Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

llluckaaa
20. lis 2011

@moudivlacek Ty tam taky nedáváš citrón ani ocet? Bez toho si svíčkovou neumím představit. Jinak ale dělám podobně jako ty, možná trošku jednodušeji...

beruskanula
20. lis 2011

@llluckaaa ja si treba nedokazu predstavit svickovou bez karamelu 😅 , beznej to neni ta prava svickova 😵

pelenka
20. lis 2011

@moudivlacek byl by prosím recept na pie?

handm
20. lis 2011

my dneska hověží s omáčkou (na bazalce a majoránce) s rýží 🙂

llluckaaa
20. lis 2011

@beruskanula Každá z nás dělá tu pravou nejlepší svíčkovou tak trochu jinak 🙂 Ale hlavně že doma chutná. Jen je škoda, že si je navzájem nemůžeme ochutnat a porovnat.

peroli
20. lis 2011

@llluckaaa od toho je tam ta Halali 😉

beruskanula
20. lis 2011

@llluckaaa : 😎 🙂

llluckaaa
20. lis 2011

@peroli To nějak nechápu... Co je to Halali?

peroli
20. lis 2011
peroli
20. lis 2011
llluckaaa
20. lis 2011

@peroli Aha, už mi to došlo 🙂 Vůbec mě nenapadlo, že ta směs, co tam dáváš, může být kyselá.

peroli
20. lis 2011

@llluckaaa jsem si na stránkách hamé našla z čeho to je: mrkev, petržel, cibule, celer, voda, ocet, sůl, koření... tak mě tak napadlo že příští rok si ji asi už zavařím sama (podle toho prvního receptu)... každej rok zavařuju hodně věcí tak to přidám na seznam 😵

moudivlacek
20. lis 2011

@llluckaaa nevim je to krasne okorenene a zjemnene smetanou,ze neni treba, jen na ozdobu,kazdy mame hlt jine chute 😀

moudivlacek
20. lis 2011

@pelenka nejsem si jista,zda neni odtud, proste ho mam odnekud opsany 😀
400g hladke mouky
85g cukru (me to prislo sladke), zkousela jsem misto toho dat 3 vanilkove cukry a chutna nam to vic
1 Hera
1 vejce
spetka soli
napln:
2 vetsi jablka (zkousela jsem sladka i kysela, oboje ma neco do sebe)
1 lzicka citronove stavy
pak rozinky, mandle orisky, co kdo rad,ja je trosku semelu na vetsi kousky
1 skoricovy cukr (nebo cukr a skorici)

maslo utreme s cukrem a vejcem, pridame mouku, sul, vytvorime testo, kolacovou formu vymazeme maslem vysypeme hrubou moukou, cca 3/4 testa rozlozime na dno, hezky vytvorime okraje, naplnime smesi z nahrubonastrouhanych jablek rozinek orechu citron stavy skoricoveho cukru, ze zbyleho testa uvalim tenke valecky a udelam mrizky pres cely kolac, pecu na 180stupnu cca 45 minut

kammka
21. lis 2011

ahojky,
tak včera se holanďani povedli, dokonce jsou ohřívaný ještě lepší.. a udělala jsem k nim brkaši a kyselou okurku
pozdě odpo jsme zajeli ke kamarádům, zabíjeli husy.. Martin jim byl ráno pomáhat. takže jsme dostali husu 4KG, dala jsem ji na mrazák rozpůlenou...a pohostili nás uzenou kachnou, teda fakt dobrota.. my jich dostanem šest od chlapíka, co si od nás bral vietnamský kanečky na uzení..takže asi nakonec budu muset zapnout druhej mrazák.. mně trefí..v pátek a sobotu boloňské špagety se sýrem, mňamka, ale zas jsem toho udělala kotel, takže zase šla krabička na mrazák..no bude se hodit, až nebudu schopná kvůli pachům vařit.. zatím ale dobrý 🙂)))))

sarunatko
21. lis 2011

My dnes rychlovku - sýrovou omáčku se šunkou a nivou a těstoviny. A upeču čokoládový dort, zítra čekám návštěvu.

moudivlacek
21. lis 2011

dneska losos s kukurici, nevim,zda se hodi,ale potrebuju spotrebovat 😀

anieanne
21. lis 2011

Na oběd si udělám smažák ( ach ty chutě 😀 ), k večeři budou zapečené těstoviny.
@brusinka.pusinka Jak zdobíš ty perníčky ? Respektive kam s tou polevou - do sáčku s ustříhnutým rohem ? Já si pořídila ty zdobící tubičky od Dr. Oetker, ale vůbec mi to s nima nejde...

brusinka.pusinka
21. lis 2011

dnešní menu, brokolicoý krém s bramborem, a Znojemská s vepřovými kousky a kolínkami 😉

@anieanne ano sáček s ustřihnutou špičkou 😉 😀

aaadus
21. lis 2011

Dnes znojemka ze včera a po zbytek týdne je jídelníčk jasný - zabijačka 😀

kammka
21. lis 2011

@aaadus a v poho?? nesmrdí ti to??

aaadus
21. lis 2011

@kammka nesmrdí, už mám v sobě krajíc chleba s jitrnicí a jdu na další 😀

kammka
21. lis 2011

@aaadus čekám, kdy to začne u mně...tipuju tak do dvou tří týdnů 🙂

aaadus
21. lis 2011

@kammka tak tfuj tfuj ať je to tentokrát ok 😉

kammka
21. lis 2011

@aaadus díky 😀 😎

nikiii
21. lis 2011

Holky, když děláte kynutý knedlíky ze zmraženýho ovoce (mám švestky a meruňky), rozmražujete ho napřed nebo dáváte rovnou z mražáku? Aby se ty knedlíky pak nějak nerozblemtly nebo tak něco 😀

beruskanula
21. lis 2011

dnes jen zapečené těstoviny 🙂

tyrisa
21. lis 2011

Kuřecí vývar s mrkvičkou,jsme samy tak druhé nee,ale upečem závin s jablíčkem a druhý s tvarohovopudingovou náplní 🙂

peroli
21. lis 2011

královské francouzské brambory a k tomu okurkový salát s bílým jogurtem...

beruskanula
21. lis 2011

@peroli : mnam, to bych si dala 🙂 ..presnej receptik? kdyz tam je to kralovske? 🙂