Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

mujrisa
2. led 2013

zesklovatim cibulku,přidám maso na kousky kořenovou zeleninu na nudličky nakrájenou ( nemusí být ) osmahnu a zaleju vodou.Když je maso měkké zahustím ( já dávám solamyl) a je to 😉 ....dávám buď těstoviny nebo rýži ale i s bramborem to jde......mladýmu nesolim a pro nás dochutim... je to jednoduchý a pokud to dám do papiňáku tak i rychle hotový 😉

babulinkab
2. led 2013

zítra to vidím na drožďovou polévku a fazolky na smetaně s brambory a párek nebo vejce

ange_de_la_morte
2. led 2013

zeleninowá políwka s petrželkowými nočky a trhanec s jahodami a ostružinami

aaadus
2. led 2013

Čočková polévka ze zelené čočky (nemusí se předem namáčet), malá červená čočka s batáty a žloutkem

handm
2. led 2013

u nás dneska něco jako katův šleh 🙂 neostrej pro jedničku, hooodně pálivej pro maminku 🙂

zizala79
2. led 2013

Ženy, máte tipy na jídlo mužovi do práce? nemůže ohřívat, tzn. moje nápady: bábovky z listového těsta se špenátovou náplní, kynuté šneky se slaninou/salámem/sýrem, domácí pizza, těstovinový salát, bageta (tak dvakrát měsícně to snad zkousne), mozzarella+rajčata + něco k tomu. Víc mě toho teď nějak nenapadá. Oznámil mi včera, že jim zrušili jídelnu (stravenky do jídelny) a musí nosit nebo chodit do McD nebo do té jídelny, ale za peníze a dostane míň jídla. Bude dostávat stravenky, takže může třeba jednou nebo i dvakrát v týdnu jít na jídlo tam, ale chceme to pojmout jako úsporu v rozpočtu (že dostaneme stravenky a bude to jak na jeho obědy, tak da další jídlo). Ale znamená to pro mě vlastně denně vařit na večeři, to jsem teď někdy šulila a jedl se chleba. A nemá si to jídlo kde ohřát, tzn. budu ráda za tipy na studený odnosný jídla. Kuju předem!

brusinka.pusinka
2. led 2013

včerejší čočka s uzeným, dnešní panenka🙂 a cukrovíčko mňam už ale není☹včera poslední kousky snězené

kitinka76
3. led 2013

@zizala79 já to tak mám s dcerou, nemá ve škole obědy. Takže tak jednou- dvakrát do týdne si skočí někam na gyros a zbytek si nosí v krabičce. Většinou dělám nějaké saláty a k tomu si bere pečivo. Salát z kysaného zelí - zelí překrájet, přistrouhat pikantní klobásu, nivu a smíchat s majolkou/zakysankou/jogurtem. Salát z červeného sterilovaného zelí - zelí opět překrájet, přidám sterilovanou kukuřici, feferonku smíchám s majolkou/zakysankou/jogurtem. Nebo salát z kuskusu - kus kus připravit dle návodu a přidat olivy, chery rajčata, balkánský sýr a orestované kuřecí prsa. Nebo tohle http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=126922

kristi
3. led 2013

pečené kuře a brambor

p.e.t.u.l.k.a
3. led 2013

ryba s bramb.kaší 🙂

karmenta
3. led 2013

kuřecí řízky s bramborovou kaší, salát coleslaw, kuřecí polévka se žampiony a zeleninou

ladida.l
3. led 2013

hovězí polévka s rýží a pečená treska s kuskusem

jmisa
3. led 2013

boloňské špagety, vývar s kapáním a zítra kuře a těstoviny-brambor.

brusinka.pusinka
3. led 2013

šoulet s uzeným🙂

zizala79
3. led 2013

dnes na oběd jsem dojedla guláš, no zase se povedl 😅
k večeři už dělám vývar na dýňovou, ale nevím, zda na dnes stihnu, záloha je ještě zbytky od novoročního obědu a ještě musím udělat palačinky, poprvé jsem nechala těsto přes noc, protože včera jsem to už nedala upéct, tak snad to bude ok

beruskanula
3. led 2013

včera jsme dojidali novoroční svíčkovou😀-manža s houskovým knedlíkem, my s opečeným bramborem

dnes hovezi v mrkvi 🙂

zitra bude čočka 🙂

p.e.t.u.l.k.a
3. led 2013

tak nakonec tohle http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=28379 a ještě fazolky 😉

blahova_andrea
3. led 2013

uzená polévka s kroupami, vepřové přírodní plátky, pečený brambor a zeleninka restovaná na másle

p.e.t.u.l.k.a
3. led 2013

@brusinka.pusinka co je to šoulet?

brusinka.pusinka
3. led 2013

@p.e.t.u.l.k.a hrách a kroupy🙂 Kroupy vařím do měkka zvlášť a pak na cibulce a česneku osmahnu přidám hrách a sůl, pepř a majoránku🙂 takto jednoduše podávám k masu jako husa kachna a nebo třeba vepřová pečeně🙂 a když mám uzené tak na cibulce osmahnu nejdřív uzené a pak přidám kroupy a hrách a je to mňam🙂 jídlo našich prababiček🙂

brambora20
3. led 2013

Dnes kuřecí po čínsku, rýže, polévka uzená s bramborem.
Zítra to samé.
V sobotu cuketo-bramborák.
V neděli španělské ptáčky+br.knedlík.

Dneska mi kámoška vykládala o přípravě místo papiňáku v troubě, znáte to někdO?
Večer se osmahlé hovězí dá do pekáče s vodou, popř.okurkou, cibulkou apod., přiklopí se, a na největší teplotu trouby se dá na půlhodiny, PAK UŽ SE TROUBA ANI PEKÁČ neotevírá, druhý den se prý maso na oběd rozpadá a je výborné!
Prý je to podle nějaké paní z Prostřeno, znáte to někdo?
Mně to láká a vyzkouším!

jaja01k
3. led 2013

Losos se smetanovou omáčkou s vařeným bramborem

chris_n
3. led 2013

Segedín 🙂 a povedl se 🙂

handm
3. led 2013

Dneska k obědu zeleninová polívka ze zelí s burizonkama, na zítra dodělávám ledvinky s omáčkou. Nejspíš s rýží, možná kuskusem?!

p.e.t.u.l.k.a
3. led 2013

@brambora20 já hodně dělám maso v troubě 🙂 S tlakáčem moc kámoška nejsem 😀

ia.
3. led 2013

zítra si udělám špagety aglio olio, starší je ve školce, mladší má fazolky na smetaně s bramborem a králíkem. V sobotu to vidím na lososa s koprem a bramborem.

timbouctou
3. led 2013

včera čočková polévka a zbytek vepřguláše, dnes francouzské brambory.

timbouctou
3. led 2013

děvčata, zbylo mi z těch francouzských brambor kousek libového uzeného, nějaký nápad co s tím?

michamicha
3. led 2013

@timbouctou já budu zítra dělat bramborové noky se špenátem a uzeným 🙂