Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

gabka32
7. dub 2013

polívka rajská s bulgurem, vepřové plátky na žampionech, rýže a bud okurka, nebo teplá zeleninka k tomu

sarkar
7. dub 2013

@martinka24 ahoj, jak děláš to rizoto s kuřecím masem na kari s mrazenou zeleninou a cibulkou?

martinka24
8. dub 2013

@sarkar ahoj - dělam ho takhle: 3-4 sáčky rýže uvaříme v osolené vodě, velkou cibuli nakrájíme nadrobno,osmažíme a přidáme kuřecí maso na nudličky(z mletého je to taky výborné,možná lepší),přidáme sůl,pepřpodravku,kari a trochu majoránkya smažíme
-pak vložíme do zapékací mísy (pekáče) masovou směs s cibulkou a promícháme s uvařenou rýží
-mraženou zeleninu(hrášek,mrkev,kukuřice) dáme do hrnce a povaříme tak v 0?5 l vody společně s masoxem dokud zelenina nezměkne
-pak zeleninu s vývarem zamícháme do rýžové směsi a zamícháme vše dohromady
-nakonec posypeme strouhaným sýrem (eidam) a zaékáme tak 15 - 20 min.

sabisek
8. dub 2013

@sarunatko potrebujes uvarene kure (na 4 porce cca pulka), slanina (podle chuti, staci 100g), cibule, kureci vyvar ci kostka, listove testo, smetanu. Na cibulce orestovat slaninu, pridat kure a chvilicku michat, minutu ci dve, pak zaprasit moukou, pridat vyvar a smetanu, aby to nebylo moc tekute, takova konzistence jako masoi v omacce, prelit do zapekaci misky, prykryt vyvalenym testem, propichat testo vidlickou a pak peci do zlatova, cca 20 minut na 180 stupnich. Pokud neni smetana, da se nahradit mlekem. a je to. Ja si vzdy uvarimn kure v papinaku, rozdelim na 2 poloviny, zamrazim a pak muzes mit super veceri behem 30 minut. A jeste zbyde na polevku. 🙂

sarunatko
8. dub 2013

@sabisek Děkuji, vyzkouším.

monyliny
8. dub 2013

Zapečené těstoviny s krůtím masem,brokolicí,zalité smetánkou a posypané sýrem....Upekla jsem koláč-HIMALÁJE(kakaová buchta s tvarohem)🙂

katka_mel
8. dub 2013

U nás dnes jen polévka ze sáčku pro mě a partnera a pro Danku byla krupice. Holt se mi dnes moc vařit nechtělo. 🙂

helcenka
8. dub 2013

Dnes jsme dojedli koprovku, mám doma všechny strávníky, skolika nás nějaká potvora... Vyvařovat se mi moc nechce, takže zítra přispěje babička a bude vepřové s kedlubnama a bramborem. Ve středu udělám jen vývar z kostí, pořádnou dobrou polévečku.
A dál se uvidí, jestli bude vůbec chuť k jídlu...

pajenka
8. dub 2013

Čočková polévka, čevabčiči, vařený brambor, zítra krémová žampionová polévka, smažené žampiony a smažené tofu taktéž s bramborem

beruskanula
8. dub 2013

k obedu jsme dojedli file, kvetak a br. kasi ze vcera, k veceri jsem udelala zapečené špagety-budeme je mit i zitra k obedu

nikiii
9. dub 2013

Dneska dojídáme králíka na smetaně a budem "vařit" jen takový drobnůstky - česnekovou pomazánku, čerstvý pletýnky a puding.

yesu
9. dub 2013

řízky naruby, brambor

lv
9. dub 2013

vepřové koleno, chléb..

nellygray
9. dub 2013

Krůtí steaky s provensálských kořením se zeleninovým rizotem.

medvidek
9. dub 2013

Na výběr: Ovocné knedlíky plněné jahodami nebo králík s bůčkem.

babulinkab
9. dub 2013

dneska zbytek čočky, zítra roláda z mletého masa, šťouchané brambory a jako příloha sterilované červené zelí

kitinka76
9. dub 2013

sojové nudličky na zelenině s hráškovou rýží

katka_mel
9. dub 2013

Dnes roštěná s rýží. A bude i na zítra. 🙂

zelva
9. dub 2013

Dnes jen brokolicová polévka. Doma dnes obědvám jen já a batole, tak to nám stačí 😀

klara31s
9. dub 2013

Zapečené brambory😉

gabka32
9. dub 2013

dneska špagety, hrnková buchta s měrunkami už se peče a možná odpoledne zkusím brokolicovou polívku na zítra. jen nevím, co budu dělat na čt-pá, to jsem v práci a hlídá tchýně, sice tvrdí, že jí vše, ale ze všeho mi přijde, že jen tak ďobne...

helcenka
9. dub 2013

Dnes polévka s vaječnou jíškou, kuře s nádivkou, zítra vepřové s kedlubnama, brambor pro děti a já tam mám ještě jednu porci koprovky pro sebe.

janicka1984
9. dub 2013

domácí pizza, buchta z čokolády margot
včera byla dršťkovka z hlívy a palačinky

pajula
9. dub 2013

šunkofleky, bebe střecha 🙂
Dcerka má k obídku bramboru s brokolicí 🙂

jaja01k
9. dub 2013

Rýže se zeleninou a vaječnou omeletou

prdecek
9. dub 2013

oběd u mamky - rybí filé, brambor a mrkvový salát
večeře krutí plátek a brambor a na zítra pečený králík a chleba

kammka
9. dub 2013

v zápalu stěhování prasete do mrazáku jsem stihla jen dršťkovou polívku z místní výrobny...a večer upíct nejlibovější bůček v republice.. (v neděli řezník jásal nad masínkem, že je to škoda žrát... že by si to vystavill.... 😀 )
zejtra si už musím dát něco bez masa...

nikiii
10. dub 2013

Dneska nezdravě zhřešíme - smažený sýr, vařené brambory, tatarka, okurkový salát.

napolitano
10. dub 2013

Dneska dieta😀,letíme na vyšetření

lv
10. dub 2013

krůtí stehna na žampionech, rýže..