Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

pitruskaskarolinkou
23. únor 2012

střapáčky z bramborového těsta opečené se slaninkou a jelikož bohužel a to hodně bohužel 😅 nemůžu zelíčko kysané k tomu (kojím), tak jsem to zalila vajíčkem a dali jsme si k tomu červenou řepu 😵

prdecek
23. únor 2012

tady pár fotek, jak se mi povedly ty americké sušenky, jsou moc dobré.

brusinka.pusinka
23. únor 2012

@kammka Né sýr dávám jen navrch 😉

@zuhur sypu normálně hrubou solí a kmínem , Karamelce sezamem nebo slunečnici 😀 chutnají stejně jako housky ale jsou užasně vláčné a jemné 😀
@eriska 😀

kammka
23. únor 2012
mikkisek
23. únor 2012

hovězí vývar, smetanová omáčka s těstovina, linecký koláč - zbyly mi bílky, nevím co s nima, asi udělám špagety carbonara - mám pocit, že tam bílky patří, jestli máte tip jak zužitkovat samotné bílky, díky za něj 😉

brusinka.pusinka
23. únor 2012

@mikkisek
Pomazánka ze zbylých bílků
3-5 zbylých čerstvých bílků
4 vrchovaté lžíce pomazánkového másla
1 nožička čabajky nebo 100 g suchého salámu
1/2 cibule
2 kyselé okurky
pepř
sůl
ocet

Dáme vařit asi litr vody, kterou osolíme lžící soli a okyselíme lžící octa. Do vroucí opatrně vlijeme bílky, vidličkou srovnáme jejich tvar (jako bychom dělali ztracená vejce), snížíme teplotu, aby nevzkypělo a vaříme 5 minut. Potom scedíme a bílky necháme vychladnout.
Pomazánkové máslo našleháme vidličkou a přidáme tenké nudličky čabajky nebo salámu, velmi drobně nakrájenou cibuli a malinké kostičky kyselé okurky. Vychladlé bílky nasekáme nadrobno, přidáme k pomazánce a dochutíme solí a pepřem.

zuhur
23. únor 2012

@brusinka.pusinka tak i když jsem skleničku vytřela stěrkou tak mám jen 92g 😠 co dát místo těch 8g jogurt?

brusinka.pusinka
23. únor 2012

@zuhur no spíše bych tam dal lžíci oleje než jogurt😀

mikkisek
23. únor 2012

@brusinka.pusinka děkuju moc, super tip jako vždy! 😉

brusinka.pusinka
23. únor 2012

@mikkisek 🙂

zuhur
23. únor 2012

@brusinka.pusinka vidíš, ten mě nenapadl. Mě se totiž dneska už nechce jít nakupovat 😀

My máme dnes květákové placičky s vařenými bramborami.

lajcikova
23. únor 2012

@brusinka.pusinka ahojik,občas nakouknu a dneska mě zaujali tve pletynky,tak už jsou v troubě,mam z toho 12suku a tři pletynky,těsto super,ještě sem zvědava na chut...diky za receptík

aaadus
23. únor 2012

Bramboračka a buchtičky se šódó

brusinka.pusinka
23. únor 2012

@lajcikova Díky receptík mám od holek z diskuse modrého koníka domácí pekárny😀 😀 😀 Opravdu jsou moc dobré.-D 😀

lajcikova
23. únor 2012

@brusinka.pusinka jsou super,jen musim dát příště víc soli,ale u nás se to sežere 😀 jako všechno

nikiii
23. únor 2012

Naše svačinka 🙂

weri1
23. únor 2012

@brusinka.pusinka ahojky nevíš na které straně je ta kefírová buchta? hledala jsem včera a nenašla, hlavně nevím jak se tam nějakej recept hledá, nedávno to tu kdosi psal ale už si to nepamatuji díky moc

kammka
23. únor 2012

tak tvarohové koblížky jsou hotové, je toho mísa a jsou strašně dobrý...do těsta jsem přidala ještě lžíci pálenky, prej to pak míň táhne tuk.. mňamka..

kammka
23. únor 2012

@nikiii krása, s čím jsou???

falca1
23. únor 2012

@weri1 když dáš Ctrl + f - tak se ukáže nahoře okýnko - napíšeš co hledáš třeba jen postupně po písmenkách a ono se ti to zabarví na stránce - pokud chceš vědět jestli je tam další dáš next 😀

jinak Kefírový koláč/buchta je na str. 290 ode mně a nebo 309 od brusinky

nikiii
23. únor 2012

@kammka Já tvarohový koblížky naprosto miluju a je to i rychlovka. Akorát že to stejně rychle potom i mizne, možná i rychleji 😀 😀 😀 😀 😀 Buchty jsou s povidlama, to my nejraděj 🙂 🙂 🙂 🙂

laloona
23. únor 2012

Peču vídeňský dortík s krémem a k večeři lečo, dneska oddych 🙂

weri1
23. únor 2012

@falca1 děkujííííí

pepibubu
23. únor 2012

Na plotně bublají plněné papriky, v troubě se peče sekaná, a co upeču za sladkýho, to bohužel ještě nevím...

mikkisek
23. únor 2012

@nikiii nádhera, už jen po zkouknutí mám dvě kila navrch 😉

kammka
23. únor 2012

@nikiii povidlový jsem dělala o víkednu..před tím švestkový a před tím tvarohový.. ale nejlíp se mi dělaj makový, ale nějak nemám poslední dobou energii na to mletí...

brusinka.pusinka
23. únor 2012

dneska nepečeme prababinka upekla metrovou buchtu a tak se pro ní staví manža z práce 😝

kammka
23. únor 2012

@brusinka.pusinka to jako fakt má metr??? jak se jí to vešlo do trouby??? 😀 😀 😀 😀 ty máš věci teda...

brusinka.pusinka
23. únor 2012

@kammka ano má metr dělá se ze dvoubarevného piškotu který se peče v srních hřbetech formách 😀 je moc dobrá 😀 http://www.toprecepty.cz/recept/7017-metrovy-sr... jen krém dělá prababinka z pudinku😀

kammka
23. únor 2012

@brusinka.pusinka to pekla teta, ale říkala tomu srnčí hřbet... 🙂