Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

vojtisek2007
14. kvě 2011

a jinak mám koupený kuskus - takže zítra něco s ním, projedu tady vaše recepty a kdyžtak ještě nějaký přiho´dte...🙂 děkuju

janca_dobi
14. kvě 2011

Kuřátko, bramborový knedlík a špenát. 🙂

kristi
14. kvě 2011

hráškovou polívku a jinak nic, jdeme večer ven

aemmi
14. kvě 2011

rajská polévka a gnochi s kuřecím masem a smetanovou omáčkou

petrusam
14. kvě 2011

dneska máme jen bramkaši a opečený salám a kyselá okurka, zítra grilovaní ...

zuhur
14. kvě 2011

Dneska budou langoše.

rena1410
14. kvě 2011

dnes byl veprovy gulas s ryzi, varili jsme spolu s manzelem

gabka32
14. kvě 2011

rajská s rýží a tortily s kuřecím masem, zeleninou a zakys.smetanou

gabka32
14. kvě 2011

jo a za jídlo dáme měsíčně pro 3, vlastně ted už pro 4, kojení nestačí 😒 tak 5-6tis. psí granule jsou mimo 🙂

eriska
14. kvě 2011

my jsme byli od včera u babičky, takže k véče byl borovský chlebík, domácí kedlubny, ředkvičky, pažitka a salátek
dneska k obídku byla zeleninová bramboračka a plněný bramborový knedlíky s domácím zelím..a bez práce🙂

holky, jak na bylinky, tak to taky neporadím..u babičky na zahrádce to jde samo, ro fakt roste jak plevel, ale si to dám doma do květináče, tak po 14 dnech, 3 týdnech to vezu k babi na výchovu a fasuju další dávku🙂

deyana
14. kvě 2011

dneska italská polévka, ratatouille (nevím jak se to přesně píše) a kuřecí masíčko pečené v troubě

pajafra
14. kvě 2011

U nás dnes byly roštěnky s rýží a zeleninový salát. Zítra budeme mít kuře s nádivkou (kuře rozporcované na kousky položím na plech a na to nádivku) - když jsem to dělala naposledy, tak to do naší malé pěkně padalo - i mi to zakazovala jíst, aby toho neměla málo🙂

peroli
14. kvě 2011

@vojtisek2007

6 kuřecích stehen
2-3 cibule
máslo
koření na hranolky
2-3 plechovky celých rajčat (podle chuti, já dala 2)
12% smetana (kupuju takovou tu 500 ml ve žluté krabičce v albertovi za +-13,- a do omáčky jsem toho nalila asi 300ml, víc jsem neměla, "někdo" upil 😅 😀 😀 )

Cibule rozpůlíme, nakrájíme na plátky a co nejvíc rozdrobíme do pekáčku na plátky másla, na to položíme kuřecí stehna posypaný z obou stran kořením na hranolky a zalejeme rozmixovanými rajčaty z plechovky (případně můžeme přilít trošku vody) a dáme péct. Po upečení stehna vyděláme, rajčatovou omáčku rozředíme podle chuti smetanou a podáváme s brambory (nejlíp vařenými ve šlupce).

To koření hranolky používám skoro na všechno, je výborný 🙂 jen si ho nesplést s kořením na americké brambory, to už tak dobrý není 😒 😉

aaadus
15. kvě 2011

Včera fazolová polévka, kuřecí maso s ananasem a rýže. Dnes dušená mrkev, hovězí a brambory

reruna
15. kvě 2011

včera grilovaná kuřecí prsa, ledový salát, čerstvá zelenina a chleba. Dneska tacos s mletým masem.

gabka32
15. kvě 2011

kuřecí řízky, brambor a okurky, na odpoledne žemlovka

babulinkab
15. kvě 2011

kuřecí nudličky, dušená mrkev, brambory

lidiab
15. kvě 2011

Holky, poradte prosim nejaky zakusek/dort/moucnik, ktery by mohlo rocni dite a ktery by se neskazil venku v horku 😕 Nejak mi nic nenapada. Pristi vikend jdeme na piknik do parku a ja mam prinest neco sladkeho. Nesmi tam byt zadny krem, rozteklo by se to. Muze rocni dite treba kolac s rebarborou nebo jahodama?
Jinak u nas dnes domaci kureci burgery, hranoky a salat. K obedu kremova zampionova polevka. Vcera jsme grilovali platky z krkovice a syr halloumi. Zitra bude neco zeleninoveho a pro manzela prirodni veprovy platek.

lidiab
15. kvě 2011

@vojtisek2007 Ja mam moc rada ruzne kuskusove salaty. Treba s tunakem nebo s fetou ci balkanskym syrem. Hodim tam hromadu ruzne zeleniny, toho tunaka nebo syr, ruzne bylinky, zastriknu olivovym olejem. Je to lehke, dietni, ale zaroven syte.

aaadus
15. kvě 2011

@lidiab napadají mě tady ty koláče, malý je už jedl. Rebarboru i jahody taky měl a nic mu nebylo 😉
Švestkový koláč
2 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek podmáslí
1/2 hrnku cukru
1/2 hrnku oleje
1 prášek do pečiva
1 vanilkový cukr
1 vejce
skořicový cukr
švestky nebo ovoce co máte rádi
Vše zamíchat dohromady, vylít na plech vyložený pečícím papírem, dát švestky, posypat skořicovým cukrem, drobenkou a dát péct

JEDNODUCHÉ A VLÁČNÉ KOKOSOVÉ ŘEZY
Těsto:
1 hrnek mléka, 0,5 hrnku oleje, 1 hrnek krupicového cukru, 2 vejce, 1 vanilk. cukr, 1 prášek do pečiva, 2 hrnky polohr. mouky.
Posypka:
15dkg cukr moučka, 1 balení kokosu
Po upečení:
2 šlehačky

Mléko, olej, cukr, vajíčka, vanilk. cukr a prášek do pečiva smícháme a postupně pak přidáme pol. mouku. Nalejeme na plech a posypeme kokosem smíchaným s cukrem a dáme péct.
Po upečení polejeme šlehačkama.

renatuss
15. kvě 2011

Dnes hovězí na houbách,indiánská rýže 😉 včera oslava narozenin a výborná grilovačka,hromada zeleniny a ovoce a hlavně vyšlo počasí 🙂 🙂 🙂

moudivlacek
15. kvě 2011

holky daji se delat palacinky z jine nez hladke mouky? dosla a nejak se me nechce znovu absolovat tu frontu v krame 😀

renatuss
15. kvě 2011

Já je dělám z polohrubé a jsou úplně vpohodě 🙂 🙂

anysek85
15. kvě 2011

Koprová omáčka s domácím knedlíkem a bio mladým hovězím + hovězí vývar se zeleninou a domácími nudlemi 🙂. Asi půjdu ještě do kuchyně nenápadně ujídat 😀.

anysek85
15. kvě 2011

+ tip na levnou rychlou večeři: dukátkové brambory opečené na sádle s česnekem s ředkvičkami a čerstvým hlávkovým salátem + decka tramínu nebo nějakého jiného dobrého vychlazeného bílého.

petule246
15. kvě 2011

br. salát a vepřové řízky, ke sváče malinovo borůvkové muffins

pelenka
15. kvě 2011

uzená kuřecí stehna a bramborová kaše s mrkví - první pokus, tak jsem zvědavá

hest
15. kvě 2011

dnes nic zajímavého šunkafleky-), včera kuřecí stehna s br.kaší a smaženými rajčaty

tyrisa
15. kvě 2011

vepřové řízky zapečené se smetanou a zítra buchtičky s krémem

moudivlacek
15. kvě 2011

@renatuss dik

dneska lehky obed rizoto s baby karotkou a hraskem,zitra na obed zapecene spenatove palacinky 😵