Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

timbouctou
12. črc 2012

tak my hovězí polévku a protože vývaru byl plný hrnec, tak taky rajskou s masem 😀 Strašný je, že jsem to měla rozpočítaný i na zítra, ale kluci snědli dnes k večeři dva plný!!!! talíře!!! A to jsou mrnavý, jak je uživím až budou v pubertě???? pomoc...

maybay
12. črc 2012

@peroli diky, v bille jsem nekoukala, ale myslim, ze v albertu jsem nevidela. Ty trubicky jsou z listoveho testa?

peroli
12. črc 2012

@timbouctou musíš je pak rychle oženit.. 😀 😀

peroli
12. črc 2012

@maybay jj, listový těsto namotaný na trubičku a naplněný jen vyšlehaným bílkem s cukrem.. jednoduchý a rychlý... 😉
kdybys to chtěla dělat, tak já si vždycky napřed ty trubičky potřu sádlem a nechávám jeden konec trubičky volnej abych to pak měla za co chytnout a mohla to lehce sklepnout a opatrně (ještě horký) stáhnout dolů.. 😉
nevím jak moc to tam je vidět ale každá trubička vypadá jinak, víceméně ani jedna nevypadá jak trubička z cukrárny ale doma je to jedno.. 😎 😀 tam na nějakou estetiku kašlu, takže ani ty proužky nejsou vždycky stejný.. 😎 stejně se to hned zežere 😀 😀 mám i malý i velký trubičky.. tohle jsou zrovna ty malý (po babičce).. 🙂
a ani s tím sněhem se nepářu... "hodím" ho do igelitovýho sáčku, ustřihnu špičku a jedu... 😀

maybay
12. črc 2012

@peroli
budu si muset poridit ty trubicky, snad je sezenu

peroli
12. črc 2012

@maybay ty velký jsem kupovala tady 😉 http://www.eshop-lilie.cz/detail.php?zbozi=1636705 už jsem tam objednávala několikrát (potahovací hmoty na dorty, gelový barvy, trubičky, vykrajovátka atd.. atd..) a vždycky jsem byla spokojená.. 🙂
ale jestli ti jde jen o trubičky tak ty koupíš v každých domácích potřebách.. 😉

peroli
12. črc 2012

@maybay koukám že je má i tescoma (akorát takový ty na koncích zkosený) ale 89,-/3 ks.. 😖 to teda radši z lilie... i s poštou vyjdou o hooodně levněji.. 😒

timbouctou
12. črc 2012

@peroli teda, koukla jsem na odkaz a hned sjem si objednala věci za čtyři kila 😠 ale sláva ti, mají tam agar, který už jak dlouho sháním. Bude luxusní zdravý dortík ke 2. narozkám 😀

peroli
13. črc 2012

@timbouctou 4 stovky? jenom?? to já se ještě u žádné objednávky nedostala pod 6-7 stovek... 😅 😀 😀
u lilie mám i ráda že mají rozumný poštovný... 😉

nikiii
13. črc 2012

Dneska budou vepřový a kuřecí nudličky v medovo-pivní směsi, nudlový polívka na přání dcery, a tvarohovej meruňkovej koláč. A ze zhruba 15kg meruněk udělám marmeládu.

babulinkab
13. črc 2012

cuketová polívka s chlebovýma krutonama
kuřecí nudličky na cibulce, dušená mrkev, brambory

karmenta
13. črc 2012

@maybay http://www.recepty.cz/recept/vyborna-pizza-146088 je opravdu rychlá, dá se rozválet do úžasně tenkého těsta, pracuje se s ním bez problémů. Většinou než já nastrouhám sýr tak manžel má těsto hotové, do půl hodiny od příchodu domů se surovinami máme upečeno 🙂

janinka23
13. črc 2012

@kixi A recept na bublaninku by nebyl? 😀

nikiii
13. črc 2012

@karmenta Taky si opisuju, zní to moooooooc dobře, díky za inspiraci a novej osvědčenej receptík 🙂

aaadus
13. črc 2012

SOS - prosím o recept na cuketovou buchtu. Už nevím co s nima, urodilo se jich nějak moc. Tož kdyby jste některá chtěla cukety tak si dojeďte 😀

lena27
13. črc 2012

dělám smažené játra s bramborem, okurkový salát. už se těším, hrozně dlouho jsme to neměli

kixi
13. črc 2012

Dnes pro zmenu s nektarinkami, polovicni testo jako na bublaninu a trocha drobenky 🙂

aaadus
13. črc 2012

@lena27 děkuji 🙂

kixi
13. črc 2012

@janinka23 BUBLANINA S OVOCEM podle moji babi 🙂 2 hrnky polohr. mouky, 1/2 kypr.prasku, 1 hrnek cukr krystal, 1/2 hrnku mleka, 1/2 hrnku oleje, 3 vejce, 1 vanilkovy cukr, spetka soli, tuk na vymazani, mouka na vysypani plechu. Smichat, vylit na plech, posypat ovocem - hoooodne 🙂 30 min, 180 stupnu. Dobrou chut 🙂

brusinka.pusinka
13. črc 2012

dnešní lehký obědík 🙂 dobrou chuť těstoviny s brokolici a smetanovo jogurtovo sýrovou omáčkou

timbouctou
13. črc 2012

@aaadus jááááá chci 😀 ale z máme to k vám přes půl republiky 😠

aaadus
13. črc 2012

@timbouctou to by se ti moc neoplatilo 😀

timbouctou
13. črc 2012

@aaadus no leda poštou to poslat 😀

aaadus
13. črc 2012

@timbouctou není problém 😀

nikiii
14. črc 2012

Dneska smažená cuketa, brambory a hlávkový salát, všechno z naší zahrádky. K tomu si malá trpaslice poručila vývar s nudličkama. Už se ochladilo, tak budiž 😀 A na zítřek rozvařím svíčkovou. A nakonec ještě nějakou buchtu pro odpolední návštěvu, ale to ještě nemám přesnou představu.

cervena_vila
14. črc 2012

@brusinka.pusinka To jsou nějaké veselé těstoviny, jak se jmenují?

cervena_vila
14. črc 2012

Já tu brousím a slintám, ach jo...

zuhur
14. črc 2012

Tak dneska budou špízy s brambůrkama a salátem.

karmenta
14. črc 2012

@nikiii
@maybay dejte mi pak vědět jak chutnalo 🙂

kulenka
14. črc 2012

Včera Kotlety řádových sester s chlebem, dneska Vepřová panenka pečená v alobalu, bramobry s bylinkovým máslem a zítra bude Čína z krůty 🙂
Dočítat nestíhám 😅