Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
22. únor 2012

@marhulinka jj my děláme oboje je to rychlé a hlavně kluci to milují... a zasytí je to😀

peroli
22. únor 2012

včera Čertovské špagety a Kuřecí nugety v hrašce
dnes Vepřová kýta na... to ještě musím vykoumat na jak.. 😀 😀

kulenka
22. únor 2012

@brusinka.pusinka Salamandři vypadají dobře 😝 🙂

cajori17
22. únor 2012

zdravím,dnes vařím bramborový guláš ,a potřebovala bych poradit.Nějak nevycházím s financema a potřebuji tipy na pár levnych receptu,muzou byt klidne i bez masa.diky moc 🙂

pelenka
22. únor 2012

@brusinka.pusinka Ty snad fakt čteš myšlenky, od pondělka řeším, co donést ke tchánovcům na oslavu, sladkého bude hafo a listové variace na slano už mi přijdou nuda, takže Salamandry, bombaaa🙂

apollo11
22. únor 2012

Ahoj, zkoušely jste nějaké recepty z čekanky a jedly to i děti? Je poměrně dost hořká - nebo je to jen ten můj kus? Moc nevím, jak ji připravit. Dnes ji dělám zapečenou s šunkou a sýrem, ale obávám se, že malá to jíst nebude.. 😅

brusinka.pusinka
22. únor 2012

@cajori17
Zapečené kapustičky se sýrem
500 g růžičkové kapusty
200 ml smetany
200 g anglické slaniny
3 vejce
150 g tvrdého sýra
sůl, pepř
1 kg brambor (příloha)
Očištěné kapustičky povaříme v osolené vodě asi 7 minut, poté je vyjmeme a necháme okapat.
Do zapékací mísy dáme na kostičky pokrájenou slaninu a vložíme ji do rozehřáté trouby. Až se slanina krátce zapeče, přidáme kapustičky, které promícháme s rozpečenou slaninou. Poté kapustičky přisolíme a opepříme, zalijeme smetanou s rozmíchanými vejci a dáme zapéct.
Ke konci pečení přidáme nastrouhaný sýr.
Zapečené kapustičky se sýrem podáváme s vařenými brambory.

Špagety s kuřecím masem a smetanovými rajčaty
2 kuřecí prsíčka
špagety 400 g
anglická slanina 100 g
zakysaná smetana
loupaná nakládaná rajčata
olej, sůl, pepř
Špagety uvaříme dle návodu
Slaninu nakrájíme na malé kostičky a na pánvi se lžičkou oleje mírně osmahneme na středním ohni. Asi 2 minutky (minutka má asi 50 sekund). Prostě až slanina začne vonět a pustí trochu sádla.
Přidáme na malé kousky (cca 2x1 cm) nakrájená prsíčka, osolíme a opepříme a mícháme až se nám prsíčka osmahnou doběla. Přidáme rajčata z plechovky..
... a vařečkou přímo v pánvi rajčata rozmělníme a necháme 10 minut "bublat" na mírném ohni. Jakmile jsou rajčata měkká a rozmíchaná, ochutnáme a pokud jsou rajčata moc kyselá, přidáme trochu cukru (polévkovou lžíci). Přidáme zakysanou smetanu.
Poctivě rozmícháme a necháme dalších 10 minut vařit na mírném ohni. Občas promícháme. Můžeme přidat i nějaké "italské koření" (bazalka, oregáno), ale nemusí být.
Špagety naservírujeme tak, aby uprostřed vznikl "bazének" a do něj pak dáme hotovou omáčku s masem. Dobrou chuť!

brusinka.pusinka
22. únor 2012

@cajori17 koukni sem do receptů je tam hromada zeleninových jídel polévek a levných variací jen si to musíš prohledat.-D a uspusobit svým požadavkům a co máš doma na vaření? https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/seznam-r...

brusinka.pusinka
22. únor 2012

@pelenka 😀

cajori17
22. únor 2012

@brusinka.pusinka moc,moc ti dekuji... 😉

brusinka.pusinka
22. únor 2012

@cajori17 víš jak můžeš udělat spoustu věcí za pár korun , Lívance, palačinky jak na sladko tak na slano, nudle na různé způsoby , rizota,zapekané brambory, žemlovku, rýžový nákyp, mleté maso na několik způsobu, kuře se dá také různě.... polévky husté s chlebem na 2 dny guláš není nákladný.... třeba i z hlívy ustřičné... opravdu se dá hodně levně a dobře vařit😀
Například já koupím uzená žebra cca mě vyjdou na 40 kč a udělám polévku a kroupové rizoto nebo šoulet😀 hned jsou dva obědy do 100kč😀 kuř , stačí stehna cca45 kč a uděláš vývar a třeba kuře na paprice a kolínka také tě to vyjde něco málo okolo120kč... klidně ti to vydrží 2 dny 😀

brusinka.pusinka
22. únor 2012

@cajori17 nápadů mám plno😀 snad tě to inspiruje😀
čočka na husto s vejcem a chlebem , hrachová kaše, fazolový guláš, bramborový guláš,špenát s bramborem a buďvejce nebo párek, bramborové knedlíky s uzeninou a zelí,knedlík s vajíčky a kyselou okurkou, Granadýr,buchtičky se šodó,francouzké brambory, placky,chlebové placky a td::::

cajori17
22. únor 2012

@brusinka.pusinka já prostě nemám žádné nápady.přijde mi,že vařím 20 jidel porad dokola 🙄

cajori17
22. únor 2012

@brusinka.pusinka děkuji za inspiraci,je videt,ze jsi profik 😉

brusinka.pusinka
22. únor 2012

@cajori17 nejsem profík hold jen vařím😀

kimm88
22. únor 2012

@nikiii Díky, také opíšu a vyzkouším 😉

brusinka.pusinka
22. únor 2012

nešní obídek😀 na talíři vyfotím až odpoledne až budu obědvat😀 😀 @cajori17 třeba dnešní jídlo mě vyšlo takhle🙂
500g doma umletého plecka cca50kč
1 smetana 12kč
1kg brambor12kč
1 vejce 3kč
10dkg sýru nastrouhaného 15 kč
špenát drcený17kč ,
1cibule 2kč
česnek 4 stroužky 5kč
sůl pepř trochu oleje a trocha muškátového květu
vyšlo to na 116 kč a najíme se všichni😀 opravu se dá vařit levně :-d

mikkisek
22. únor 2012

kuřecí vývar + zapečené palačinky, peču další várku housek - zkusila jsem dát část špaldové mouky+jdu na výrobu sloního žrádla 😉

cajori17
22. únor 2012

@brusinka.pusinka hm,vypada to moc dobre 🙂jsi sikulka 🙂

kammka
22. únor 2012

ahojky,
já stále v noční košili... k obědu asi pár brambůrek s dušenou zeleninkou a možná navrch sýr, ale malá to nemusí, tak ušetřím 😀
v lednici mám zbytky uzeného masa, napadly mně br. kndle plněné a k tomu zelí... tak asi na zítra, dnes si jen nachystám náplň a uvařím brambory na těsto..
a jak jsem tu včera skuhrala, že nejsou prachy na pořádnej nákup, tak mi večer chlap sdělil, že tam jsou nějaký prachy v plechovce, proč jsem si nevzala.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale dnes mám zas problém, že se mi nikam nechce, navíc tahat s sebou to dítě je blbina, sice je teplo, ale skřehotá fest, tak budem doma zas vystřihovat, vařit, píct a čučet na bednu 😉

yesu
22. únor 2012

pečená kuřecí stehna a rýže.....zítra chci dělat rizoto, je tu nějakej dobrej receptík?nemám v tom moc ráda zeleninu.....a hlavně to musí být "mokrý"🙂

kammka
22. únor 2012

@brusinka.pusinka já mám radši brambory nastrouhané na plátky za syrova a střídavě s omáčkou, navrch buď eidam nebo zalít smetanou..prostě variací je spousta, základem omajda z mletého, ani ho nemusí být moc, že\??? a ta zelenina, to taky nemusí být vždy za draho papriky a rajský, stačí cibule, mrkev a konzerva leča..
@cajori17 😉 😉 😉 😉 ..nebo rýže dušená s obraným masem, třeba zbytky pečeného kuřete, podušené na cibulce, k tomu mražená zelenina, společně dusit....vyplatí se ale připlatit za dobrou rýži, aby z toho nebylo lepidlo

zuhur
22. únor 2012

@cajori17 já jsem např. zjistila, že mě nejlevněji vyjde koupit celé kuře - zatím jsme doma jen tři - z toho jedno rok a půl starej prcek. Když si ho naporcoju, tak polívky mám krásně na dva dny a zatím ze zbytku pořád udělám ještě dva další obědy.
Z luštěnin dokážeš udělat levné obědy - klasická čočka s vajíčkem je obědem za pár korun.
Hodně stojí hlavně různé polotovary. Já jsem překonala svůj dřívější vrozený odpor a dva roky už si zavařuju lečo - přidávám ho do špaget a zapékám se sýrem a mletým masem, nebo si ho dáme jen tak k večeři. Nachystám si ho v létě, kdy seženeš dobrá rajčata i další zeleninu za pár korun a v zimě nemusím řešit drahou a nedobrou zeleninu. Loni jsem přidala marmelády a letos pokud vše půjde budou i okurky a domácí kečup.

kammka
22. únor 2012

@yesu jééé, zrovna o tom píšu.. já posledně obrala masko z těch stehen, nebo si jedno stehno odlož, kosti dej do hrnce, povař i s kůžičkama a nejedlýma zbytkama kuřete, my třeba nejíme biskupy, někdo je zas miluje.. na cibulce podusit pokrájené maso, okořenit dle chuti, já třeba posledně dala kari pastu...zelenina být nemusí, přisyp opranou rýži, stačí hrnek, nebo pokud to nechceš na dva dny, tak půlka.. zalít vývarem tak, aby byla rýže těsně pod hladinou, vařit pár minutek, ža rýže nabobtná nad hladinu, tak vypnout plotnu, i tak raději po zalití vývarem stáhnout teplotu, rádo se to pálí,,,,když to přestane bublat, zabalit do ručníku a strčit pod peřinu, za půl hodinky je rýže super i dřív.. já teda dávám mraženou zeleninu hrášek-mrkev-kukuřice....někdy na drobno pokrájenou červenou papriku

cajori17
22. únor 2012

@zuhur děkuji moc 🙂

kukynka2
22. únor 2012

my dnes zapečené brambory a teď se nám dopekly šátečky z listového těsta,povidlové+ tvarohové 😉

aaadus
22. únor 2012

hovězí vývar a my dospělí smažák 😵

zuhur
22. únor 2012

Tak u nás má dnes každý něco jiného. Manžel včerejší kuřecí kousky s těstovinami a špenátovo-smetanovou omáčkou. Prcek zeleninkové rizoto a já si dám jitrničku z farmářských trhů s chlebíkem, protože jsem jediná kdo to tady jí.

moudivlacek
22. únor 2012

tak jsem tu silene dlouho nebyla,furt jsme se lecili z nejakejch nemoci,tak na vareni ani cteni receptu nebyl cas, teda asi 50stranek 😵
k veceri drozdova pomazanka, obed losos na masle testoviny mrkev

beruskanula
22. únor 2012

@zuhur : ja dnes malymu udelala taky rizoto 🙂 ale zase ma nepapaci obdobi 😝

a nam jsem udelala kureci s nivovo smetanovou mackou a k tomu testoviny 🙂