás ve stravování totál anarchie..k snídani dostala malá od tatínka lázeňskou oplatku a pomeranč....k obědu chleba s povidlama, byla jsem nakupovat a než jsem jela, zblajzla malá celou velikou červenou papriku, tak nemělo smysl se dělat s obědem, tatínek si ohřál zbytek rizota a rozmrazila jsem čočkovo-dýňovou polívku..na víkend budu dělat svíčkouvou z králíka s knedlikem, buď to celé stihnu dnes a bude na zítra, nebo to dodělám v klidu zítra a na zítra bude ryba na másle (asi pstruh) s bramborama, s polívkou se dělat nebudu, mám v mrazáku zelňačku nebo budem bez polívky..jsem nějaká načatá, nic se mi nechce...
@terryfox moc to s tím zdravím nepřeháněj, nebo půjdeš praprapravnoučatům na nervy 😉 🙂

llluckaaa
20. led 2012

Tak já dnes zkouším poprvé sekačku v domácí pekárně z receptu, co mi tady holky poradily. Tak jsem zvědavá. Už teď to tu voní a přitom je ještě syrová 🙂

misicka455
20. led 2012

kuře, rýže, okurka 🙂

jimmy1
20. led 2012

květáková polévka, vepřové nudličky na žampionech, rýže

terryfox
20. led 2012

@kammka já žádná vnoučata nemám, natož ta prapra 😀 ale musím říct, že zdravé jíslo se dá dělat fakt vynikající, tyhle palačinky byly luxusní a carobellu mám moc ráda, chutná jako nutella, ovšem s víc kakaem, jak to přiblížit..?tedy třeba jako obyč čokoláda a nebo ta se 70% kakaa 😉
jo a manžílkovi jsem udělal k véče v papiňáku vepřové koleno, takže je spokojený, že si omastil hubu ovarem s křenem 😉

michamicha
20. led 2012

u nás zítra bramborový guláš, polívku ještě nevím a v neděli bude losos s bramborem a nějaký vývar, asi krůtí 🙂

tygrous
20. led 2012

@terryfox ja uz jine palacinky nez z ovesneho mlika a mouky spaldove (nebo mix) ani nedelam...a nedavam tam ani vajicko...a rozdil temer neni znat 😀

falca1
20. led 2012

holky tak tohle čeká manžela až přijede ráno z koncertu 😀 😀 😀

terryfox
20. led 2012

@tygrous jééé, že by spřízněná, obdobně postižená duše? 😉 😵 já taky dělám bez vajíčka, ale s ním se mi tedy daří líp, netrhají se tolik 😀 a taky míchám i s celozrnnou, nebo pohankovou, ale bylo to i pro 17 měsíčního synka k obědu, tak jsem tam celozrnnou špaldovku nedávala, jen tu obyč 😉
@falca1 my ženy jsme tak hodné!!! já taky pořád podstrojuji tomu svému muži a stále čekám, že to ocení třeba diamantem, nebo dovčou u moře 😵 ...nebo aspoň nějakou bižu a večeří v restauraci 😀 😀 😀 a pořád prd 😀

falca1
20. led 2012

@terryfox to jo dovča by nevadila ale s naší malou se asi k moři dlouho nedostaneme 😀 😀

lucy222
20. led 2012

@terryfox ted mi ty palacinky preloz prosim jeste do cestiny 😅
@falca1 mnam mnam 😵
@terryfox ce ce - do tepla asi vyrazim/e - nasi mne / nas chteji poslat do tepla za statnice 😕

terryfox
20. led 2012

já už mám vařeno na zítra 😉 bude vývar s nudlemi (je to vývar z vepřového kolene, co měl manžel k večeři), nikde jsem to tedy neviděla, vepřový vývar 😅 😝 ale volala jsem tchánovi, jak ten kolenní ovar vůbec udělat, já se v tomhle moc nevyznám, nejím to a hnusí se mi to, tchán je moc dobrej a zkušenej kuchař, tak říkal, ať dám koleno do papiňáku s klasickou polívkovou zeleninou, bobk. listem, novým kořením a pepřem, vychladlý vývar zbavím horní vrstvy tuku a přidám nudle, že to prý bude výborná polívka a dělá ji taky, no tak to tu mám, ale ani jsem neochutnala 😀 cítím z toho prase a to já prostě nemám ráda... ale manžel si to jistě dá rád 😉 a pak bude rizoto z bulguru, pórku, červené papriky, restovaných kuřecích prsíček a mozzarelly, to jsem už ochutnávala a je to mňamka 😵 jo a holky, sranda! manžel je nachcípanej, tak jsem mu dělal zázvorový čaj, zázvor jsem nastrouhala nad prkýnkem, které jsem pak použila na krájení zeleniny do rizota, prostě jsem ho zapomněa umýt a uvědomila si to pozdě 😀 a to rizoto je strašně dobrý, ten zázvor je tam lehce cítit, takže příště ho tam už budu přidávat schválně 😉 😀

tygrous
20. led 2012

@terryfox No u nás to byla nutnost, když jsem držela bezmléčnou dietu...a už jsem u toho zůstala😉...manža sice někdy remcá, ale někdy to vůbec nepozná😀 A místo vajíčka dávám lžíci škrobu a netrhají se ... a nechávám teda těsto asi půl hoďky odstát...

radka_h
20. led 2012

Právě jsem si naložila směs na zítřejší večerní fondue a k obědu budeme mít kuřecí křidýlka v marinádě 🙂

terryfox
20. led 2012

@falca1 však já bych taky chtěla jet jen ve dvou, s malým by to byla spíš dřina, než dovča, celý pobyt bych ho honila po písku a tahala z vody 😀 já dostala taky za státnice dovču, byly jsme s mamkou na ostrově Rhodos a nádhera 😵
@tygrous tak to je jasný, to je nutnost... já nejsem přesvědčená o nějaké extra zdravosti mléka, takže nahrazuji, kde můžu rostlinnými alternativami 😉 jinak těsto taky nechávám odstát, osvědčilo se mi třeba i přes noc do druhého dne 🙂 a škrob dáváš který, maizenu? nebo snad bramborový? 😕 asi ten první, že jo? 😉

terryfox
20. led 2012
tygrous
20. led 2012

@terryfox Já už právě taky nejsem přesvědčená o zdravosti a nutnosti mléka😉 a taky nahrazuju a jsem sama nadšená, jak to jde😀 Ale třeba bez jogurtu a sýru bych asi žít nedokázala (teď si je v těhu dávám jen občas a vždy si to fakt vychutnávám😉
škrob dávám kukuřičný, ale když ho nemám, dám i bramborový😉 Dělám tak i různé buchty apod.a všichni se diví, že v tom není vejce a mlíko😀 a přitom to je dobré😀

tygrous
20. led 2012

@terryfox Jo a to ovesné mlíko dávám buď to tekuté nebo většinou OvesMilk do vody...