Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

nellygray
14. dub 2014

V sobotu řízky s kaší a salát. Včera dušené vepřové v kapustě s bramborem, to dojíme dneska k obědu. K večeři rizoto nebo těstoviny s baby špenátem a mozarellou.

kammka
14. dub 2014

v sobotu ani kachna ani koleno, ale prejt se zelím a chlebem..
v lidlu měli kuřata v akci, takže v neděli kuřecí polívka a pečené kuře se zeleninou a bramborem..
dnes jsme dojedli víkend..
k tomu táta přivez v sobotu od kamaráda bednu vepřovýho, museli zabít třímetrákovou chovnou svini, asi tříletou, už nedávala selata.. tak jsem zvedavá, jak moc tuhý to bude.. zítra asi segedín s knedlíkem. a v lednici je prdelačka..
na středu plánuju luštěniny, nejspíš čočku, k večeři smaženici, má být něco škaredýho 😀 😀 😀
čtvrtek zelenej: takže kopřivový špenát, brambor a vajíčko, pokud budem doma.. pokud ne, tak k večeři těstoviny s normálním špenátem..
pátek bezmasý, nejspíš zeleninová polévka s míchaným vajíčkem a dukátové buchtičky, ale možná budem taky na výletě, tak to by byla jen ta polévka...

nevíte, jak je to o Velikonocích s drůbeží???
plánuju kachnu.. nebo vepřovou pečeni s br. knedlíkem a jestli špenánt nebo zelí, to ještě nevím..
kdy budu píct jidáše, mazance a berany, to ještě nevím.. ale nějak to stihnu..

zelva
16. dub 2014

Dneska poprvé dělám čočku po indicku. Tak jsem zvědavá jak to dopadne a jestli to budou děti jíst.

kammka
19. dub 2014

dnes bramborové knedlíky plněné uzeným a zelí.. polévka zeleninová s míchaným vajíčkem a strouháním, ze včerejška.. na zítra ještě nevím.. ale nějaké pečené maso s bramborovým salátem, nádivku buď nacpu do kapsy v mase, nebo upeču vedle v malém pekáčku.. polévka buď kohoutí vývar s nudlemi, nebo hráškový krém
odpoledne budu péct, vlastně asi začnu hned, rodinka není doma, je tu klídek 🙂

katka_mel
22. dub 2014

U nás byly obědy předevčíremrizoto s kuřecím masem, včera krupová polévka a vařená anglická s bramborem a dnes Gulášovka z mletého masa a palačinky

tvarohacek
22. dub 2014

@zelva mohla bys napsat recept na tu čočku? děti klasickou čočku moc rády nemají, tak bych uvítala zase jiný recept .

zelva
22. dub 2014

@tvarohacek Jasně. Bylo to vynikající. Zase něco úplně jiného! Takže: uvařit ve vodě hrnek červené čočky (zalít 3 hrnky vody), do vody přidat lžičku kurkumy. Vařit cca 20 min až se čočka začne rozvářet. Přebytečnou vodu po uvaření pak scedit. Najemno nakrájet velkou cibuli a opéct na 4 lžících másla dozlatova. Přidat 1 lžičku prolisovaného česneku a 1 lžičku nastrouhaného čerstvého zázvoru. K tomu přidat 1 nakrájené velké rajče. Vše dusit doměkka. Poté do směsi přidat čočku, 2 lžičky koření Garam Masala (normálně se prodává) a 2 lžíce smetany. Ještě by tam nakonec měly být dvě lžíce nakrájených bylin - máty nebo koriandru, ale to už jsem nedávala. A má se podávat s indickými plackami 🙂 Bylo to moc dobrý a zázvoru se neboj, vůbec jsem ho tam necítila. To koření co tam je, tak pálivé není. Pro dospělé se má přidat chili.

tvarohacek
22. dub 2014

@zelva díky, vyzkouším.

pajula
22. dub 2014

dnes lečo s bramborem 🙂

asus
22. dub 2014

@pajula lečo ,miluju naaaaaaaaaaaaaaam🙂

pajula
22. dub 2014

@asus - právěže jsem na něho měla obrr chuť po velikonočním hodování plné masa 🙂 🙂

veruunek
23. dub 2014

ve čtrvtek byl segedínský guláš s knedlíkem, v pátek dušené vepřové s kapustou a kynutými bochánky, v sobotu hovězí ptáčky s rýží, neděle u mých rodičů řízky s br. salátem, v pondělí u tchánovců špízy z jehněčího, vepřového a kuřecího s br. salátem a kuřecí vývar, včera květák na mozeček s bramborem a jarní salát, dneska jahodové knedlíky a kmínová polévka no a na zítra roláda z mletého masa a brambor...

katka_mel
23. dub 2014

U nás dnes. Zbytek gulášové polévky, brambory se zelím a s jelitema já jsem měla zapečené brambory s uzeninou a kari.

zelva
24. dub 2014

Dneska jsem vařila francouzské brambory. Snažím se totiž upotřebit těch 40 vyhodovaných vajec natvrdo 🙄 No a už jsem z nich dělala vaječnou pomazánku a měli jsme je i na chlebu s máslem..Jenže už mi nějak dochází nápady kam je nacpat. Pořád jich máme alespoň 20 v lednici 😀 Poradí někdo co ještě s nimi?

kompleta
24. dub 2014

@zelva kulajdu, koprovku, oloupat a nakrájet do salátu, rozkrojit, žloutky našlehat s máslem a kořením a vrátit dovnitř, pštrosí vejce, plněnou sekanou, rozlítané ptáčky, španělské ptáčky

ladie
25. dub 2014

Středa - kuřecí plátky plněné sušenými rajčaty, mozarelou a bazalkou, šťouchané brambory
Čtvrtek - boloňské špagety
Dneska - smažený květák, květákové placičky a brambory.

zelva
26. dub 2014

Dneska dělám poprvé řeckou musaku. Tak snad se povede. 😉

kikca29
26. dub 2014

Dneska vařím zapečené těstoviny s masem dělám toho víc, takže budeme mít i na zítra ať to mám zítra bez práce a možná se odpoledne vrhnu ještě na nějakou buchtu možná jablečný štrůdl 🙂

lucifereeek
26. dub 2014

rajská polévka + těstoviny, kuřecí prsa v alobalu + hranolky, jablečný závin

kammka
26. dub 2014

včera čočka s vejcem, dnes guláš z Bambiho s rýží 😀 ,polévka mrkvová-jáhlová, k večeři asi špagety s boloňskou, byla v čtvrtek, upekla jsem ve dvou formách na buskupák bábovku s lentilkammi a rozinkami, zítra bude sekaná plněná vejci na tvrdo, musím je už nějak zpracovat.. a vývar z Bambiho kostiček...

pajula
28. dub 2014

zítra bramboračka a rizoto 🙂

kammka
29. dub 2014

včera jsme dojídali sekanou a k večeři byly zapečené sýrové tousty, dnes dojídáme polívku, jen jsem do ní místo nudlí dala pohanku.. a jako druhý kuřecí nudličky s rýží a zeleninovou směsí kukuřice-mrkev-hrášek...to bude asi i zítra.

edeltraut
29. dub 2014

Včera buchtičky s krémem a dnes svíčková s knedlíkem 🙂. Na zítra, doufám, zbyde 😉

kammka
29. dub 2014

@edeltraut to je nádhera, ale ján si musela tahle jídla zakázat, zvlášť ty buchtičky, protože jsem už nakynula do obludných rozměrů.. je třeba s tím něco dělat.. a abych vařila extra pro děti a extra pro sebe, na to nemám.. já bych hlavně přibrala už z pohledu na ty buchtičky minimálně kilo..

edeltraut
29. dub 2014

@kammka To já jsem taky pěkně "kyprá", ale hážu na to bobek 😉. Co bych taky z toho života měla, kdybych se ani najíst nemohla 😀. Mé krédo: "od jídla je člověk živ" - také podle toho vypadám 😀

kammka
29. dub 2014

@edeltraut tak dokud je zdraví ok, tak proč ne.. ale já už mám 90kg a fakt musím dát něco dolů.. i se mi blbě nakupuje oblečení ☹
poslední dobou se mi hodně zhoršil ekzém, jsem samej pupínek, každou chvíli marodím..to už považuju za varovné příznaky, tak jsem se rozhodla.. za poseldní rok jsem začala hubnout asi dvakrát, ale teď už mi to nějak vlezlo do hlavy a prostě musím..

kammka
4. kvě 2014

tady je to nějaký mrtvý.. kdepak je brusinka?? za ní to tu žilo!!! 😉 😉 😉 😀 😀 😀

středa: dojídáme úterý, večer špekáčky pečený v troubě, místňáci slíbili zapálit oheň nannávsi v půl osmý a ve třičtvrtě se nic nedělo a děti už ukňouraný, tak jsem zaimprovizovala.. na obecní čarodky jsem odmítla jít, loni to zapálili po deváté a jak to blaflo, tak nás to málem udusilo, asi pneumatiky ☹

čtvrtek...u tchýně svíčková... já ji fakt umím líp... ale dort měla fantastickej, to jo teda..schwarzwaldský..
pátek : bez polívky, vepřové v mrkvi a těstoviny,
dojedli jsme to v sobotu s hrachovou polévkou.. k večeři byly bavorské vdolečky. dělala jsem chlapovi na školní vejlet masové konzervičky.
dnes pečené koleno a br.kaše, zbytek polívky..pekla jsem škvarkové placky,taky částečně na výlet, k večeři děti krupička s kakaem.. teď peču housky, protože jsme zapomněli koupit chleba..

krabice1983
5. kvě 2014

dneska u nás kuřecí játra s rýží, pro maminky, která je na dietě těstovinový salát s tuňákem 😎
včera řízek a brambory.
polévky asi brzo přestanu vařit, vůbec mi je děti nejedí a já to pak všechno vylévám 😢

eliska_z
5. kvě 2014

Minulý týden k obědu/večeři:
po: svíčková s knedlíkem
út: pečené uzené koleno, chleba
st: rizoto se zbytkem uzeného z úterka
čt: kuře na paprice, těstoviny
pá: rybí prsty, bramborová kaše
so: zapečení těstoviny se šunkou
ne: grilovaná játra na jehle s anglickou slaninou, cibulí a paprikou, chleba

blanick
5. kvě 2014

Dnešní večeře na odd. rizikového těhotenství: kynuté jahodové knedlíky s tvarohem.