Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

silente
18. zář 2011

@deyana - a myslím, že by to šlo i bez masa 🙂

pelenka
18. zář 2011

oběd nakládaná krkovička pečená pod bramborami a špenátem, večeře listové šátečky plněné špenátovou směsí

deyana
18. zář 2011

manža taky bude mít nějaký maso, já jsem udělala ještě špenátovo sýrovou roládičku, mňamka 🙂

takže dnes u nás špenátové menu 😀

aaadus
18. zář 2011

@kammka to mě mrzí ☹

marecek4
18. zář 2011

u nás dnes řízky naruby -podle babi Pešková se šťouchanýma bramborama s cibulkou a dál co si kdo vybere,protože opět sice okupuju kuchyň,ale nic nestíhám krom laskonek,kokosek a věnečků ☹,ale že by mi umřeli hlady se nebojím a pak jim to zase vynahradím

nikiii
18. zář 2011

@silente noky vypadají výborně, v týdnu vyzkouším, už se těším 🙂

moudivlacek
18. zář 2011

k vece jsem delala z dnesniho Itala spagety s cesnekovou pastou, grilovanymi rajcatky a bazalkou,mnamka

mamkamarketa
18. zář 2011

zeny kucharky,
poradte prosim,rada bych si zavarila presnidacky pro syna. ma rad piskoty s jablickama, s pudingem atd. jen nevim jak ☹ nevim jestli se vubec daji sehnat ,male zavarovaci sklenice? co vim ja tak hipp, hami a pod se zavarit nedaji 😒
dekuji 🙂

takyja
18. zář 2011

@mamkamarketa Můžeš koupit, v sezóně prodávají všechny supermarkety, nebo můžeš nasbírat, např. od malé tatarky, marmelády, atd. Pozor ne od např. kyselých okurek / kukuřiček / zeleniny, atd., o by chytlo ten šmak.

Jinak ale nechápu, proč to neděláš čerstvé... (klasika: jablka, cukr, citron, skořice - tu po povaření vytáhnout, pudink, povařit, zalít piškoty v miskách / sklence a nechat vychladnout). To zavařování mi přijde trochu zbytečné... i moc práce 😉

mamkamarketa
18. zář 2011

@takyja protoze syn to rad snida,takze nechci od 6ti rano stat u plotny 😀
ja vzdycky prave videla vsude jen ty velky na okurky 😒 zkusim se nekde mrknout,ale bojim se,ze uz je po sezone 😒

weri1
18. zář 2011

@mamkamarketa a co zamražovat?

weri1
18. zář 2011

@mamkamarketa ale jinak si myslím, že koupíš v domácích potřebách skleničky i víčka na zavařování

mamkamarketa
18. zář 2011

@weri1 to me nenapadlo 😀 spis abych si vecer vzpomela,ze to musim vyndat,ale to by slo 🙂

mamkamarketa
18. zář 2011

@weri1 myslis ty maly? ja prave vsude videla,jen ty na okurky...koukam,ze musim udelat nejaky pruzkum 😅

weri1
18. zář 2011

@mamkamarketa tak to nevím, ale snad jo, v Praze aby jsi to nesehnala 😀 na ledničku si napsat...vyndat pro malýho přesnídávku 🙂

brusinka.pusinka
19. zář 2011

@mamkamarketa Normálně jsem dokoupila malé i velké skleničky na zavařování v obi se vším všud , Mám sice malé skleničky od přesnídávek a od tatarek ale máme jich nějak málo pro dva hladovce 😀 😀 😀 tak zkus kouknout u Vás do obi 😉

brusinka.pusinka
19. zář 2011

Dneska Boršč, brambůrky a řízek z trouby a třená buchta s čokoládou 😉

alenv
19. zář 2011

dneska bramboráčky s masovou směsí🙂

petrusam
19. zář 2011

bramboračka a dál nevím 😕 a upečem si margot řezy ...

nikiii
19. zář 2011

My dojídáme ze včerejška kuřecí řízky s bramborovou kaší a zeleninovým salátkem.

brusinka.pusinka
19. zář 2011

😀 dnešní menu jěště v hrnci a napékači 😉 a buchta už je trochu ujezená Simonka neodolala 😀

jitafol
19. zář 2011

Ahoj jsem včera pekla bábovku a chtěla jsem jí něčím ozvláštnit, tak jsem tam naházela trochu kandovaných třešniček.....oni mi to chlapi vydloubávaj 😅 a papaj jen buchtu a já myslela jakou dobrotu jim neudělám. Mě teda chutná, takže dojídám i ty jejich vydloubaný 😝

babulinkab
19. zář 2011

květáková polívka
chilli con carne, rýže

kammka
19. zář 2011

já včera dělala br. salát ke kaprovi, tak dojídám ten salát. doma se přes víkend nesnědlo moc chleba, tak udělám vajíčkový chleby, nebo obyč topinky, na co bude chuť. malá je u babi, tak možná i ty topinky s nějakou ostřejší pomazánkou z nivy a česneku..
naši mi dovezli bednu rajskejch a švestek, v mrazáku už ¨mám cca 8kg půlených švestek, zbytek zavařím jako kompot, nebo mi snad kamarádka napíše rcp na ruské varenie..
odpo zajdu pro oliváč, došel mi.. a ty rajský upěču s bylinkama, miluju tymián a oregano, zato nemusím vůbec bazalku..upeču to s oliváčem a pak vyberu slupičky a bubáky a vše zasteriluji. bude to príma základ na omajdu v zimě.. nemáte nějaký tip, jak to ještě vylepšit??? česnek?? bazalku ne, tu fakt nemusíme ani jeden, nám smrdí. 😝

zuhur
19. zář 2011

V sobotu pizza z lístkového těsta, v neděli jsme měli malé vánoce - smažený kapr a br. salát a dnes dojídáme rizoto.

kammka
19. zář 2011

@zuhur 😀 taky??? kapr už je fuč.. dojídám salát.. 😀 😀

zuhur
19. zář 2011

@kammka jojo. My máme ještě dva kousky a trochu salátu, takže bude asi k večeři. Měla jsem v mrazáku ještě balení se šesti kusy. A musím dodělat polívku - rybí miluju, ale včera už jsem ji nestihla.

alenv
19. zář 2011

holky prosím poradte mi nějakou zállivku do zeleninových salátů, ale třeba i s kuřecím.. nějakou zdravou.. určitě ne majolka a dresinky.. nějakou osvědčenou 😉 díky moc

babsiegirl
19. zář 2011

@alenv co treba tzatziky zalivku? 🙂 staci olivovy olej trochu vinneho octa, tzatziky koreni, pakuz jen doladit soli, peprem je to dobre treba do sopaku 🙂

skurinka
19. zář 2011

ahojky holky prosim nejake recepty bez masa ..dite mi odmita jist maso a ja uz nemam napady..dekuju moc