Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

jimmy1
1. pro 2012

@nikiii poměry surovin neznám, dělám to od oka 🙂 ale dávám jedno vajíčko, dětskou krupičku, nastrouhaný sýr, trochu soli nebo vegety (já dávám dětskou vegu = bez glutamanu), když je čerstvá petrželka, dám i tu (šla by i sušená). Je to taková hodně hustá kaše, kterou strouhám přes hrubé strouhátko rovnou do vroucí polívky. Povařit stačí max cca 10 minut.

nikiii
2. pro 2012

Pečená žebra a bůček. A margotková bábovka.

kristi
2. pro 2012

k večeři špagety pomodoro

mony2
2. pro 2012

květákový krém, karbanátky z červené čočky a mrkve, zeleninový salát.

babulinkab
2. pro 2012

dnes kedlubnová polívka a od včera kuřecí roláda

p.e.t.u.l.k.a
2. pro 2012

Ahojte holky nemate nejaky dobry recept na borsc?

p.e.t.u.l.k.a
2. pro 2012

@kristi copak je to za spagety?

kristi
2. pro 2012

@p.e.t.u.l.k.a na ol. oleji zpěnit 2-3 stroužky česneku, poté vyndat. Předem spařená a oloupaná cherry rajčátka přihodit, štouchačkou na kaši rozšťouchat, osolit, opepřit, nechat rozvařit, ke konci přidat kousek másla a hladkolistou petrželku. Strašně moc parmazánu nastrouhat, smíchat se špagetama i s omáčkou dohromady 😉 ozdobit bazalkou

zizala79
2. pro 2012

dnes oběd kuřecí nudličky na pórku a rajčatech s rýží, je to experiment, minule jsem tak dělala to králičí pro drobka a vonělo to moc moc, tak uvidím, jak nám to bude chutnat 😅
na večeři bych si dala něco hodně nezdravého, třeba kupovaný kebab 😵 uvidíme, co na to MM
a upekla jsem perník z vitanového prdoperu a mám zaděláno na cukroví z bílého vína, to je taky experiment 😀

babulinkab
3. pro 2012

zapečené těstoviny s mletým masem a sýrem

ia.
3. pro 2012

starší syn na dva dny doma s rýmou, takže máme dneska francouzské brambory s brokolicí, šunkou z Lidlu, smetanou a goudou, mladší má odlehčenou verzi svíčkové s rýží a telecím

kristi
3. pro 2012

dneska bude jen kureci platek zapeceny se sunkou a syrem a brambory....

yesu
3. pro 2012

dneska prasárna-smažený sýr, hranolky🙂

brusinka.pusinka
3. pro 2012

u nás dneska jen zelňačka a dýňový chléb 😀 mám velký hrnec snad zůstane i na zítra🙂

yesu
3. pro 2012

a zeleninová polévka s noky🙂

aaadus
3. pro 2012

Zeleninová polévka, druhé je od včera a budu péct tvarohovou štolu a rohlíčky

petrajavor
3. pro 2012

Holky nejaky bobry recept na plnena rajcata mletym masem?

kitinka76
3. pro 2012

o víkendu jsem poprvé vařila kulajdu a polévku z dýně hokaido podle receptů, co jsem tu nasbírala a obě měly fakt úspěch!!! 🙂
dneska asi bude jen smažák s brkaší 😅

zizala79
3. pro 2012

@kitinka76 nakonec byly toasty 😵 a cukroví se povedlo 😉 musím ho rychle uklidit 😀

jinak dnes si ohřívám polívku s hlívou, večer pojedeme do Ikey, tak to bude zase nějaká rychlovka, zadělávám na kringel a mám roupy na máslové cukroví s příchutí pomeranče http://recepty.vareni.cz/maslove-testo-s-vuni-p...

máte nějaké zajímavé recepty z bílků? přeci jen teď jich bude před Vánoci habakuk

kitinka76
3. pro 2012

@kulenka my máme rádi toto
V hrnci na másle osmažíme zeleninu - nejlépe nastrouhanou, podlijeme vodou, osolíme, přidáme bujon a trošku podravky a vaříme. Mezitím si v malé pánvičce nebo hrnku rozehřejeme máslo a přisypeme ( cca na 1l polévky) 4 pol. lžíce dětské krupičky a do zlatova osmažíme, Potom zaklepneme vajíčkem a rychle mícháme, až se nám sami udělají knedlíčky. To pak uvidíte. A celé to přesypeme do vroucí polévky a ještě cca 4 min. povaříme.

ivett
3. pro 2012

dnes česnečka s bramborem, šunkou, vejcem a palačinky...

zuzi82
3. pro 2012

Dnes lasagne se špenátovým bešamelem a lososem 😉

kitinka76
3. pro 2012

@zizala79 já bych chtěla zkusit z hlívy uvařit gulášovku

zizala79
3. pro 2012

@kitinka76 tu jsem právě dělala 😀 teda měl to být guláš a byla jsem nějaká zamyšlená a už se mi to chtělo připaloval, tak honem podlít, no a té vody jsem tam nalila moc 😀 to by se nevyvařilo, tak z toho byla polívka, ale dobrá 😵

zizala79
3. pro 2012

@zuzi82 jak děláš špenátový bešamel?

kitinka76
3. pro 2012

@zizala79 hlavně že byla dobrá 😀 😀 😀

rozarka65
3. pro 2012

ahojky,na zítra potřebuji vánočku...v krámě měli jenom takovou prťavou a nic moc...nemáte prosím nějaký dobrý recept pro začátečníky...takový že se to povede i mně...😀 Děkuji...

petrufa86
3. pro 2012

@kitinka76 já dělám z hlívy drškovou a je výborná 🙂

krakorka
3. pro 2012

u nás dnes králík pečený na zelí a slanině 😉

blahova_andrea
3. pro 2012

my dneska večeři brambory vařené ve slupce s máslem...to si s námi dal i prcek, hned jsme ušetřili trošku sunaru před spaním 😀