Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

jimmy1
19. dub 2012

kedlubnová polévka, dukátové buchtičky s krémem 😵

kammka
19. dub 2012

@jimmy1 my bez polévky... malá snědla porci jako já... včera byla rajská, tak přemýšlím, co na zítra, aby jí to jelo, když je marod...

jimmy1
19. dub 2012

@kammka no já jsem si pošmáknula, ale bohužel Marťula řekl "neciiii" a bylo 😝 odmítl i ochutnat tak měl jen polívku... On je polívkovej, to sní bez problémů, ale druhý jídla nic moc... Vyvařuju a prdlajs z toho 😖

kixi
19. dub 2012

@prdecek obdivuju te, ja bych teda kureci u vietnamcu neriskovala...

brusinka.pusinka
19. dub 2012

dneska u prababičky byl kopřivový špenát s knedlíkem bramborovým a pečeným kolenem😀 a zeleninová polévka😵

zuzi82
19. dub 2012

My dnes palačinky s masem a pak i s marmeládkou a k večeři fazolová polévka.

lucianas
19. dub 2012

u nás žemlovka, a zbytek omáčky ze včera (slepice na paprice)

prdecek
19. dub 2012

@kixi u nás je právě jedna jejich restaurace, co už máme vyzkoušenou xkrát, tak strach nemám a ono toho masa tam zase tolika není.

jika10
19. dub 2012

U nas langose

kammka
19. dub 2012

mně nějak neuspokojil sladký oběd, žeru jak zájezd... 😀 takže jsem uvařila trochu těstovin a dojela k nim rajskou ze včera.. ale těch těstovin bylo trohu moc, takže stvořím k véči nějaký zeleninovotěstovinový salátek... 😉

nikiii
19. dub 2012

Já jsem teď ještě z trouby vyndala bábovku, protože jsem zjistila že není co ke snídani 😕

beruskanula
19. dub 2012

@nikiii : ja udělala šlehačkový koláč🙂

nikiii
19. dub 2012

@beruskanula Mňam mňam, to si taky pochutnáte 🙂

beruskanula
19. dub 2012

@nikiii : jj 😵 😀 🙂

kammka
19. dub 2012

salátek je mňam, ještě jsem přidala surimi tyčky a zálivku s jogurtem a majolkou

eriska
19. dub 2012

u nás dneska pórková polívečka a zapečené kotlety s brambůrkem a šlehajdou, k véče jen polívka zajedená nanukem😉 nějak nás honí mlsná, a v troubě se peče na zítra králík, jen tak s cibulkou, slaninkou a lehce potřen kečupem se sojovkou a na snídačku perník😉 a jdu vás dočíst

ameliejulliette
19. dub 2012

@oktarina Vidím, že řešíš podobnou otázku, co jsem začala řešit dneska 😀 Taky si chci nachystat příkrmy, dokud je relativně čas 😉 Je tady téma začínáme s příkrmy https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/zaciname..., ale v rámci receptů Ti poradím (kromě jednotlivých zelenin v kostičkách) náš největší příkrmový hit, který určitě zas budu dělat, králík+červená řepa+trocha mrkve+trocha pastiňáku+tříbarevná rýže+trocha olivového oleje, tohle jsme s manželem synovi i ujídali 😀

falca1
19. dub 2012

dneska špagety s hořčičnou omáčkou. Po obědě jsme měli Jogurtovou bábovku a večer jsem dělala chleba - zítra ke guláši 😀
@zuhur 730g

Jogurtová bábovka:
velký kelímek jogurtu 500g
půl kelímku (od jogurtu) cukru
celý kelímek polohrubé mouky
vanilkový cukr
prášek do pečiva
3vajíčka
2lžíce oleje
může se přidat do poloviny těsta lžíce kakaa. Do vymazané a vysypané formy.

janinka23
19. dub 2012

Holky prosím prosím, někdo tady vypisoval recepty z Fenyklu, nevíte na které stránce je najdu?

nikiii
20. dub 2012

@janinka23 str. 287

oktarina
20. dub 2012

@pusolamy však OK 😀

oktarina
20. dub 2012

@kammka Jj některé české filmy se dají vidět 100 a furt jsou dobré 🙂 No u nás je sýrový obchod a dá se koupit bryndrza tam přes celý rok, i když "zimní" je chuťově nejlepší, ale taky nejtučnější...

oktarina
20. dub 2012

@ameliejulliette děkuji za odkaz i za tip, já akorát nahradím králičí maso kuřecím, když sem byla malá, měli jsme králíčky a nedokážu teb blok v sobě odbourat - prostě je nesním. + možná je to blbé, ale pastiňák je patizon?

petrajavor
20. dub 2012

jelikož nevím co vařit,tak vyhlašuju dneska hladovku 😀 😎

brusinka.pusinka
20. dub 2012

@oktarina né pastiňák je sladký druh petržele🙂
@petrajavor já dneska jen něco z brokolice , kluci jedí jinde a malá si dá semno😀

petrajavor
20. dub 2012

@brusinka.pusinka no já jsem dneska Kevin sám doma,manžel je v práci a pak na trenálu,takže se mi vařit nechce,zítra jdeme na oběd k našim a vařit budu až na neděli...takže ráno přežijeme na rybičkové pomazánce a odpoledne si asi někam zajdu,jsem líná vařit 😀 😎

sunnies
20. dub 2012

u nás dnes budou zapečené těstoviny s kuřecím masem 🙂

nikiii
20. dub 2012

My dneska dojídáme svíčkovou s domácím knedlíkem, díky @heaven_angel 🙂

prdecek
20. dub 2012

rajská omáčka s masovými kuličkami a kolínka k tomu

ameliejulliette
20. dub 2012

@oktarina Jo, to chápu, i když je to škoda, to maso je fakt perfektní na příkrmy (popravdě, umýt a pak naporcovat nebo obrat králíka - to musí u nás taky dělat někdo jiný 😉 ). Ale dobré kuřecí nebo krůtí taky půjde 😉 Pastiňák, jak píše brusinka, je takový jako petržel, u nás dost pomáhal regulovat trávení (bála jsem se zácpy).

Abych nebyla mimo téma - dnes večeřím sama, tak se odbudu asi jahodovými knedlíky 🙂