Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

mamkamarketa
25. črc 2011

@aaadus nevadi,stejnak ses hodna 😵

brusinka.pusinka
26. črc 2011

@mamkamarketa

mám jednu takovou lehkou levnou buchtu napiši recept možná se bude té tvé podobat 😉
Jahodová Hrnková buchta
1 hrnek polohrubé mouky, 1 cukru (dávám méně), 1/2 prášku do pečiva, 1 vejce, 1/4 hrnku oleje, 1/2 van. cukru, 1/2 hrnku mléka
na mřížkování- tvaroh, 1 van. pudink, cukr dle chuti, van. cukr
Postup

Na těsto všechno smícháme, nalejeme na plech (na peč.papír), pak smíchat Tvaroch s pudinkem a van. cukrem a cukrem a udělalat mřížky, do každé mřížky jsem dat jahodu.
Mřížky dělám buď velkou lžíci nebo používám pytlík cukrářský 😉
Péct na 180stupňů 20-30 minut 😉

anieanne
26. črc 2011

Holky, chtěla bych upéct dort jakože želvu, ale nemám takovou tu půlkulatou formu... Jak byste ten krunýř udělaly ?

brusinka.pusinka
26. črc 2011

@anieanne z roládek a v misce 😉 😀
Dort želvička 😉
Suroviny:

Těsto:3 vejce, 3 lžíce cukru krupice, 3 vrchovaté lžíce hladké mouky, 1 lžíce oleje

náplň: 250 g měkkého tvarohu, 250 ml smetany ke šlehání, 1 vanilkový cukr, 110 g moučkového cukru, 3 lžíce citronové šťávy, 1 sáček (20 g) práškové želatiny

dále: rybízová marmeláda, dortové želé čiré, marcipánová modelovací hmota
Postup

Nejdřív upečeme roládu: celá vejce s cukrem ušleháme do husté světlé pěny, pak zašleháme olej. Vařečkou lehce vmícháme mouku. Těsto rozetřeme na plech vyložený papírem na pečení a vložíme do trouby vyhřáté na 220°C. Pečeme asi 5 minut, piškot musí zůstat světlý. Upečený plát lehce poprášíme moukou a překlopíme na čistou utěrku. Potřeme ho tenkou vrstvou marmelády a pevně stočíme. Zabalíme do utěrky (pořádně stáhneme) a necháme vychladnout. Studenou roládu nakrájíme na 1/2 cm tenká kolečka. Misku vyložíme potravinářskou fólií a pak kolečky rolády, co nejtěsněji k sobě. Pak připravíme náplň: želatinu nasypeme do 6 lžic vody a necháme bobtnat. Zatím v misce smícháme tvaroh s cukrem a citronovou šťávou a vyšleháme do hladka. Smetanu ušleháme dotuha. Namočenou želatinu za stálého míchání zahřejeme (nevařit!) a mícháme do úplného rozpuštění. Do rozpuštěné vmícháme dvě lžíce ochuceného tvarohu a vmícháme do ostatního tvarohu. Prošleháme a pak už bez šlehání vařečkou vmícháme ušlehanou smetanu. Tuto hmotu nalijeme do misky vyložené roládou. Zbylými kolečky pokryjeme povrch hmoty. Pokud máme rolády málo a chybí, můžeme ji nahradit dětskými piškoty. Povrch mírně přitlačíme a dáme celé ztuhnout na několik hodin do ledničky. Ztuhlou "misku" vyklopíme a sloupneme fólii. Podle návodu na sáčku uvaříme dortové želé a želvičku potřeme (bude se hezky lesknout). Marcipánovou hmotu obarvíme potravinářským barvivem, vymodelujeme hlavičku (oči jsou z lentilek), nohy a ocásek a připojíme je k želvě

anieanne
26. črc 2011

@brusinka.pusinka Děkuju moc 🙂 Z roládek vím, jen jsem bádala nad "obsahem" krunýřku 🙂

miriska
26. črc 2011

my máme dneska hráškový krém a vepř. přírodní řízek s rýží...odpoledne udělám asi cuketovou buchtu zase 🙂

eriska
26. črc 2011

u nás dneska rychlovka, brokolicový nákyp a k tomu nový brambor, na čemž si pochutnám já a prcek, ale taťka se bude ušklíbat, tak k večeři kuřecí řízek s bramborem...

scvrcek
26. črc 2011

u mě dneska pečený krůtí stehno a nový brambor...

zuzi82
26. črc 2011

my jsme si dnes dali tyrolská játra s rýží 😉

beisis
26. črc 2011

Hrachovka a vepřová panenka s žampionovým přelivem a hranolkami.

aaadus
26. črc 2011

@zuzi82 a to se dělá jak ty tyrolská játra?

My dnes zapečené batáty s krůtím masem a smetanou. Taťkovi asi nebude chutnat, ale má smůlu 😀

zuzi82
26. črc 2011

Na másle jsem zpěnila cibulku a na to hodila opéct oloupané a na kostky nakrájené jablko. Pak přidala vývar a sójovou omáčku a nechala povařit. Nakonec zahustila trochou mouky s máslem a vmíchala zakysanou smetanu. Játra jsem nakrájelá na nudličky a zprudka opekla na oleji. Moc jsem si pochutnala, ale manža bude možná trochu prskat. Nemá rád kombinaci masa a ovoce. 😉

klara.t
26. črc 2011

guláš od tchýně 🙂

mikkisek
26. črc 2011

polévka z červené čočky, lasagne s mletým masem+okurkový salát

reruna
26. črc 2011

vývar s vaječnou zavářkou, pečená kotleta, rýže, meruňkový kompot

zuhur
26. črc 2011

Párky. Poslední dobou nemám náladu vařit.

babulinkab
26. črc 2011

kuřecí vývar
a opět hamburgry - manželoví strašně zachutnaly¨

@zuhur to je mi líto, že nemáš náladu, tak ať je brzy lépe. My si minulý týden pořídili myčku na nádobí (konečně), takže vařím ještě radši než předtím, když potom nemusím zdolávat hromady nádobí.

zuhur
26. črc 2011

@babulinkab nám se totiž pořád oddaluje stěhování do bytu. Bydlíme pořád v jakémsi provizoriu kde nemám polovinu svých věcí. Většina je v krabicích. Ale myčka bude 😵 😵 😵

weri1
26. črc 2011

zapečené kotlety s bramborem a smetanou
zítra hovězí guláš s knedlíkem a tvarohovej štrůdl se švestkami

kammka
27. črc 2011

já dnes spáchám něco z hub: kamarádka mi dala bedýnku hřibů a bedel
možná spíš bedly na kmíně a hřiby podusím na cibulce a buď maso na houbách pak bude nebo houbovka s knedlikem, maso jsem nevyndala z mrazáku, tak asi koupím kuřecí stehna..a k tomu těstoviny nebo rýže.

simonceli
27. črc 2011

dneska rychlovka - smažený květák s bramborem a kompot,

simonceli
27. črc 2011

jo a holky, poradíte mi nějaký osvědčený fígl na koprovku? Poslední dobou, když do ní dávám ocet, tak se mi prostě zdrcne to mlíko. A můžu to celé vyhodit. Přitom ten ocet převařím jako vždycky, když jsem to dělala, nebo když to tak dělala mamka.... no ale teď si mi to prostě zdrcne a je to nepoužitelný. Tak nevim. Přitom tak jednoduchá omáčka.

moudivlacek
27. črc 2011

@simonceli co ja vim a delam,tak ocet davam az nakonec,varit by se prave nemelo,jinak se ti z tozho udela tvaroh 😉

moudivlacek
27. črc 2011

u nas dnes jen zapecene testovinky se spenatem a syrem

kammka
27. črc 2011

@simonceli já dávám zakysanou smetanu a ta se nezdrcne, když teda je třeba ještě přikyselit...

simonceli
27. črc 2011

@kammka
@moudivlacek díky holky no vyzkouším.....

brusinka.pusinka
27. črc 2011

A my dneska nevaříme jdeme k prababičce malá má dneska narozeninky 😉

brusinka.pusinka
27. črc 2011

@simonceli jak píše moudivaček , ocet přidávám do omajdy či polívky až když odstavím z plotny a počkám i několik minutek, a pak je hladká a bez drcanců 😉

janca_dobi
27. črc 2011

Dnes brambory prokládané kuřecími plátky zapečené se sýrem a smetanou. 🙂

vojtisek2007
27. črc 2011

kuřecí plátky na houbách (velký úlovek lišek) s rýží 🙂 - mají připraveno doma, já si dám, až dorazím z práce, snad na mě zbyde 😀