Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

pelenka
31. led 2012

Nějaký tip na rychlou véču z kuřecích prsou? V lednici toho moc nemáme, s mrňousem do mrazu nemůžu a potřebuju obalit nervy nebo mě z něj klepne, neumí spát doma...

brusinka.pusinka
31. led 2012

@pelenka 😀 to se jen zdá není toho moc 2 šufánky(naběračky) polévky a pul pytlíku rýže a trochu číny 😀 jinak moje porce .-D 😝 😵

adelka89
31. led 2012

@pelenka ano hruskove 🙂 recept: Hruškové rizoto

4−6 porcí
Itálie nám posílá recept na rizoto, které připravujeme pouze z kulatozrnné rýže (např. Arborio). Výtečné je spojení navinulé chuti vína, plísňového sýra a sladké hrušky. Rizoto je kašovité, ovšem zrnka rýže nejsou rozvařená. Proto je nutné používat druh rýže na rizota, nikoliv rýži dlouhozrnnou, jasmínovou či jiné druhy předvařené rýže.

3 hrušky
šťáva z citronu
2 šalotky
30 g másla
300 g kulatozrnné rýže Arborio
asi 800 ml vývaru
sůl
200 ml bílého vína
200 g nivy nebo gorgonzoly

Hrušky oloupeme, rozpůlíme, odstraníme jádřinec a nakrájíme na dílky, které pokapeme citronovou šťávou. Šalotku nakrájíme na kostičky. V kastrolu rozehřejeme máslo, na něm zesklovatíme šalotku s rýží a pomalu přiléváme vývar a víno, průběžně mícháme, doléváme podle potřeby tekutinu, až je rýže měkká; vaříme na mírném ohni. Během cca 15 minut by měla rýže tekutinu vstřebat a být na skus, v té chvíli přidáme nastrouhaný či na kostičky nakrájený sýr, necháme rozpustit, osolíme, opepříme a vmícháme hrušky.

brusinka.pusinka
31. led 2012

@pelenka jasně udělej plněné kapsy z kuřecích prsou třeba naplň sýrem a šunkouu a nebo vaječinkou a zapeč v troubě s bramborem 😀

pelenka
31. led 2012

@brusinka.pusinka tak na to mám akorát ty prsa a troubu🙂

pelenka
31. led 2012

@adelka89 žjoova, tak to bych mohla, ještě si dokážu navrch představit ořechy, mňam

brusinka.pusinka
31. led 2012

@pelenka tak už jedině pokud máš zeleninu nebo čalámádu tak upeč v troubě nebo napiš co tam máš udělám ti recept .-D 😀 v mražáku i ve špajzce .-D

adelka89
31. led 2012

@pelenka dobry napad 🙂 priste vyzkousim 🙂 a kuřecí prsa mám ráda s jablky 😉 nebo klasika s broskvi sunkou a syrem 🙂

pelenka
31. led 2012

mám asi hektolitr domácí uncle ben´s, ale není chuť, já snad udělám řízky, jsem z tý zimy nějak rozežraná🙂

nikiii
31. led 2012

@adelka89 A jak je děláš s jabkama?

adelka89
31. led 2012

@nikiii delavam je podle tohoto receptu http://www.toprecepty.cz/recept/1611-kureci-prs... ale bez kminu a cesneku.

pelenka
31. led 2012

@brusinka.pusinka
@adelka89 Tak vzhledem k tomu, že tu nějakej debžot začal vrtat do panelu 5 minut po tom, co jsem 3/4 hodiny pracně uspávala a teploměr vystoupal výš, tak vyjedem pro šunku a sýr a nějak spachtím ty kapsy 😀 Holt budem jezdit na prochajdy do kauflandu 😀

nikiii
31. led 2012

@falca1 @zuhur Tak jsem holky právě vytáhla z trouby pletýnky a už jsou tři v čudu, takže předpokládám, že všem asi chutnají 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nadja73
31. led 2012

@pelenka ahoj, muzu poprosit na recept na uncle bens? po originalu se muzeme umlatit, tak bych zkusila nejakou levnejsi variantu 🙂 dekuju

zuhur
31. led 2012

@nikiii tak fotečku 😀 My už nemáme 😀 vše spapáno.

pelenka
31. led 2012

@nadja73 Určitě můžeš, ale je to spíš letní recept....musím říct, že od originálu je téměř k nerozeznání, když vyrábím, tak bych se jí ujedla i samotné🙂 Omáčka Uncle Ben´s Sweet and Sour

1kg paprik
1kg cibule
1kg rajčat
20 dkg žampionů z plechovky
28 dkg kukuřice z plechovky
3 malé protlaky
1 dcl oleje
1 dcl octa
20 dkg cukru
trocha soli

Zeleninu podusit na oleji skoro do měkka ( v pořadí cibule, papriky, rajčata), přidat ocet, cukr, sůl, žampiony, kukuřici, nakonec protlaky. Osolit dle chuti. Zavařit

nikiii
31. led 2012

@zuhur My už máme jenom poslední dvě 😀 Stihla jsem ale předtím vyfotit ještě na plechu pro švagrovou.

jmisa
31. led 2012

@nikiii podle jakého receptu?? housky vypadaj krásně.

brusinka.pusinka
31. led 2012

tak dneska jěště upekla tvarohovou bábovku .-D

nikiii
31. led 2012

@pelenka Taky si hned píšu, vypadá to super. A před zavařením všechno společně ještě chvíli vařit?

nadja73
31. led 2012

@pelenka moc dekuju, schovam mezi sve recepty a v lete urcite udelam, uz se tesim 🙂 ja bych tu samotnou omacu taky jedla i za studena, je proste skvela 🙂

nikiii
31. led 2012

@jmisa receptík od @falča1 str. 293 myslím

pelenka
31. led 2012

@nikiii Už ani nemusíš, ono jak je to horký, tak to ještě drobet propublává a vaří se to při tom zaváření, je toho mega hrnec🙂.

nikiii
31. led 2012

@pelenka Takže povařit jen tu zeleninu, pak vypnout, dosypat zbytek, promíchat a šup do sklinek?

nadja73
31. led 2012

holky, kdyz uz se tu pecou housky, tak mam taky jeden osvedceny vyborny recept. Je to trochu pracnejsi, ale i s miminkem jsem to udelala, takze pohoda 🙂

Bostonské žemle

20g čerstvých kvasnic, nebo 2 ½ ČL sušených, 250ml mléka, 60g roztopeného másla do těsta, 15g roztopeného másla na vymazání mísy a plechu, 2 PL krystalového cukru, 2 rozšlehané vejce, 560g hladké mouky, 2 ČL soli, na glazuru 1 žloutek a 1 PL mléka
1.) Kvasnice rozpusť ve 100ml mléka
2.) Zbylé mléko ohřej v hrnci a smíchej s máslem na těsto a cukrem, míchej dokud se máslo neroztopí a potom odstav
3.) Vejce rozšlehej a přidej k trochu vychladlému mléku s máslem a cukrem
4.) Ve velké míse smíchej mouku se solí, uprostřed udělej jamku, vlej do ní rozpuštěné kvasnice a máslovou směs.
5.) Těsto nech 10 minut mísit kuchyňským robotem (já to dělala ručním šlehačem s tyčkama na těsto, a to stačí půl času), dokud není hladké, lesklé a pružné (pokud je příliš lepkavé, přidávej po lžících mouku, ale pozor aby nebylo suché, ale měkké)
6.) Těsto vlož do mísy vymazané máslem a přikryj utěrkou. Nech kynout 1 -1½ hodiny dokud nezdvojnásobí svůj objem.
7.) Po vykynutí těsto sraz a nech 10 minut odpočívat
8.) Těsto rozděl na 16 kusů a vytvaruj z nich okrouhlé žemle. Žemličky polož na plech vymazaný máslem cca 5 cm od sebe, prikryj utěrkou a nech 30 minut dokynout
9.) Dokynuté žemličky potři glazurou z 1 žlouku a 1 - 2 PL mléka, příp. posyp semínky a peč v troubě na 220º C cca 15 -20 minut.
Pekárnu na tohle nedoporučuju, výsledek není stejný.

zuhur
31. led 2012

@nadja73 pekárnu nedoporučuješ na to vykynutí? Vypadají nádherně.

nadja73
31. led 2012

@zuhur je to recept od moji kamaradky, co mi to atkhel napsala, asi jde o to jednnotlive vykynuti. Ja teda dala na ni a nedelala v pekarne🙂

pelenka
31. led 2012

@nikiii Juju přesně tak🙂. Já to využívám jako univerzální omáčku, když už nevím, vyklepnu sklenici na kuřecí čtvrtky, vrazím do trouby a je uvařeno a samozřejmě klasicky s nudličkama a s rýží🙂

pusolamy
31. led 2012

@peroli : ahoj obcas vam sem juknu a zaujal me tvuj recept na kureci pekac 2v1, chci se zeptat jestli tam brambory davas oloupane nebe se slupkou?diky za odpoved 🙂

peroli
31. led 2012

@pusolamy se šlupkou.. jsem líná se s něma loupat.. 😀 😀 a taky by to možná nebylo ono 😉