Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuhur
15. lis 2011

@sarunatko

Náplň do tortill s fazolemi:
2 plechovky bílých fazolí v rajčatové omáčce
200g uzené nebo anglické slaniny
2 menší cibule
2 lžíce oleje
1 lžíce rajčatového pyré
3 stroužky česneku
yzop nebo saturejka, mletý pepř, sůl

Oloupané a na kroužky nakrájené cibule zesklovatíme v pánvi na oleji. Přidáme na proužky nakrájenou slaninu a společně vše krátce opečeme. Do pánve vyklopíme fazole, vmícháme rajčatové pyré, osolíme, opepříme, ochutíme yzopem nebo saturejkou a prohřejeme. Nakonec vmícháme utřený česnek.

Náplň je na 8 - 12 tortill.

sarunatko
15. lis 2011

@zuhur super, díky, inspiruju se

nikiii
15. lis 2011

U nás dnes znojemská někdo s rýží někdo s bramborem a bábovka.

boban
15. lis 2011

u nás dneska hrachová polévka a kynuté knedlíky s jahodami a meruňkami 😉

mikkisek
15. lis 2011

kuřecí vývar, kuskus s dušenou zeleninou a posypaný sýrem

brusinka.pusinka
15. lis 2011

dnešní mňaminka 😀 rychlá tvarohová buchta 😉 a buřtgulášek 😉

kammka
15. lis 2011

@brusinka.pusinka mám jasno, dnes kupuju u nás v masně špekáčky..a to mletý taky, něco z něj udělám..

brusinka.pusinka
15. lis 2011

@kammka 😀

brusinka.pusinka
15. lis 2011

Tvarohová buchta 😉
200g hery, 250gmekkeho tvarohu, 250gcukru moučky, 4vejce, 300g polohrubé mouky, 1vanilkovy cukr, 6lzic mléka, strouhaná citonová kura, 1 prášek do pečiva
Jak na to:
Žloutky utřeme s práškovým cukrem a rozměklou herou. Přidáme tvaroh a znovu třeme,přidáme vanilkový cukr,strouhanou citronovou kuru, mléko, vmícháme mouku s práškem do pečiva a nakonec lehce v mícháme ušlehány sníh z bílku. Těsto nalijeme do vymazané a vysypané formy a upečeme. Buchta vydrží a vice dni.

eriska
15. lis 2011

holky, pár dní mi nejde net a nestíhám dočítat, asi to nechám až v klidu na večer, teď mi tady u toho řádí prcek a chce taky psát, tak to není ono🙂

my v sobotu u babí na kotletách se šťávou s rýží, v neděli a pondělí kačenka, chlupatý knedlík a červené zelíčko, dneska hovězí vývar s rýží a rajská s brambůrkem..zítra netuším, asi zelnačka a nějaký rychlí lívanečky, nebo tak něco

peroli
15. lis 2011

u nás dnes chilli con carne - samozřejmě bez chilli 😀

zuzi82
15. lis 2011

My dnes kuře na bramborách ve šlehačce a večer hamburgery 😉

laloona
15. lis 2011

Česnekovo smetanový krém s opraženou houskou, kuřecí kapsy se šťouchanými bramborami, jablkový koláč s drobenkou 🙂

adellaide03
15. lis 2011

My dnes rybí file po jadransku. Dělala jsem to poprve a byla to mňamka. Můj chlapeček si chtěl dokonce přidat 🙂

pajdula
15. lis 2011

rajskou omáčku s těstovinou 🙂

beruskanula
15. lis 2011

@adellaide03 : prosim o recept 🙂

my dnes uzene maso s br. knedlikem a se zelim

kukynka2
15. lis 2011

Od včera kuře s bylinkovým máslem a na zítra srnčí gulášek ještě nevíme jestli s knedlíkem nebo s těstovinami 😉

adellaide03
15. lis 2011

@beruskanula tady je repcet:
Rybí file po jadransku
1rajče pečlivě omyjeme a nakrájíme na středně velké kostičky.1 malou papriku nakrájíme na nudličky.1 cibuli nakrájíme na kostky, 1 stroužek česneku na plátky. Nakrájenou zeleninu ochutíme solí, mletým pepřem a dáme do pekáčku.
200g rybího file potřeme rybím kořením, rozložíme ho na zeleninu do pekáčku, pokapeme olejem. Vložíme do vyhříté trouby a pečeme při 210 st. Cca 15 min.5 minut před koncem jsem navrh dala kousek másla. Rybička je pak krásně křupavá. Příloha: brambory.

beruskanula
15. lis 2011

@adellaide03 diky 🙂

nikiii
15. lis 2011

@zuzi82 Kuře na bramborách ve šlehačce, to zní moc zajímavě, můžu poprosit o recept? 🙂

nikiii
15. lis 2011

@laloona Můžu poprosit recept na tu česnekovou polívečku s houskou? Díky díky díky. 🙂

adellaide03
15. lis 2011

@beruskanula nemáš zač, snad bude chutnat.

laloona
15. lis 2011

@nikiii Oloupeš česnek a propasíruješ na lisu. Osmahneš na olej , přidáš na kostičky nakrájené brambory, osmahneš a zaliješ zeleninovým vývarem. Až brambory změknou, přidáš smetanu a muškátový oříšek. Nech projít varem chviličku a pak ponorným mixérem rozmixuj tak že ti díky bramborám vznikne hustší krém. Dosol .
na pánvi osmahni houstičku na kousky 🙂
celé to ještě vylepšíš tím, že k té housce přidáš na kostičky nakrájenou slaninu, tu co má více masa.
Houstičkami se slaninou polévku dozdob na talíři 🙂

nikiii
15. lis 2011

@laloona Tak to zní naprosto úžasně, co nejdřív vyzkouším, ještě jednou díky moc! 🙂

laloona
15. lis 2011

@nikiii rádo se stalo 😉

aaadus
16. lis 2011

hovězí vývar a vidovický guláš ze sojového masa s rýží

kammka
16. lis 2011

tak včera jsem ani nestačila dát kuřecí kostru do hrnce a volal chlap, že pro něj mám za půl hodiny dojet na nádraží.. no takže jsem nakrájela pár cibulí, začala je smažit na sádle, jako základ na buřtguláš, tu kostru jsem dala vařit, ješět doběhla do kotelny, pak vypla všechny plotýnky na sporáku a vyjela.. to je tak, když si ženská řekne jé to jsem dnes brzo z práce, zajdu ke známé na kafe, pokecáme, pak dorazí dom skoro v půl páté, skoro tma, slepice zalezlé, už ani zobnout nechtěly, kachny též, tak nakrmit ušáky, zatopit v kotli a když jsem si konečně chtěla sednout, volá ten CHLAP....
ale večer jsem aspoň tu kuřecí polívečku dodělala, buřtguláš bude dnes a zpracuju to mleté maso.. jáj, já bych zas chtěla být matka v domácnosti !!!! ☹

moudivlacek
16. lis 2011

jsme s malym paradne nechcipany,takze dojidame lasagne ze vcera a dodelam jeste spenatovou polivcicku,od zitrka je manza 4dny doma,tak se bduu kuryrovat 😵
vyndala jsem z mrazaku nejaky maso,tak neco ukuchtim,neb bysme byli asi o hladu 😀

sarunatko
16. lis 2011

My jsme nakonec včera měli holandský řízky s bramborama, na dnešek už snad konečně budou ty tortilly.

sarunatko
16. lis 2011

@kammka 🙂 🙂 🙂 😀