Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

petrajavor
21. led 2012

My dneska máme kuřecí nožičky s rýží a okurek se zak.smetanou...

nensy
21. led 2012

my dneska máme pečený kuře a nádivku 😉

augustka
21. led 2012

Rajská a těstoviny 🙂

samik2008
21. led 2012

bramborový guláš

kammka
21. led 2012

pstroužci s bramborem..jsem zvědavá, jak dcerunka tuhle rybu nebude jíst.. minule mně překvapila nad mořskou štikou, ohrnovala nos.. pstroužci jsou jen dva, tak jsem zvědavá, kolik nám nechá.
včera k véči jsem dělala meruňkový knedle, jeden známej má znáímýho ve velkoskladu ovoce a zeleniny a tak nám přivez paletu přemrzlého ovoce a zeleniny..ze tří beden meruněk jsem vybrala mističku, byly dobrý.. ale mně postihla nějaká nevolnost, šla jsem si lehnout v půl devátý.. králík byl naštěstí ještě částečně zmrzlej, tak vydrží dodneška...

jeudi
21. led 2012

jatrovou omacku a brambory

sarunatko
21. led 2012

Děcka! Já su knedlová královna. Jestli si pamatujete, někde kolem stránky 200 jsem tady řešila, jak budu poprvé vařit knedlu. Tenkrát se na druhý pokus povedlo něco, co knedlu připomínalo a aji se to dalo celkem sníst. Tak vám musím napsat, že včera byl další pokus. Jako děs běs. Kdybyste někdo potřeboval zbraň, dejte mi vědět, uvařím vám knedlu. 🙂

zanet2009
21. led 2012

Kapra na zelenině s bramborem

moudivlacek
21. led 2012

smenatova spenatova polevka, svickova s knedlikem a brusinkami a na odpo cibuoloslaninovy kolac 😵

aaadus
21. led 2012

@mikkisek já jsem je pekla a moc mi teda nejely. I když jsem je zkoušela ještě teplé, přišly mi takové tuhé. No hold si je budu muset dál kupovat

My dnes kuřecí prsa na červeno s rýží. A zítra přijde na oběch tchán tak bude bramboračky s kroupami, kuřecí řízky s bramborem a krtkův dort na plech. A ještě tchánovi upeču vánočku 🙂

nikiii
21. led 2012

Knedlík, svíčková, vepřová pečeně, a do lednice jsem právě dala chladit Krtkův dort. A zítra budu smažit květák + bramborová kaše.

eriska
21. led 2012

my dneska dojeli včerejší kuřátko s rýží, kukuřičkou a hráškem a na večeři či na zítra budou canelloni, jen na ně musím najít receptík

mikkisek
21. led 2012

@aaadus děkuju za info - já se toho právě trochu bojím, že to nebude nadýchané. U nás je pečou větve a ty se úplně rozpadají.

dnes mrkvovo-vločková polévka, kuřecí špízy+brambory

Jeden tip - inspirace co vařit /nejen/ dětem od dvou let - koupila jsem si knížku Vaříme dětem (Peter Horan - Pavla Momčilová) a nevím čím začít dřív. Snažím se zařazovat do jídelníčku pohanku, jáhly a podobné obyčejné ale zdravé věci - tak tam je info na co je to zdravé + recepty, které jsou opravdu z běžně dostupných surovin.

pitruskaskarolinkou
21. led 2012

u nás dnes falešná držtkovka z hlívy ustřičné a smažený řízeček s bramb.kašičkou, kompot a malá červenou řepu

marecek4
21. led 2012

dneska hovězí vývar z morkových kostí a pak vepřové na houbách a na smetaně s knedlíkem a zítra pečené kuřátko buď s rýží,nebo s brambůrkama a k tomu asi kompot

lorreine
21. led 2012

My sme dnes mali brambory zapecene s uzenym masem a niecim ako leco. Bolo to fakt dost dobre 🙂. A zajtra si asi dame maso z divocaka v nejakej omacke, ale este som nevymyslela v akej 🙂.

lorreine
21. led 2012

@eriska Cannelloni mam tiez rada a nizsie mas jeden dobry recept pre inspiraciu. Je to dobre a jednoduche.
http://www.toprecepty.cz/recept/14224-cannellon...

marecek4
21. led 2012

@lorreine tak na smetaně nebo se šípkovou neeeee😀

lorreine
21. led 2012

@marecek4 Jasne, dik, to je taka klasika. Ale kedze manzel je myslivec, tak my vlastne ani z ineho masa nevarime 🙂. A uz som dosla do stadia, kedy si recepty vymyslam, takze mozno nejaku omacku vymyslim 🙂

kammka
21. led 2012

my dnes měli pstruha s brambůrkama, malá rybku odmítla, vyžádala si zbylé meruňkové knedlíčky, polívku jsem nedělala. před rybkou šel do trouby meruňkový koláč s tvarohem, půlku odvezli tatínek s malou na návštěvu, já si šla lehnout a probudila se před chvílí, leze na mně chřípa, tak jsem nechtěla na návštěvě někoho nakazit a radši zalezla....teď se musím vrhnout na úklid kuchyně a tu svíčkovou na zítra, nějak se mi včera nedostávalo sil...fakt už by to chtělo tu myčku, uvítala bych ji nejen v situaci, kdy na mně něco leze... ☹

marecek4
21. led 2012

@lorreine to mi jen tak blesklo hlavou,ale já svíčkovou miluju z jakéhokoliv masa,tak bych se jí vůbec nebránila,a takový gulášek taky není k zahození,a když místo knedlíků uděláš bramboráčky,tak je to taky už o něčem jiným 🙂

lorreine
21. led 2012

@marecek4 To mas pravdu, gulasek je super. Ale najradsej robim gulas z jelena, to je moja specialita a kamarati si ho normalne ziadaju, ked su k nam pozvani na veceru 🙂. Robim tiez taku falosnu svieckovu s jelenem, srnou alebo divocakem. Takze nakoniec mozno ta svickova 🙂. Inak dakujem za tip s bramborackami, takto som gulas este nepodavala a urcite to je chutne.

marecek4
21. led 2012

@lorreine to je tip z hotelu,nahoru jsme ještě dávali opečený kousek klobásky a na ozdobení kousek kapie-stejně pokud nebyl dobrý gulášek tak to bylo o ničem,a já zase tak jak ty guláš mám právě tu svíčkovou,když k nám jedou naši,tak ji dědovi chystám🙂 no a ještě laskonky,ty pro změnu dělám kolegyňkám do práce na jakoukoliv oslavu,nebo pro návštěvy,krom jiných zákusků-ale laskonky musí být 😀

kammka
21. led 2012

@marecek4 hoď sem rcp na tvoje super laskonky!!!

kammka
21. led 2012

@lorreine kde že to bydlíte?? tady u nás je to s vysokou dost bída, válcujou to divočáci a řepka... ☹

marecek4
21. led 2012

@kammka snad mě neukamenují že patří jinam

LASKONKY

4 bílky ( 150 ml ) , 320 g ml.cukru ,necháme cukr trošku zvlhnout s bílkama a dáme vyšlehat v horké vodní lázni do tuha,pak vyndáme a přidáme 100 g mletých ořechů (kokosu ), 1/2 lžičky pr do peč. Už jen zamícháme a nešleháme jinak sníh zřídne,pak přes šablonu děláme laskonky na plech vyložený pečícím papírem a sušíme 1 hodinu při 100 stupních

KRÉM 3 celá vejce , 200 g cukru šleháme 10 minut ve vařící vodní lázni,pak ještě šleháme do zchladnutí a přidáme 250 g másla,můžeme přidat na dochucení-rum,kokos,griliáš

lorreine
21. led 2012

@kammka No my teraz byvame v Prahe. Ale manzel je Poliak a svoj revir ma na par miestach v Polsku. Tam odkial pochadza a kde poluje on a jeho otec je ale vsetko, jeleny, srny a divocaky. A v tomto roku pocas jeleni ryje stretil len moj manzel 3 jeleny. Takze potom je z toho hooooodne masa 🙂. Ale cela rodina to ochotne spotrebovavame 🙂. A ked boli v Kanade na medvede, tak sme mali medvedi gulas, ale to mi teda moc nechutilo...

kammka
21. led 2012

@lorreine tak to sedí..v Polsku stále ještě funguje zemědělství, ne jak tady, jen řepka a kukuřice, která vysoké škodí a divočákům vyhovuje.. tak to potom jo.. 🙂
@marecek4 díky, neboj, proč by měli???

marecek4
21. led 2012

@kammka že to patří do pečení a ne do vaření 🙂

eriska
21. led 2012

@lorreine manža je taky myslivec, u nás je to jako u @kammka jeleni, mufloni, dančí..neee, srnci, srnci, lončáci..toho je požehnaně😉 takže u nás 3,4 dny v týdnu vede zvěřina🙂a nejlepší pro nás je nakrájet maso na kousky, na kusy mrkve, celer, petržel, slaninu, (někdy pro změnu ještě dodám papriku a žampiony)okořenit nějakým dobrým kořením já ráda dávám dětenické a adžiku, podlít červeným vínem a nechat pěkně odležet..pak hodit do trouby, já to potom podlévám vývarem😉mňamina, naši kamarádi zase vyžadují tohle, než guláše, svíčkové, kterýma se můžou nacpat v hospodě..je to vše o chuti😉a taky je to moc dobré s malýma bramboráčkama, šťouchanýma bramborama, nebo jen s čerstvým chlebíkem