Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuhur
12. pro 2011

@sarunatko tak zlý to není, navíc jsme jen kousek za Brnem

sarunatko
12. pro 2011

@zuhur my jsme v brně v komíně

zuhur
12. pro 2011

@sarunatko my jsme teď ve Šlapanicích

sarunatko
12. pro 2011

@zuhur tak to je taky skoro ještě brno

petule33
12. pro 2011

@beruskanula a jak prosim deláš ty medové trubičky?

mikkisek
12. pro 2011

@kammka tak husarské koláčky vypadají super, děkuju, jdu do nich, akorát z poloviční dávky. Nejvíc mne pobavil komentář dole. Jo a budu dělat půl s marmeládou a půl s čokoškou posypanou ořechy - jéžiš už slintám na klávesnici.

dnes krůtí vývar, rybí prsty+br.kaše, jako desert mrkvánky

beruskanula
12. pro 2011

@petule33 : tady podle tohoto receptu budu delat 🙂 🙂

http://ekucharka.net/medove-trubicky-2

i s videem 😀 🙂

zmuzle
12. pro 2011

@zuhur Taky jsem delala pernicky dle Brusinky a zarazila me konzistence testa. Bylo desne mekke a lepive, tak jsem to dala na chvili do lednice ztuhnout v mise, pak teprve do folie (predtim by to neslo), nechala do druheho dne a pak to slo krasne. Dobre se s tim pracovalo, nic se nelepilo. Pernicky uz skoro nejsou. Syn je ji ve velkem. 😀

eriska
12. pro 2011

@moudivlacek @beruskanula @ined77 tak já dělala kuličky jak "jedničky" tak i "trojky" a s tou deliskou a vesnou nám chutnají víc..do robota jsem naházela sušenky já dala jen delisy, pak salko a zbytek kokos..mňamina

sarunatko
13. pro 2011

Já teda hlásím, že perníčky se povedly a jsou luxusní! Akorát rychle mizí, asi budu muset péct ještě jednou nebo je někam dobře schovat.

sarunatko
13. pro 2011

Děcka! Kam se nám ztratila brusinka?

babulinkab
13. pro 2011

rizoto se sýrem, ledový salát
polívka z červené čočky

nikiii
13. pro 2011

špenát, vrabci, bramborovej knedlík, polívka čočková, na odpoledne asi jen rychlá bábovka

kammka
13. pro 2011

petkave

čokoládová kolečka:
125g másla, změklého
50g moučkového cukru
1 vanil.cukr
100g hladké mouky, prosát!!
50g škrobové moučky, já dám klidně čokoládové pudingy
30g strouhané čokolády, hořké, já dám klidně holandské kakao
1 lžička mleté skořice

z toho udělat těsto, nechat odležet přes noc, pak vyválet hady cca 1,5cm tlusté, z nich nakrájet kolečka a do nich natlačit lískový oříšek, opražený a sloupnutý ze slupičky
na plech klást dál od sebe, ost se to rozteče...
po vychladnutí namáčet v rozpuštěné čokošce..

babulinkab
13. pro 2011
moudivlacek
13. pro 2011

fr brmabory, zitra kralik

baibies
13. pro 2011

zapečené těstoviny s červenou řepou...

aaadus
13. pro 2011

tomatová polévka, švédské masové koule s bramborem

1luciferka1
13. pro 2011

mim kilo falešné hovězí svíčkové, můžu z toho udělat steaky?

zuzi82
13. pro 2011

Dnes hovězí na houbách s rýží a plním laskonky a večer budu dělat rafaelo z Delissy a Vesny. Manža ho miluje. 😉

tyrisa
13. pro 2011

Karbanátky se sýrem,vařený brambor,okurkový salát....

dendasek
13. pro 2011

U nas dneska plnene papriky s rajskou a knedlikem🙂

anieanne
13. pro 2011

Kuřecí kousky na kari, rýže, šopák.

sarunatko
13. pro 2011

@aaadus tak hlásím, že štola je upečená a vypadá krásně 🙂 Jen nevím, jestli se u nás stihne správně rozležet 😉

zuhur
13. pro 2011

Já jsem nakonec přidala do těsta na perníčky ještě trošku mouky, nechala odležet do dneška a už jsou upečené a jsou mňamkózní. Teď jdu ještě zdobit.
Letos peču poprvé úplně sama (předchozí roky jsem pekla sice sama, ale pod dozorem 😀 ) tak linecký už mám - trošku tmavší, ale dobrý je. Perníčky jsou perfektní a teď se dopekly vločkové rohlíčky - na ty jsem fakt zvědavá.

nikiii
14. pro 2011

Dneska mě dcera ukecala na palačinky, tak je zapeču s tvarohem. 🙂

falca1
14. pro 2011

dneska jsem pozvaná na rajskou 😀 😀 že Zuzi 😀 (Zuhur)

zuhur
14. pro 2011

@nikiii vybodnu se na rajskou a přijedu 😀 😀 😀
@falca1 tak ti nevím - ty palačinky so chystá nikiii mě děsně lákají 😀

nikiii
14. pro 2011

@zuhur Jasňačka, přijeď, stejně vždycky z původního plánu pěti palačinek skončím na těstě z litru a půl 😀 A pak má člověk zhubnout.