Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
5. led 2012

dnešní co dům dal rýže 😉

kammka
5. led 2012

@zuhur pozdě, už vařím brambory... 😒

kammka
5. led 2012

ovšem jako předkrm pomeranč.....

andreasek82
5. led 2012

smetanovou zelňačku a k ní čerstvý chlebík a je to 🙂

nikiii
5. led 2012

Přemýšlím, jak na nějakou sladkou dobrotu zlikvidovat 6 zakysaných smetan, co mám v ledničce, a vyhnout se přitom klasickýmu dortu s piškotama a banánama. Nemáte někdo nějakej nápad? 😵

feliccita
5. led 2012

@nikiii, nedávej tam banány. Já dávám ostružiny, co mám v mražáku nebo borůvky s kompotovanýma broskvema. Jednu řadu piškotů hnědých (kakaových), půlku smetany smíchanou s kakaem. A je to fakt dobrota, dělala jsem minulý týden, a i když je dost cukroví, stějně se hned snědla!!

brusinka.pusinka
5. led 2012

@nikiii toto je moc dobré
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=836
a jinak bebe sušenky a zakysané smetany a udělat dlouhou nohavice slepením zakysanky as vanilkovým cukrem a bebe světlé a tmavé a nechat zatuhnout krájet zešikma 😉 😀

zuzi82
5. led 2012

@kammka K nám můžeš taky, ještě zbylo 😀

nikiii
5. led 2012

@brusinka.pusinka
@feliccita Spíš bych měla chuť na něco jako pohár, nějakou pěnu nebo tak něco a nic mě nenapadá ani nemůžu najít ☹

brusinka.pusinka
5. led 2012

@nikiii
Broskvovo-čokoládová pěna se zakysanou smetanou

4 porce

Desert velejemné chuti, trochu připomínající dětskou broskvovou výživu. Vždyť vynecháte-li alkohol, máte skvělý dezert pro vaše ratolesti.

4 velké broskve
100 g bílé čokolády
50 g vanilkového cukru
1 limetka
200 g zakysané smetany
40 ml broskvové pálenky
100 g cukrářských piškotů

Vypeckované a pokrájené broskve, vanilkový cukr, limetovou šťávu a pálenku vložíme do mixéru a rozmixujeme. Smícháme se zakysanou smetanou a necháme společně vychladit. Čokoládu rozehřejeme a velmi rychle ji přimícháme k broskvové směsi. Hotovým krémem plníme sklenice střídavě s piškoty a necháme dobře vychladit.
Citronová pěna
1 šálek citronové šťávy
2 lžíce citronové kůry
2 hrnky cukru
4 velké žloutky a 4 celá vajíčka
3/4 hrnku másla (1–2 kostičky)
1–2 hrnky smetany

Postup:

V hrnci smícháme citronovou šťávu, cukr, citronovou kůru, žloutky a celá vajíčka a našleháme. Vaříme na středním ohni a pravidelně mícháme, dokud směs nezhoustne a nezíská žlutavou barvu. Odstraníme z ohně a přimícháme máslo.

Přelijeme těsto do misky a dáme do lednice vychladnout. Zabalíme do alobalu a necháme tuhnout hodinu až 3 dny.

Do velké mísy dáme jeden až necelé dva hrnky vychlazené zakysané smetany a promícháme. Odložíme si půl hrnku citronové kůry na polevu a zbytek dáme do smetany. Pěnu přelijeme do formy a dáme do mrazáku alespoň na 4 hodiny nebo přes noc. Vyndáme pěnu z mrazáku a nasypeme na ni zbytek citronové kůry.

Jablečný dortík se skořicovou pěnou - nepečený
500 g jablek - čistá váha, 3 - 3,5 dl jablečného moštu nebo vody, 1 vanilkový pudink, cukr dle potřeby, mandlové lupínky nebo nahrubo strouhané ořechy dle uvážení- možno vynechat, piškoty.

Na pěnu: 1 kelímek zakysané smetany 200g, 400 až 450 ml mléka(doporučuji spíš 400 ml), 10 g sypké želatiny, 1 vanilkový cukr, 1 skořicový cukr - dle chuti, cukr podle potřeby, 1 Rama Cremefine na šlehání v lahvičce nebo jiná šlehačka 250 ml
Na dozdobení při podavání např. šlehačka, řezy jablka, meduňka nebo máta, topping, mletá skořice, s cukrem opražené mandlové lupínky.
Postup

Jablka nastrouháme a rozvaříme s částí moštu nebo vody, ve zbytku rozmícháme pudink a přidáme do jablek spolu s mandlemi, nebo ořechy a cukrem pokud je třeba. Za stálého míchání krátce povaříme. Na dno dortové formy rozložíme piškoty, zalijeme jablečnou směsí a znovu poklademe piškoty, mírně zamáčkneme a necháme vychladit. V části mléka teplého zhruba 55°C rozšleháme želatinu a necháme trochu zchladnout. Zakysanou smetanu rozšleháme se všemi cukry, přidáme studené mléko a mléko s želatinou. Jak směs začíná pomalu tuhnout, tak zlehka zamícháme ušlehanou Ramu nebo jinou šlehačku ,dáme na jablečný základ a necháme pořádně ztuhnout v chladničce, nejraději do druhého dne. Krájíme na řezy a dozdobíme dle vlastní fantazie.
Poznámka

Horní vrstva je opravdu pěna, jinak se může ubrat mléka nebo přidat želatiny. Dortová forma o průměru 23 cm je úplně plná.

janinka23
5. led 2012

@nikiii - ale jestli chceš můžu ti ji poslat třeba poštovním holubem, akorát v tomhle počasí nevím nevím, to by pak asi nebylo moc k jídlu 🙂

anieanne
5. led 2012

Brambory pečené v troubě, kuřecí směs se zeleninou 🙂

tyrisa
5. led 2012

Kuřecí polévka,nudle s mákem.

nikiii
5. led 2012

@brusinka.pusinka Tak ta pěna, to je přesně ono, jdu na to, mňáááááááám. Díky moc, ty nikdy nezklameš 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

nikiii
5. led 2012

@janinka23 Aspoň by byla pořádně vláčná 😀 😀 😀

nikiii
5. led 2012

@zuhur Palačinkiáda se prostě musí uskutečnit 😉

kammka
5. led 2012

holky já zas vařím, tentokrát brambory pro slepičky na drobenku, ochlazuje se, ať maj něco sytějšího... 😉

zuhur
5. led 2012

@nikiii tak se musíme domluvit s @falca a @sarunatko a konat se může 😉

sarunatko
5. led 2012

@zuhur jojo 🙂

tygrous
5. led 2012

Prosím, nemáte vyzkoušený recept na paellu (ale bez mořských plodů, radši spíš s kuřecím masem...)?

babulinkab
6. led 2012

vejce, špenát, brambory
kuřecí vývar

nikiii
6. led 2012

My dneska dojídáme zbytky - frankfurtská polívka, boloňské špagety, gnocchi se sýrovou omáčkou.

reruna
6. led 2012

masové koule se špagetami a rajčatovou omáčkou

falca1
6. led 2012

dneska hrášková polívčička ze včerejška a zatím nevím co k ní, asi nudle na krupici 🙂

kukynka2
6. led 2012

@nikiii Tý jo děláš mi chutě 🙂 mńááám
@falca1 nudle na krupici,co to je 😕 to neznám....
u nás krůtí polévka a krůtí se zeleninou 😉

falca1
6. led 2012

@kukynka2 uvařím nudle - škouby nebo něco mašle atd. až jsou hotový tak je hodím do pánve s osmahlou krupicí a je to. 😀 - rychlé a dobré - se salátem nebo s kyselou okurkou

kukynka2
6. led 2012

@falca1 aha někdy vyzkouším🙂 Díky 😉

zuhur
6. led 2012

@kukynka2 potvrzuju, že nudle na krupici jsou dobrý a hlavně - je to lehké jídlo, takže po náročných vánocích nebo v létě když člověk nemá moc hlad. Akorát chlap se z toho moc nenají 😒

@falca1 už šůruješ kuchyň na palačinkiádu 😀 😀 😀

My máme dnes beleše s marmeládou, ale vzhledově tentokrát teda nic moc.

aaadus
6. led 2012

bramboračka od včera a jablečné lívance

jetynka
6. led 2012

My dneska light jídlo - puding s piškotama nebo krupičnou kaši záleží co budou děcka chtít.