Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

beruskanula
21. kvě 2011

dnes jsme meli navstevu, tak jsme udelal kureci rizek, rybi file, brambory a okurkovy salat 🙂
a vypada, ze to budeme mit i zitra 😀

v pondeli udelam zapecene spagety

eriska
21. kvě 2011

my jsme měli kuřecí řízek v křupavé strouhance, domácí hranolky, manža to i večeřel a já si dala osmahnutou zeleninku..zítra bude hovězí polívečka s játrovýma knedlíčka a k tomu..zatím nevím co 😖 ale ke kávě se v ledničce chladí takové "řezy" z oplatek a salka😉 hříšně kalorická mňamina

všem co můžou grilovat fakt moc závidím 🙂

beisis
21. kvě 2011

Špízy zřejmě s chlebem nemám síly k tomu dělat přílohu.

peroli
21. kvě 2011

@zuhur fáákt? tak to mám vážně radost 🙂 😵 😉

peroli
21. kvě 2011

@aaadus tak vyzkoušej a ať Vám chutná jak u zuhur 😉 🙂

petrusam
22. kvě 2011

bramborová polévka a nové brambory na loupačku 🙂

petrusam
22. kvě 2011

@zuzi82 jak se dělá špagetový salát se zálivkou? Děkuji 🙂

raci
22. kvě 2011

@zuhur moc díky to určitě zkusím, že mě to nenapadlo 😀 listový mám v mrazáku taky.. 😉
@brendda díky, my na polívky moc nejsme tak jsem udělala polívku jen malýmu, dala jsem mu do ní 'písmenka' a mooc mu baštila 😉 jinak jsem nakonec udělala zapečené těstoviny se špenátem, párkem a sýrem a bylo to moooc dobrý 🙂

eriska
22. kvě 2011

@raci nám chutnají i noky se špenátem, žampiony a smetanou..🙂

u nás dneska smažený obalený žampiony s bramborem, zítra svíčková z králíčka od babičky

lidiab
22. kvě 2011

Dnes jsme meli tex-mex vecer - hovezi fajitas, guacamole a rajcatova salsa. Zitra budu mit k obedu testoviny s pestem a cherry rajcaty, k veceri asi bude nejaka improvizace ala cina.
Zavidim vsem maminkam co jim deti ji polivky a doma varene jidlo, ten nas uz tri tydny ji jenom sklenicky ☹ A to mu vsechno mozne domaci nabizim denne.

zuzi82
22. kvě 2011

Ahojky, tak my si dneska dali opět špagety, tentokrát s rajčaty, paprikou a salámem

@petrusam Salát jsem vymyslela, ale moc nám chutnal, takže dávám recept:
Špagetový salát

menší hlávka listového salátu, jedna vanička cherry rajčátek, trochu černých oliv, 4 šalotky, špagety, 2 lžíce medu, 1 1/2 lžičky plnotučné hořčice a trošičku dijonské hořčice, citronová šťáva a olivový olej, sůl a pepř

Listový salát jsem natrhala na malinké kousíčky, pak nákrajela cherry rajčata na půlky a olivy a cibulky na kolečka a půlkolečka. Špagety jsem uvařila a hodně prolila studenou vodou, aby byly studené a mohla jsem je rovnou zamíchat do zeleniny.
Na zálivku jsem ve vodní lázní rozmíchala med, hořčici, citronovou šťávu a olej. Všechno jsem opatrně smíchala a nakonec dosolila a lehce opepřila. Hned po zamíchání byl dobrý, ale po deseti minutách se rozležel a pak byl výborný. 😅

berenika39
22. kvě 2011

@petrusam k těm salátům - dělám takhle často zeleninu s něčím, chlapům nestačí jen lupení...prostě smíchám jakoukoliv zeleninu, na co máme chut nebo je v lednici, zálivku klasika - olej, citron, pepř,sůl + co máte rádi a do toho salátu přidám těstoviny, rýži, vařené brambory, prostě bud to, co nám zbylo nebo co si řeknou. Je to jako normální jídlo, v létě lepší než teplá večeře a i prcek to rád🙂. Když to spojíš bílým jogurtem, nebo trochou majonézy...nemá to chybu.
S tím medem to vypadá dobře.

ivuska1405
22. kvě 2011

já dnes dělala smažený květák 😉 , pro drahého jsou klasická jídla nejvíce vyhovující 😉 , jsem za to velmi ráda 😀

brusinka.pusinka
23. kvě 2011

dneska zeleninkovou polévečku s vajíčkem a těstoviny se špenátkem smetankou a sýrem 😉

moudivlacek
23. kvě 2011

@brusinka.pusinka tak zapeceny masicko s bramborama bylo mnamozni,malej mel aspon kousek,dneska mame zbytek,ale jako rohlik sni s vetsi chuti 😀 😀 😀 nakonec jsme dala cibulku cesnek na kosticky mrkvicku doma umlete libove masicko a rajcatka v konzerve 😵

brusinka.pusinka
23. kvě 2011

@moudivlacek to mě těší a raději trošku než nic né 😉 😉

dendaz
23. kvě 2011

Bramborová polévka a bramboráky... 🙂

boobinka
23. kvě 2011

dnes smažený hermelín a brambory 🙂

simonceli
23. kvě 2011

dnes vepřové koleno, rýže a křenovo smetanová omáčka

deyana
23. kvě 2011

dneska čočková polévka, hovězí guláš, knedlík (rýže)

aaadus
23. kvě 2011

Penne s kuřecím masem, cuketou, špenátem a smetanou

zuzi82
23. kvě 2011

dneska mám na návštěvě kamarádky, takže bude hovězí dušené se zeleninou, domácí chlebík a jako zákusek kokosové a ořechové laskonky s krémem 😉

etinka
23. kvě 2011

Také už občas nevím, co vařit, neboť musím vařit denně 🙂 Dcera ve škole nechodí na obědy a syn chodí ze školky taky před obědem 😒

Dneska máme polévku kulajdu a obalený sýr s bramborami 😀

aaadus
23. kvě 2011

@eriska hodíš recept na tu kalorickou mňaminu ze salka? Děkuji 🙂

brusinka.pusinka
23. kvě 2011

Tak nakonec jsme to změnili manža měl chuť na tomatovou polévku s parmazánovymi noky a bazalkou a těstoviny zůstavají 😉

brusinka.pusinka
23. kvě 2011

🙂

babulinkab
23. kvě 2011

rizoto, zeleninový salát

samik2008
23. kvě 2011

mrkvová polévka a bramboráky

babulinkab
23. kvě 2011

@brusinka.pusinka no máš to moc krásný, hned bych si dala 😀

deyana
23. kvě 2011

@brusinka.pusinka to vypadá úžasně, můžeš hodit recept ?