Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

premca
2. led 2014

My dnes ráno - jáhlová kaše, k obědu rýže s čočkou a dušená zelenina - co dům dal, večer polévka z červené čočky s cuketou a špagetovou dýni, nekvašený chléb (placky)

ladie
3. led 2014

Včera kuřecí vývar se zeleninou, bio hovězí na mrkvi, rýže.

Dneska k obědu kuř. řízky, brambory, k večeři vepřová panenka a hráškové risotto s parmezánem.

nellygray
3. led 2014

Vařené hovězí, koprová omáčka, knedlík.

punky
4. led 2014

pohanka,cesnekova cizrna s bylinkama a pecena repa 🙂

lucifereeek
4. led 2014

zeleninová polévka, kuřecí maso pod peřinkou a šťouchané brambory, slaný koláč

nellygray
4. led 2014

K obědu rybí karbanátky s kukuřicí, brambor, hrášek. K večeři na pánvi opečené grilovací klobásky, mexická zelenina, opečené brambory od oběda.

zzuzziik
4. led 2014

Dnes k obědu Pečené medové kuře s hořčicí (recept z Apetitu 4/2011)

Na 2 porce:
2 kuřecí stehna
sůl
estragon (místo něj jsem použila provensálské koření, které ho obsahuje)
250 g brambor (dala jsem 3 střední)
100 g zelených fazolek (dala jsem víc, příště ještě přidám)
2 lžíce creme fraiche nebo husté zakysané smetany
1 lžíce hrubozrnné hořčice
1 stroužek česneku
75 ml kuřecího vývaru (dala jsem zeleninový)
1 lžíce čirého medu

Troubu předehřejeme na 200 stupňů. Smícháme smetanu, hořčici, prolisovaný česnek a vývar. Kuře osolíme (slabě) a okořeníme, přidáme brambory a zalijeme připravenou směsí. Kuře pokapeme medem a dáme péct. Cca po 40 minutách přidáme mražené fazolky (v původním receptu se daly hned na začátku a dle obrázku asi čerstvé, já jsem měla jen mražené, tak je přidala až ke konci, aby nebyly rozvařené) a dopečeme, až je kuře zlatavé a brambory měkké.

U nás rozhodně zabodovalo, budeme dělat často!

A zákusek:
Božský tvarohový koláč
recept:
http://kitchenette.cz/clanek/93-bozsky-tvarohov...

(příště rozhodně uberu cukr alespoň o třetinu, na nás to bylo moc sladké, ale jinak koláč nemá chybu, hlavně ta posypka s vločkami a je super šťavnatý - manžel řekl, že ten musím péct každý měsíc 🙂)

zabzulka
4. led 2014

dnes můj muž segedínský guláš, děti kuřecí řízky s vařenými brambory..zítra rajská omáčka, vařené hovězí..
k večeři můj kváskový chleba s máslem🙂

mrnous81
4. led 2014

dnes bramborový knedlík, špenát a dětem volské oko a já měla uzenou krkovičku 🙂

sarkad2856
5. led 2014

tak dneska jsem měla šunkafleky po delší době 😉

pajushka
6. led 2014

Holky, zbyl mi tu hrnec uvařené rýže ☹ Nemáte někdeo nějaký kloudný tip co s tím? Maso nemám 😀 Napadl mě nákyp, ale to zas nemám meruňky ani jiný ovoce 😒

punky
6. led 2014

@pajushka ahojky pridej trochu soli a spaldove mouky a mas s toho knedlikyn ktere uvaris k tomu treba spanat nebo zeli 🙂

punky
6. led 2014

k obedu karbose s cizrny a pohanky a zeleniny vareny brambor a pikles 🙂

nellygray
6. led 2014

K obědu šunkofleky, k večeři bude čočka s telecím párkem a vařeným vejcem. A včera jsem upekla prošívanou deku.

nellygray
6. led 2014

@pajushka Rizoto. 😀 Třeba se zbytkem pečeného kuřete z mrazáku a hráškem je to u nás vyloženě vyhledávané jídlo. Jinak se dá využít třeba jako základ do nádivky do plněných paprik nebo zelných listů, ale to chce zase dost jiných ingrdiencí. Jo a když ji opravdu nemám jak zpracovat, tak ji bez ostychu šoupnu do mrazáku a využiju třeba do toho rizota za pár dnů.

veruunek
6. led 2014

K dnešní večeři extra rychlé lívance bez kynutí s broskvovou omáčkou

zelva
6. led 2014

My měli k obědu miniřízečky v těstíčku a k tomu brambor. To těstíčko je super rychlé (vejce, mouka, trochu vína, koření, sůl, bílý jogurt) a nemusí se složitě obalovat jako v trojobale. A navíc je to megalepší než trojobal 😀

ladie
7. led 2014

Prcek si k obědu poručil bramboráky. A k večeři bude hovězí na houbách a rýže.

zelva
7. led 2014

My dneska kuřecí směs na kari s rýží.

alamo
7. led 2014

Mate nekdo prosim nejaky dobry recept na cockovy salat?

zizala79
7. led 2014

@alamo já dělám obvykle čočka, vařené vajíčko, cibule, na kostičky zavařené okurky a případně ještě na hrubo nastrouhaná mrkev, případně mrkev žilien (to nevím, jak se píše 😅 ), u nás to má úspěch

everytimes
7. led 2014

Holky, prosím napište mi recept na rajskou a na holandský řízek...moc prosím, na internetu je toho hafo a já bych ráda osvědčený recept, moc děkuju... 🙂

laurital
7. led 2014

@everytimes Holandský řízek
500g mletého masa vepřového nebo mix
150-200g strouhaného sýru
hrnek mléka
pepř, sůl, nasekaná petrželka-není nutná
Všechny ingredience dobře propracovat, nechat odležet přes noc v lednici.Poté tvarovat řízky, obalit v trojobalu a usmažit.

chris_n
7. led 2014

Dneska jsem dělala omáčku na těstoviny:

cibule, mleté hovězí, zelená paprika, rajčata, rajský protlak nebo pasírovaná rajčata (měla jsem málo čerstvých), pórek. Sůl, pepř, koření na maso (mám z dovolené v Turecku), trocha sladké papriky, oregano.

Vše na pánvy osmahnout, podusit, ochutit... a je to 🙂

lenkazdenek
7. led 2014

u nás musaka a k večeři bude těstovinový salát s tuňákem 🙂

everytimes
7. led 2014

@chris_n
@laurital Holky, děkuju 🙂

verunkaw
8. led 2014

Koprová polévka a špagety bolognes 😉

samik2008
8. led 2014

Dušená kapusta s bramborem

sarkad2856
8. led 2014

@laurital zní to zajimavě 🙂 určitě udělám díky za recept

hojda
8. led 2014

Vůbec nevím, co zítra vařit, honem nějaké typy prosím.