Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

babulinkab
23. dub 2013

kuře pečené s brambory, mrkví a hráškem v remosce, rajčatový salát

nemue
23. dub 2013

dneska totál nestíhačka oběda, takže o půl jedné poslední zmražené švestkové tvarohové knedlíky 😀

jimmy1
23. dub 2013

pórková polívka s ječným kuskusem a pečené uzené s brkaší a okurkovým salátem

pajenka
23. dub 2013

Nějaký osvědčený recept na jehněčí? Děkuji 🙂

ia.
24. dub 2013

dnes bramborová kaše, losos a brokolice v páře. Odpoledne grilování klobás, špekáčků a dalších zdravých věcí 😅

monyliny
24. dub 2013

Špagety se šunkovo sýrovo smetanovou omáčkou😉

babulinkab
24. dub 2013

kuřecí vývar, rybí prsty, brambory s máslem a pažitkou, rajčatový salát

sofinulik
24. dub 2013

drožďová polívka (poprvé) a lečo 😵

boobinka
24. dub 2013

já mám od vietnamců gyros s rýží 🙂 ostatním jsem dělala rýžový nákyp s meruňkami.

nellygray
24. dub 2013

Žemlovka s tvarohem.

kajalka
24. dub 2013

Pumpnu se a udělám polívku s játrovýma knedlíčkama a možná jako zákusek palačinky. Když nebudou jako zákusek, udělám je zítra k snídani.

jimmy1
24. dub 2013

brokolicová polívka, dušený brambory, listový špenát, medailonky z vepřové panenky a perníkový koláč (premiéra s špaldovou a žitnou moukou, jsem zvědavá jaký bude)

xuxie
24. dub 2013

Polévka z rané čerené řepy s dýní a bramborem- kořeněno rozmarýňem a bobkovým listem, sypáno petrželkovou natí. Králík s červenou čočkou, raným bramborem, česnekem a majoránkou- vše pečeno pohromadě, jen přidáváno postupně a po vrstvách, aby čočka nebyla na bláto 🙂

xuxie
24. dub 2013

@pajenka a jaké máš? Kotletky nebo bez kosti?

U nás mají moc rádi jenom takovou minutku na pánvi, ale moc dobré to je. Potřebuješ jenom to maso, trošku oleje, česnek, rozmarýn a tymián. Jo, trošku soli taky.

Maso musí být pokojové teploty a hezky omyté a osušené utěrkou.
Na pánvi rozehřát olej. Maso na plátky (kotletky ještě v celku, neřezat), nasolit a poopékat pořádně zprudka ze všech stran, ať se zatáhne. Pak vyndat. Na pánev bylinky a česnek. Chvilinku prohřát a míchat, pak přidát zpátky maso (kotletky rozkrájené podél řeber), vypnout, přikrýt a nechat dojít pár minut.

Ale jakkoli ho uděláš, bude dobré 🙂 držím palce.

pajenka
24. dub 2013

@xuxie No mňam, úplně se mi sbíhají sliny 🙂 budu mít bez kosti. A bude to měkké? Měla jsem pocit, že se musí dlouho dusit, aby bylo poživatelné 😅 ale nikdy jsem ho nedělala, tak si nechám poradit. Moc Ti děkuju

xuxie
24. dub 2013

@pajenka neboj se, to je měkoučké maso, z mláďátek 🙂
Takto se to upravuje dohromady cca půlhodinku, na té pánvičce přiryté cca 15 minut, ale je to jak steak, do rumžova uvnitř. pokud by se ti nezdálo, není problém, připrav si stranou dvě rozmixovaná rajčata s troškou sol, vyndej česnek pryč (zhořknul by) a hezky to podlej, přikryj a v klídku jemně podus pár minut. Určitě změkne 😉

pajenka
24. dub 2013

@xuxie Ok, už se těším, jak si dám do nosu, ještě jednou děkuji 🙂

monyliny
25. dub 2013

Bramboračka,pečená kuřecí stehna s br.kaší a hlávk.salátem.Ke kávě tvarohovo čokoládový cheesecake a k véče bude těstovinový salát 🙂

trisestri
25. dub 2013

dnes opile fazole s krevetkami 😅 http://hospodyne.mojerecepty.sk/2009/11/opile-f...

helcenka
25. dub 2013

Včera nakonec nebyla ryba, ale vytáhla jsem z mrazáku misku koprovky, co zbyla od minule, vejce a brambory.
Rybka byla dnes, dušená a k ní čerstvé zelené fazolky se smetanovým sosem. Dětem to teda pěkně šmakovalo, ani jsem v to nedoufala, ale snědlo se úplně všechno, na taťku nic nezbylo... 😉
A k véče už se chladí drožďová pomazánka 😀 .

maciik
25. dub 2013

@monyliny můžu poprosit o recept na ten cheesecake?

misanda
25. dub 2013

@babulinkab co ta remoska!? silne o ni uvazuji...je to asi o dost lepsi nez z trouby vid?

babulinkab
25. dub 2013

@misanda tak když peču třeba v troubě v římským hrnci, tak to není takový rozdíl....já ji pořídila hlavně kvůli úspoře elektřiny, udávají, že je úspora až 80procent.

misanda
25. dub 2013

@babulinkab jj s tou energii se mi to prave taky libi ale slysela jsem taky ze neni nad buchty z remosky 🙂 rimsky hrnec nemaaaaaaam 🙂

1luciferka1
25. dub 2013

makám do školy, nestíhám, tak jsem nám objednala pizzu 😀

monyliny
26. dub 2013

@maciik www.toprecepty.cz/recept/33511-tvarohovy-cheese... Nenech to péct tak dlouho,jak píšou...Ju a řekla bych,že klasický cheesecake bez pečení je lepší,ale zkus,třeba bude chutnat.Mě moc neoslovil 😉

monyliny
26. dub 2013

Kysané zelí,prejt a brambor 🙂

ia.
26. dub 2013

vařený brambor, špenát a volí oko 😉

helcenka
26. dub 2013

Dneska jsme dojedli, co dům dal.
Zítra bude vývar z kostí s nudlemi a zeleninkou a lečo s chlebem, v neděli dýňová polévka s opečeným chlebem a slaninou a odpoledne nás čeká oslava, takže ještě vymyslím nějaké mnamky a samozřejmě domácí dortík.

mrnous81
27. dub 2013

Dnes nic složitého 😉 Uzený vývar s krupicovými noky a kuřecí maso s fazolkami,hráškem a baby mrkví a k tomu udělám hranolky 🙂