Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuhur
22. dub 2012

@reruna hrst jsem tam nedala - zbyla mi asi čtvrtka cibule a nechtěla se mi krájet další. Zato majoránkou jsem neštětřila. Příště mám v plánu dát kombinaci majoránka - česnek a jednou se dokopu asi i k olivám. Je nadýchaný, měkoučký, prostě fantastický.
@nikiii já jsem ji nakrájela na drobné kostičky. Opiš a zítra upeč 😀 Já ho budu péct asi znova. A určitě zkusím i ten od @reruna. Jednou se musím dokopat a napočítat si na kolik takový domácí chlebík vyjde, ale u mě vede i to, že nemusím do obchodu 😀

reruna
22. dub 2012

@zuhur ta cena by mě taky zajímala, ale nevím přesně, kolik si vezme pekárna, ale prý to moc není, tak podle mě ušetříme a hlavně víš přesně, co tam dáváš a ta vůně doma 🙂

zuhur
22. dub 2012

@reruna no ta vůně je fantastická. Pak mi napiš jak chutnal a voněl chlebík s majoránkou. Pekárna by si prý měla za pečení vzít cca 2 - 3Kč.

reruna
22. dub 2012

@zuhur s tou cenou ale záleží, jakou kupuješ mouku - celozrnná bio je drahá, ale i v ochodě je celozrnný chleba dražší...a hladkou mouku kupuju v Lidlu, ta je na chleba dobrá a je levná

zuhur
22. dub 2012

@reruna já kupuju chlebovou pšeničnou a žitnou a taky celozrnnou v Kauflandu. Jestli se nepletu ta chlebová vyjde cca na 16Kč, celozrnnou si nepamatuju. Radši používám tu tmavou než bílou, ale i tu občas dám a to právě tu Lídlovskou.

reruna
22. dub 2012

@zuhur tmavou pšeničnou mám Penam, ale chleba je lepší z té bílé lídlovské...

zuhur
22. dub 2012

@reruna taky mám Penam, ale vyhovuje mi. Já mám z té tmavé mouky tak nějak lepší pocit 😅

weri1
22. dub 2012

tak mě by bylo jedno na kolik chleba vyjde, ptž sehnat dobrej chleba je pro mě umění 🙂

zuhur
22. dub 2012

@weri1 mě to zajímá spíš informativně. Rozhodně ho nepřestanu péct, protože domácí je prostě domácí 🙂

petrajavor
23. dub 2012

@reruna tak u nás se dneska dojedou ty buchtičky 🙂 jinak zeleninový salát s kuřecím masem a opékané brambory 🙂

falca1
23. dub 2012

já mám zbytek masového guláše z víkendu s chlebem a zeleninovou polívečku. Zákusek jsem vyfasovala včera u mamky - jablečná buchta s piškotama 😀

kristi
23. dub 2012

dneska nevim - mam tady leco. Ale nemam na nej moc chut, tak asi zajedu do Makra pro baby kuratko a dame si ho s novym bramborem

nikiii
23. dub 2012

My jsme dostali na dnešek ještě řízečky a bramborovou kaši a spoustu zákusků, takže dneska nevaříme ani nepečeme 🙂

sunnies
23. dub 2012

Holky, ráda bych upekla k dnešnímu výročí dortík. Mám představu - tmavý korupus, krém, jahody, želé...Nějaký dobrý recept na nízký čokoládový korpus? Díky 🙂

zuhur
23. dub 2012

@sunnies co takhle klasický piškot s kakaem? (3 vejce, 200g cukru, 200g mouky, 9 lžic vody a kakao)

zuhur
23. dub 2012

Jinak dneska, ale vůbec netuším co vařit 😅

babulinkab
23. dub 2012

rajská polívka
kuřecí nudličky na cibulce, brokolice, těstoviny, dresing ze zakysané smetany a navrch posypat strouhanou nivou

brusinka.pusinka
23. dub 2012

dnešní mňam 🙂

kammka
23. dub 2012

my byly s maou na orl, malá je ok, ale já ani moc ne.. dr. zatím atb nedala, ať si stříkám bioparox.. a z mrazáku jsem vytáhla boloňskou omajdu, tak budou špagety... zítra má dorazit máma.. snad.. možná buřt guláš a segedín na další dny, uvidím, jak mi bude...

reruna
23. dub 2012

@kammka dáváš buřtguláš i malé? já jsem minule dělala pro nás, ale kluci hrozně chtěli a moc jim to chutnalo, ale měla jsem špatné svědomí, protože tam dávám gulášovou polívku a koření a samozřejmě je tam ta uzenina....tak jestli nemáš nějaký třeba zdravější recept.... nebo @brusinka.pusinka
u nás dneska ty buchtičky s krémem a už se peče ten chleba s majoránkou a cibulí, jsem zvědavá

reruna
23. dub 2012

@brusinka.pusinka jak jsi udělala tu kytičku na polívce - to je zakysanka? jak se ti to podařilo tak pěkně tam nanést?

terryfox
23. dub 2012

u nás dnes k obědu zapečený lilek s bramborem, cherry rajčátky, kukuřicí, zakysanou smetanou, vajíčky a goudou 🙂

terryfox
23. dub 2012

@reruna tipla bych, že to jsou plátky mozzarelly 😉

zuhur
23. dub 2012

Tak nakonec byl králík se svíčkovou a ze včera máme ještě povidlový perník.
@reruna mozzarelu tipuji taky. Dneska to vypadá na chlebík podle tvého receptu. Z toho včerejšího už je jen kousilínek.

brusinka.pusinka
23. dub 2012

@reruna malu lžičkou jsem dělala malé hromádky.-) je to zakysaná smetana🙂
tady je guláš pro děti🙂
Guláš pro děti
Potřebujeme: 400 g telecího masa, olej, 1 cibule, sůl, citron, špetka cukru, 1 konzerva sterilovaného hrášku, mrkev, mléko, petrželku
Na oleji zpěníme nakrájenou cibuli, přidáme na kostky pokrájené maso, sůl, cukr a promícháme. Podle potřeby podlijeme vodou a dusíme do poloměkka. Přidáme nastrouhanou mrkev, pokrájený citron, hrášek okapaný a dusíme. Z mléka a mouky uděláme zavářku a jí guláš zahustíme. Do hotového guláše přidáme zelenou petrželku. Podáváme s bramborem.

Gulášová polévka pro děti
400 g hovězího masa,
1 lžíce másla,
1 cibule,
1 zarovnaná lžíce mleté sladké papriky,
½ sáčku mražené zeleniny (mrkev a celer),
drcený kmín,
1 zelená paprika,
2 lžíce kečupu,
4 střední brambory,
1 stroužek česneku,
Solčanka
Postup:
V hrnci si rozehřejeme máslo, osmahneme na něm jemně nakrájenou cibuli, přisypeme sladkou papriku, zamícháme, přidáme na malé kousky nakrájené maso a chvíli ho opékáme. Zalijeme vodou, přidáme zeleninu, sůl a drcený kmín. Pod pokličkou vše vaříme a asi po 30 minutách přidáme papriku nakrájenou na proužky, kečup a na kostky nakrájené brambory. Vaříme do změknutí brambor. Hotovou polévku dochutíme Solčankou a prolisovaným česnekem.

Bramborový guláš se sójovým masem
200 g sójového masa,
2 střední cibule,
3 větší brambory,
2 stroužky česneku,
špetka pálivé červené papriky,
olivový olej,
bylinková sůl,
majoránka,
Solčanka
Postup:
Do hrnce nalijeme vodu, přidáme Solčanku a přivedeme k varu, vhodíme sójové maso a vaříme 15min. Po 15ti minutách sóju slijeme a vymačkáme přebytečnou vodu. Mezitím si nakrájíme cibuli najemno a osmažíme ji na olivovém oleji dorůžova. Přidáme na plátky nakrájený česnek a sójové maso (na nudličky). Posypeme červenou pálivou paprikou. Chvilku smažíme a potom přidáme na kostičky nakrájené syrové brambory a podlijeme dostatečným množstvím vody. Přiklopíme pokličkou a dusíme, dokud brambory nejsou měkké. Po změknutí brambor (dáme si pozor, aby tam nebylo moc vody) přidáme majoránku a podáváme s celozrnným chlebem

terryfox
23. dub 2012

@zuhur
@brusinka.pusinka
@reruna

ha, fakt smetana 😅 na tu bych si tedy nevsadila 😀

kammka
23. dub 2012

@reruna já tak moc nekořením a kupuju na něj fakt super špekáčky u nás u řezníka, a taky jich tam není moc....takže klidně i malé, vždyť je jí 4,5.... já jedla v necelým roce, když byla máma se ségroiu v porodnici maďarskej guláš z plechovky 😀 😀 😀 a jak mi šmakoval, tátovi moc nezbylo 😅 😅 😅 a nebylo mi po něm nic... dneska jsou potraviny celkově asi horší kvality, musí se dobře vybírat suroviny, ale v buřtguláši z dobrých surovin nevidím problém..a pokud jde o koření, myslím, že v takovým Thajsku nebo Mexiku to fakt neřešej a tam z jídla huby jen hořej...tak pokud do toho jídla nenarveš chilli....jednou za čas... klidně...

reruna
23. dub 2012

@kammka no já tam právě pro nás dávám gulášovou polívku z pytlíku, trochu kvůli chuti...sice bez konzervantů, ale přece jen.... tak příště vyzkouším tipy od brusinky, díky...

kammka
23. dub 2012

@reruna já jsem naposledy použila pytlíkovku rajskou..ale pak jsem začala vařit z rajčat a zamražuju si ji, teda když mám dost rajčat 😀

jinak buřtguláš:
na sádle osmahnu cibuli, na to pokrájené špekáčky, případně trošku slaniny, nebo domácího uzeného, trochu podleju vývarem nebo vodou, zapráším sladkou paprikou, můžeš přidat pokrájenou papriku pro chuť a šťávu..
do toho pár na kostičky pokrájených brambor a dusím a podlívám.. dochucuju solí, pepřem, česnekem, majoránkou...hotové je to, když jsou brambory hodně měkké a guláš od nich zhoustne... s chlebíkem.. 😎

yesu
23. dub 2012

dnes kuřecí štěstí s bramborama, ještě zbylo na večer, tak k tomu jen udělám nějakou zeleninku!