Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

p.e.t.u.l.k.a
20. led 2013

Holky jak děláte dýňovou polévku ?

monyliny
20. led 2013

@p.e.t.u.l.k.a na másle si osmažím cibulku.K ní pak přidám nakrájenou dýni na kostičky,přidám tak dvě na kostičky na krájené brambory,opepřím,dám polévkové koření a nechám vařit(můžeš i kostku bujónu)pak rozmixuji a dám smetánku 😉

monyliny
20. led 2013

Obalovaný květák a brambory🙂

janicka1984
20. led 2013

kuře na paprice, houskový knedlík 🙂

sarkad2856
20. led 2013

Smažený sýr s hranolkama 🙂

zizala79
20. led 2013

@p.e.t.u.l.k.a dělám podobně jako @monyliny ale: na oleji cibule, pak dýně, brambora, mrkev (poměr asi 4 až 5:1, nejvíc dýně a pak míň brambor a mrkve), vývar, petrželová nať, rozvařit, rozmixovat, mezitím sůl, pepř, pak do rozmixovaného (ale je to asi jedno) muškátový oříšek, klidně půlku oříšku, fakt dost dávám. no a pak do vychlazeného rozmixovaného smetanu, bez mouky. servíruju na talíři s kouskama parmezánu

sabisek
20. led 2013

Kureci vyvar s nudlemi a zeleninkou, rizek a brambory (jeste nevim zda varene, ci kase). Vcera byli spagety bolognase. Zitra domaci pizza

yesu
20. led 2013

kachna, zelí, knedlík...

ivett
20. led 2013

kmínová polívky a kapáním, hovězí guláš s knedlíkem...
zítra pórková polévka s bramborem a losos na másle s br. kaší a mrkvovosmetanovou omáčkou...

petule246
20. led 2013

k obědu musaka, k večeři zatím nevím - takže nějaká rychlovka

zizala79
20. led 2013

@dynova do vychlazeného ano, ale dávám to na sporák a do toho zamíchám tu smetanu rozmíchanou v té studené polívce a pak to samozřejmě nechám ještě provařit

radka_h
20. led 2013

Kotlety na houbách s rýží a na sváču koláč z křehkého těsta vrstva tvarohu a navrch piškot těsto.

radka_h
20. led 2013

@1luciferka1 Můžu poprosit o recept? díky

zizala79
20. led 2013

k obědu nakonec ten slaný koláč, ale ne s cuketou, ale s cibulí, MM si moc pochutnal a já taky, plus kupované plněné gnocchi, ale byly hnusné 😢
k večeři bude guláš z hlívy, salát, chleba a MM slíbil, že po večeři ukuchtí tiramisu 😵

blahova_andrea
20. led 2013

steak z lososa, bramborovou kaši a ledový salát

samik2008
20. led 2013

rajská polívka a naplněný bramborák kuřecí směsí

1luciferka1
20. led 2013

@radka_h orestovala jsem 2 cibule, až zesklovatěly přidala jsem 4stroužky česneku nakrájené na plátky a hned nato půl kila mletého hovězího masa, restovat než se začne oddělovat, zaprášit paprikou a chilli a zalít dvěma plechovkami loupaných rajčat a cca 2dcl vody a dusit do měkka (přidala jsem ještě sušená rajčata - já jsem na ně ujetá, dávám je všude 😀 ) pak jsem přidala 500g uvařených barevných fazolí, ještě chvíli podusila na hustší konzistenci a dochutila trochou cukru a soli. Nejlepší je to na druhý dení, jako guláš 😉

radka_h
20. led 2013

@1luciferka1 Díky. S manželem jsme si ho dávali v Thaisku,ale doma mě nikdy nenapadlo ho udělat. Tak až bude mladej v tejdnu ve školce hned uvařím 🙂

zabicka1
20. led 2013

@kesurka zní to dobře. Dává se ten upečený a naplněný brambor ještě zapéct, nebo se jen posype sýrem a hotovo?

nikiii
21. led 2013

Mám doma malýho maroda, takže bude silný vývar s nudlemi a potom na přání palačinky. A taky bábovka ke svačince.

sarkar
21. led 2013

@aaadus ahoj, poslala bys mi prosím recept na ty koule se zelím? Děkuju 😉

krakorka
21. led 2013

Dnes pizza.včerejší omáčka nedopadla dle představ a chutí,ale dalo se to. 😉

aaadus
21. led 2013

@sarkar ahoj, tady je 🙂
Masové koule a brambory se zelím
400g mletého hovězího masa, 1 malé vejce, 50g strouhanky, 40ml mléka, 2 lžičky jablečného octa, 1/2 malé cibule, 1/2-3/4 lžičky mletého kmínu, 1/2 lžičky soli, 1 lžíce oleje, 450g brambor (nakrájených na plátky a uvařených doměkka), 450-500g kysaného zelí včetně láku
V míse důkladně smícháme maso, vejce, strouhanku, mléko podle potřeby, cibuli, ocet, kmín a sůl. Z hmoty vytvarujte koule o průměru asi 4 cm. Do těžkého kastrolu nebo hluboké pánve nalijte olej a opečeme masové koule dohněda. Přidáme brambory, zelí a pořádně promícháme. Přivedeme k varu a pak na mírném plameni prohříváme 15-20 minut.
Nám to moc chutnalo, dokonce i Románek toho snědl hodně. Ať vám chutná 🙂

aaadus
21. led 2013

Včera oběd u našich - hovězí vývar, pečené vepřové s rýží, zeleninový salát, dunajské řezy
Dnes kuřecí vývar, pečené kuřecí stehna s br. kaší, já si k tomu udělám teplý salát z červené řepy

monyliny
21. led 2013

Dnes rajská plévka se strouháním a zapečená rybka s rajčaty,paprikou a sýrem 🙂 A přemýšlím,co upeču,zatím mě nic nenapadá.

bulinka
21. led 2013

@aaadus jak děláte ten teplý salát? Řepu miluju, le tohle neznám 🙂

pajdula
21. led 2013

včera: sekaná s br. kaší, dneska: kuřecí paličky s rýží nebo bramborem, přijede babička, tak ke kafču ještě štrúdl 🙂
nějaký nápad na využití sušených rajčat? těstoviny, s masem?

zabicka1
21. led 2013

Dnešní snídaně: kaše z ovesných vloček a v ní-jablíčko, borůvky, med, rozinky, mandle. Jen nevím, jestli kravské mléko spíš neuškodí.

lv
21. led 2013

kapusta s výpečky..jenom jsem zapoměla koupit brambory, tak musím udělat knedlu..no snad to projde 😉

zabicka1
21. led 2013

Na oběd budu zkoušet pect červenou řepu 🙂