Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

petra.vavra
16. srp 2012

už jsem dnes nalákala dva lidi...tak přidá se někdo 🙂 jsou nesmažené 😉

hanakucerova
16. srp 2012

u nas zase kralik ... takze o takovemhle zakusku si nechame zdat 🙂

cervena_vila
16. srp 2012

@petra.vavra Nesmažené? Jak na to?

2hanah
16. srp 2012

@kristi Jéé 😀 A poradíte recept a hlavně jak zacházet s kuskusem? Moc děkuji.

weri1
16. srp 2012

@kammka gratuluji k chlapečkovi, jsem nějak nepostřehla, že jsi porodila 🙂

prdecek
17. srp 2012

gulášová polevka a zbytek čínských nudlí od večeře 🙂 večer rybí filé a bramborová kaše a na zítra Míša řezy a naložená stehýnka na gril 🙂

beruskanula
17. srp 2012

my s manželem jatra na cibulce s rýží, malej pečené brambory s šunkou,sýrem a smetanou 😉

sarunatko
17. srp 2012

Dneska objednám pizzu 🙂

aaadus
17. srp 2012

cuketová polévka s čedarem, losos s brambory na páře ve slupce, okurkový salát se zakysanou smetanou, tvarožník jako dezert

kammka
17. srp 2012

dneksa koprovka s koupeným knedlíkem a hovězím masem, upekla jsem piškot s borůvkama, malá si k véči skoro sama udělala míchaný vajíčko, k tomu žlutý mini rajčátka..

petrajavor
18. srp 2012

zeleninová polévka,lečo+chleba,bebe řezy

petrajavor
18. srp 2012

Ahojky holky mám otázku chceme s manželem kupovat domácí pekárnu,ale kvůli malému potřebuju vědět zda se v ní dá péct chleba s klasickým kváskem (co se zadělává po straru)??? díky

aaadus
18. srp 2012

holandské řízky s br. kaší, na večeři majolkové houstičky s pomazánkou s uzené makrely

babulinkab
18. srp 2012

plněné papriky s rajskou, knedlík nebo těstoviny

reruna
18. srp 2012

včera domácí pizza z kynutého těsta, dneska vývar, pečená kuřecí prsa, těstoviny, upeču asi štrůdl, zrají nám jabka, včera byl kompot. A taky majolkové pečivo k večeři

lajcikova
18. srp 2012

na zítřejší křtiny

nikiii
18. srp 2012

Játra na slanině, rýže a okurky.

kammka
18. srp 2012

@petrajavor jasně že to jde, jen nelze použít odložený start, ten je pouze pro použití se sušeným droždím, i sušený kvásek se musí nastartovat rozmícháním ve vodě....ale při normálním režimu není problém. já v ní dělám kynuté těsto všeho druhu. knedlíky,pizza,buchty...teď mi nedávno stávkovala, asi se nějak přehřála..pro mně je to už téměř nepostradatelný pomocník, v tý chvíli jsem si říkala, že asi hodně dlouho neudělám buchty, ručně by se mi to zadělávat nechtělo..

petrajavor
18. srp 2012

@kammka moc děkuji 🙂

ia.
18. srp 2012

dnes skvělá večeře - těstovinový salát se sušenými rajčaty, černými olivami, bazalkou, hráškem. Zítra ještě musím vymyslet lehký oběd, odpoledne jdeme na grilování k sousedům, budou naložené žebra na grilu, grilovaná cuketa atd, samé mňamky 😉

nikiii
19. srp 2012

Dneska bude plněná roláda, brambory a rajčátkový salát. A na večeři a snídani upeču vánočku.

2hanah
19. srp 2012

@nikiii Nevím přesně, jestli je to stejná chuť, ale myslím, že by to mohl být můj recept. Nejlepší kuřecí játra, nejsou hořká a rychle udělaná, ta se orestují na tošce oleje, kde se předtím krátce orestovala cibulka, pak se tam přilije trošku vody, aby se to nepřipalovalo a dusíse to podle chuti, stačí i půl hoďky, já dusím hodinu, NESOLIT! Po udušení přidáte vody podle toho, kolik chcete mít šťávy/omáčky, zahustíte hrubou nebo polohrubou moukou rozmíchanou v trošce studené vody a podle chuti přidáte masox, já používám Naturbujón, takže dávám dva až tři podle velikosti hrnce, je slabý, povařit ještě 15 minut, přidat trošku pepře, dosolit, příp. ještě dochutit polévkovým kořením a kdyby jste chtěla, dá se tam přilít trochu smetany (asi 1/4 krabičky), a pak je to vhodné zase spíš pro děti a s knedlíkem, bez té smetany vařím rýži.

nikiii
19. srp 2012

@2hanah Díky moc, to bude přesně ono 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

nadja73
19. srp 2012

tak dneska to bude obed presne do tohohle horkyho pocasi 😎 kachna s cervenym zelim a houskovym knedlikem 😀

nikiii
19. srp 2012

@nadja73 To teda jo, typický letní lehký jídlo 😀 😀 😀

nadja73
19. srp 2012

@nikiii no jasne, po tom clovek vubec nebude jeste vic unavenej 😀 ale jak se na nej tesim 😉 doufam, ze si ho vychutnam a nepomazu do porodnice 🙂

lucifereeek
19. srp 2012

včera francouzské brambory, rajský salát
dnes rybí filé s bramborovou kaší, broskvový kompot

zizala79
19. srp 2012

my teď každý den velký salát a k tomu něco ještě, někdy těstoviny rajčatová, nebo se šunkou a smetanou a tak)

dnes pečené papriky a salát, včera večer super pizza pro šest, kterou jsme snědli v pěti 😵

aaadus
19. srp 2012

Nepečete některá takové ty mléčné houstičky? Malý si je teď strašně oblíbil, dneska snědl 4 😀 A už jaksi došly a jen kvůli nim se mi do obchodu nechce.

2hanah
19. srp 2012

@nikiii To jsem ráda, že jsem někoho potěšila 😀 Taky jsem tady loudila radu k jednomu konkrétnímu receptu a dotyčná se na mě vyprdla, to nesnáším :-\