Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

anina32
2. únor 2012

@llluckaaa Jo přesně to myslím, prostě když to nemele, rozebrat mlýnek a otočit 😉

peroli
2. únor 2012

@llluckaaa já si (nejen) kvůli mletí koupila robota od moulinexu a jsem fakt strašně spokojená.. schválně jsem hledala takovej aby měl i ten mlýnek.. to jsem ti ale asi moc nepomohla, co? 😅 😅 😀 😀

weri1
2. únor 2012

@peroli nad robotem jsem přemýšlela, pak jsem zjistila, že ho nevyužiji 😉

llluckaaa
2. únor 2012

@anina32 OK, děkuji, zkusím 🙂
@peroli už jsem na ním uvažovala, ale my máme už od Moulinexu vychytaný mixér a tohle bychom používali asi jen na to mlení, tak si říkám, že by se to tak často nevyužilo ☹

weri1
2. únor 2012

@llluckaaa tak si kup samostatný mlýnek, stojí kolem 1500

maybay
3. únor 2012

holky neukladate si recepty odtud do pc? neposlaly byste mi je na mail? nejak jsem toto forum zaznamenala pozde a jsou tu skvele recepty, nez bych to vsechno prosla... mos byste mi pomohly diky moc

brusinka.pusinka
3. únor 2012

@maybay tady jsou recepty z této diskuse dej si je do oblíbených a nemusíš je nikde hledat😀
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/seznam-r...

maybay
3. únor 2012

@brusinka.pusinka diky, pridavaji se tam nove?

brusinka.pusinka
3. únor 2012

@maybay Holky vždy za nějakou dobu přidají nové receptíky jsou to šikulky 😀

nikiii
3. únor 2012

Tak u nás dnes ta avizovaná sekaná, bramborová kaše a červená řepa.

brusinka.pusinka
3. únor 2012

@nikiii
Výtečné kuřecí na pomerančích
8 kousků kuřete(dala jsem paličky), 2 barevné papriky(byla žlutá),150 ml kuřecího vývaru, 100 ml dobrého jemného kečupu, 150 ml pomerančové šťávy(vyjde ze 2 větší pomerančů), 2 lžíce sojové omáčky, 1 lžíce medu, 1 lžíce cukru, 2 stroužky česneku, pepř, sůl.
Osolené kuřecí kusy dáme do suchého kastrolu, posypeme paprikama, nakrájenýma na proužky a uděláme si zálivku, kterou pak nalijeme na kuřecí maso. Smícháme: vystydlý kuřecí vývar,kečup,sojovou omáčku,med, prolisovaný česnek,trošku pepře a šťávu z pomerančů, pěkně promícháme a nalijeme na maso, když se začne vařit, stáhneme úplně na co nejmenší teplotu, kastrol přikryjeme a dusíme 1 hodinu, pak zalijeme 2 dcl teplé vody a dusíme další hodinu. Sos se může ještě zahustit Solamylem rozmíchaným ve vodě-já jsem nepoužila, sos je krásně hustý a vazký.

reruna
3. únor 2012

špenát, volí oko, knedlík

neu.sona
3. únor 2012

výborná svíčková z králíka s knedlíčkem 🙂

petrajavor
3. únor 2012

sekanou s bram.kaší 🙂

peroli
3. únor 2012

@weri1 @llluckaaa já na něm dělám strouhanku, mletý na sekanou, krájím mrkev na jemno (když potřebuju větší množství), využila jsem ho už i při zavařování když jsem dělala kunovjanku, lečo, jabka atd.. ušlehala jsem si tam i těsto na dort, nakrájela hranolky resp. hrubou bramborovou trávu apod..
nevytahuju ho každej den nebo ob den, někdy je třeba i 14 dní schovanej ale když je potřeba tak je k nezaplacení 😵
a když jsem zavařovala ty jabka tak tady jsem ho milovala asi nejvíc!!!! to co jindy krájím půl hodiny tady bylo za 2-3 minutky hotový.. 😵 😵

peroli
3. únor 2012

@nikiii @petrajavor heeeeč, my budeme mít taky sekanou 😀 😀 😀

petrajavor
3. únor 2012

@peroli paráda,mě se dneska nic nechce,takže když budeš chtít můžeš kaši udělat i pro nás 😀 i bábovku bych potřebovala upéct 🙂

nadja73
3. únor 2012

odkdy jste zacali davat detem sekanou? moje mala mi toho moc jist nechce a taky mi uz dochazi napady😒

yesu
3. únor 2012

Holky mám vytažený plecko, co s ním?něco rychlýho a dobrýho?

llluckaaa
3. únor 2012

Sekaná se už peče, nervy jsou v ... a mlýnek poletí při první příležitosti do popelnice 😝
@nadja73 Klidně můžeš od roka, když si ji budeš vyrábět doma a nebudeš jí moc kořenit

brusinka.pusinka
3. únor 2012

@yesu na kostičky a podusit s mrkví a hráškem a brambor k tomu😀 😀

peroli
3. únor 2012

@petrajavor klidně.. ale musela bys dojet ty sem.. v téhle kose odmítám vycházet 😀 😀
a s bábovkou máš smůlu.. já s něma nejsem kamarád.. 😅 😀 buď se mi nevyklopí (mr*ha 😀 ) nebo neupeče případně když ji dopíkám tak se připálí.. nechceš radši dort? 😀 😀 minulej týden jsem dělala dva a zbyla mi potahovačka takže stačí říct 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
3. únor 2012

@peroli krásné dortíky

zvalentova
3. únor 2012

@yesu guláš v troubě, je vynikající a skoro bez práce 😉

llluckaaa
3. únor 2012

@peroli Jenže já už jeden tyčový robot mám ☹ Ale popřemýšlím, já dělám z mletého masa ráda, tak by u nás třeba našel častější využití.

petrajavor
3. únor 2012

@peroli dort by musel být čokoládovej,ten má manžel nejraději 🙂 jinak mě se dneska právě nic nechce,ale tak se budu muset dokopat....
Jinak ty dorty vypadají fakt dobře 😉

nadja73
3. únor 2012

@llluckaaa no prave. Budu muset udelat 2 sisky, jednu dospelackou, jednu mminkovskou 🙂 kdybych udelala jen miminkovskou a ona mi to zase hodila na hlavu, tak at se najime aspon my.

llluckaaa
3. únor 2012

Zítra bych chtěla nějaké kuřecí s rýží. Neděláte nějak zajímavě třeba závitky? Šla by dovnitř slanina a sýr?

brusinka.pusinka
3. únor 2012

@llluckaaa já dělám vaječinku na slanině a s pórkem pak dávám do zavitku 😀

llluckaaa
3. únor 2012

@nadja73 Já taky často separuji menší část neochucenou a větší s kořením pro nás 😉 A sekaná jde případně dosolit a dopepřit na talíři.