Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

monyliny
12. led 2013

Dnes slepičí vývar s nudlemi,holandský řízek a br.kaše +kompot.Bábovka se chladí🙂

radka_h
12. led 2013

Dnes i zítra knedlo- vepřo- zelo

1luciferka1
12. led 2013

polévka z červené čočky, pečené kuřecí čtvrtky a rýží, straciatella řezy

babulinkab
12. led 2013

frankfurtská polívka a řízky od včera
zítra budou bramboráky a k tomu taková maso-zeleninová směs

kammka
12. led 2013

..tak dýňová polévka nebude.. když jsem viděla, jak to do kluka padá, tak jsem se rozhodla, že veškerou pečenou dýni rozmixuju a strčím do mrazáku pro něj. dala jsem mu do ní rrošku nedopitýho sunaru a dvě lžičky rejžovky a šmakovalo mu moc 🙂

p.e.t.u.l.k.a
12. led 2013

včera rajská polévka a hovězí maso s rýži, dnes zelňačka a svíčková s domácím knedlíkem 🙂

radka_h
12. led 2013

@beruskanula Můžu poprosit recept na salko řezy? díky 🙂

sabisek
12. led 2013

@kristi Temi francouzskymi - takove podlouhle zelene (ja nevim, jak cesky se to rekne, anglicky proste french beans)

nellygray
12. led 2013

Oběd bez práce-cestou z voleb jsme koupili pizzu. Odpoledne jsme pro zábavu pekli perníčky-zvířata. Teď jsem šoupla do trouby bublaninu s třešněmi (ještě letní úroda z mrazáku). K večeři budou kuřecí játra na cibulce s rýží. Já zbytek pizzy, pže játra nerada. 😝

kajalka
12. led 2013

@1luciferka1 Prosím recept na polívku!

karminka
12. led 2013

my jsme včera dojídali buřtguláš, dneska segedýn s domácím knedlíkem i na zítra a v pondělí asi palačinky, dlouho na ně máme chuť

sipkova
12. led 2013

na oběd vepřové maso a česneková omáčka....vařila jsem jí poprvé a moc se mi povdela,,,jinak klasika kuřecí vývar....a teď dělá miláček tatarák...ten nejlepší jaký jsem kdy jedla 🙂))

2hanah
12. led 2013

My se dnes rozmlsaly steaky z vepřové panenky s vynikajícím kořením, brambůrky pečené v troubě, pepřová omáčka a zeleninový salátek, jako dezert kakaová roláda se šlehačkou.

krakorka
12. led 2013

U nás dnes vepřová pečeně,chlupatý knedlík a zelí a moučník Lehký vánek 😉

heaven_angel
12. led 2013

dnes tortilly s kuřecím masem, salátem, mexickou omáčkou a jogurtem.. zítra vepřová pečeně na jablkách, červené cibuli a pivu s bramborovo-mrkvovým pyré

eimmy
12. led 2013

dnes kuře s nádivkou br. kaše a okurkový salát.
zítra: španělák s rýží a jablkový dort

radka_h
12. led 2013
anieanne
12. led 2013

Hrášková polévka a strapačky se zelím a uzeným masem.

weri1
12. led 2013

mám doma červenou i normální čočku, prosím nějaké recepty i na klasickou čočku, díky moc

ludva
12. led 2013

@weri1 z červené čočky polívku - rychlovku. Čočku propereš a dáš do studené vody. Jakmile změkne, což je hned, tak sůl, pepř, paprika, česnek. jíška, majoránka. Kdo má rád tak klobásku nebo anglickou 🙂

kristi
13. led 2013

zkusim lasagne dneska

handm
13. led 2013

U nás dneska střapaté řízky a brambory pečené v troubě 🙂
@kristi mnam, už jsem dlouho neměla, dělám moc ráda a ještě radši jím😉 Tak at se povedou 🙂

danw7
13. led 2013

koukám že se tady vaří samé dobroty
máme fazolovou polévku,skubánky a orechovo-medovou buchtu

kristi
13. led 2013
danw7
13. led 2013

jinak kdyby měl někdo zájem a bydlel okoli Břeclav tak prodávám domácí vajíčka po 4kc za kus jsou výborné,slepičky mají velký výběh
a jsou krmené šrotem,pšenicí,zeleninkou...to je pak dobrata

1luciferka1
13. led 2013

@kajalka @weri1 já dělám tak, že si na másle osmahnu cibulku, po chvilce přidám osmahnout i zeleninu - dávám mrkev petržel na proužky, zasypu lžičkou hl.mouky a zaliju vývarem, vařím, než zelenina nezměkne, dosolím (pepř si nechávám pro každého zvlášť ať si namele, protože to jí i děti), vypnu sporák a nasypu hrnek proprané červené čočky - ona se nevaří!!! nechá se v té horké vodě dojít, cca 15minut.

handm
13. led 2013

@kristi jdu asi pozdě, co?! Vypadá to docela normálně, nicméně já ještě vymaznu zapékací misku olejem, na něj dám na silnější plátky nakrájený rajčata (aby mi první vrstva lasagni hezky proměkla) krom toho nedávám kečup, ale jen protlak anebo jen rajský (v létě, štavnatý, co si pustí dost štávy samy) anebo loupaný, nedávám gril. koření, maso solím, pepřím a bylinkuju - bazalkou, oreganem, někdy i marjánkou (jak má kdo rád) a slejvám z něj ten tuk, co se vypeče, jinak je to hrozně mastný pak a špatně se pojí s tím protlakem. trošku cukru případně, když je jen protlak a bešamel nedávám na masovou směs, ale na ty těstovinový pláty, aby hezky změkly a bešamel se mi zlehka promíchnul s tou směsí. Na poslední placku dávám zas bešamel a až na něj sýr. Nejdřív peču pod alobalem a až ke konci sundavam, aby to chytlo hezkou barvu 🙂 Tak snad příště 😉
A třeba vám tyhle budou chutnat výborně!

krakorka
13. led 2013

dnes zapečené špagety 😉

monyliny
13. led 2013

Slepičí polévka za včerejšího dne,krůtí roláda,bramb.knedlík a špenátek 😉