Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuhur
18. říj 2011

Tak hlásím po dlouhé době doplněn seznam: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/seznam-r...

Oběd jsem trochu odbyla - byla jen sekaná z Globusu s bramborem, tak jsem se vytáhla na večeři a udělala manželovi hráškovou polívečku - tu miluje 🙂

simonceli
19. říj 2011

Holky prosím recept na vločkovou polévku

aaadus
19. říj 2011

zapečené brambory s kuřecím a šlehačkou

petrusam
19. říj 2011

dnes pstruh se zeleninou, zítra kuřecí rizeto

brusinka.pusinka
19. říj 2011

@simonceli
vločková polévka se zeleninou
1 hrst hrášek
2 ks mrkev
1 špetka mletá sladká paprika
2 ks brambory
1 ks kedlubna
1 špetka mořská sůl
1 ks pórek
1 hrst ovesné vločky
100 ml vývar
1 - 2 ks petržel
1 špetka mletý černý pepř
celer
1 - 2 ks vejce
Zeleninu očistíme a nakrájíme.
Vločky krátce orestujeme na olivovém oleji, lehce osolíme, přidáme pepř a papriku. Vložíme nakrájenou zeleninu, cibuli, mrkev, pórek, petržel, celer, kedlubnu, brambory a hrášek. Krátce orestujeme a zalijeme kuřecím nebo zeleninovým vývarem. Vločkovou polévku a vaříme do měkka. Polévku nemusíme zahušťovat.
Na závěr rozklepneme 1 - 2 vejce podle množství polévky, přidáme petrželku a pažitku.
Vločkovou polévku se zeleninou podáváme teplou. Ovesné vločky se doporučují při vyčerpání, únavě a rekonvalescenci. Navíc obsahují lecitin, prospěšný pro výživu nervů a jsou bohatým zdrojem vlákniny.

Jednoduchá vločkoá polévka
75 g másla
1 cibule
100 g ovesných vloček
2 vejce
1 kostka bujonu, rozdrobená a nebo klasický vývar dma dělaný 1/2 litru
sůl a pepř
pažitka nebo petržel, najemno nakrájené
1. V litrovém hrnci rozpusťte máslo a dejte smažit velmi jemně nakrájenou cibuli. Současně přidejte ovesné vločky. Míchejte tak dlouho, až se vločky opraží a začnou vonět po oříšcích.
2. V té chvíli rozklepněte do vloček obě vejce, osolte je a vymíchejte směs podobnou houbové smaženici.
3. Zalijte litrem vody, přidejte bujon, osolte a opepřete podle chuti. Vařte pět minut. Do hotové polévky přidejte pažitku nebo petržel.

brusinka.pusinka
19. říj 2011

zapečené palačinky s tvarohem a povidly 😉

zuhur
19. říj 2011

@brusinka.pusinka jéje - moje zamilované 😵 😵 😵

U nás jsou dnes zapečené cannelloni s mletým masem a rajčátky.

nikiii
19. říj 2011

U nás dneska rýžový nákyp se švestkama.

moudivlacek
19. říj 2011

dneska nevim,jen se necim odbujem,asi testoviny, na zitra planuju mrkvovo-hruskovou polivku,druhy jeste promyslim a brusincinu lentilkovou babovku 😵

nemue
19. říj 2011

uzená polévka s rýží, brambory a sekaná a okurkový salát

babulinkab
19. říj 2011

zapečené těstoviny s uzeným opečeným na cibulce, mrkví a hráškem, posypané uzeným sýrem a zeleninový salát

gabka32
19. říj 2011

ja podobně jak @babulinkab těstoviny s klobáskou opečenou s cibulkou, brokolicí a kukuřicí, sýrem a asi okurku nebo rajčat.salátem 🙂

brusinka.pusinka
19. říj 2011

dnešní mňamina 😀

zuzi82
19. říj 2011

špagety s rajčaty a tuňákem a buchta Margot 😉

pelenka
19. říj 2011

Rýže s omáčkou Uncle Ben´s a vepřovou konzervou, přisypla jsem trochu koření na Italské těstoviny a luxusně to pálí, tak z toho mám pokrm "na vyvolání"🙂

petrusam
19. říj 2011

@pelenka taky bych potřebovala něco na vyvolání 😀 😀

bertica.h
19. říj 2011

slepičí polívka a tvarohové lívance

pelenka
19. říj 2011

@petrusam NO nedělám si iluze, že by to pomohlo, už jsem vyzkoušela krom toho jedu podle Ingeborg všechno, a to jsem prosím od 20 tt rizikovka pro otevírání🙂

petrusam
19. říj 2011

@pelenka 😀

kammka
19. říj 2011

@brusinka.pusinka čím máš zalité ty palačinky??
koukám, dnes nasladko.. my taky , máme žemlovku, večer jsem ji pekla.

brusinka.pusinka
19. říj 2011

@kammka deska sem zalila šlehačkou s vejcem a jedním pudinkovým práškem rozškvedlat a zalít 😉

petrusam
19. říj 2011

@brusinka.pusinka dneska budem s prckem zkoušet lentilkovou bábovku, tak jsem na ní zvědavá 😉

kammka
19. říj 2011

@petrusam taky ji chci zkusit, ale nevím, jak stihnu. doma budu po páté, musím uklidit, zítra přijde komise na kolaudaci čističky odpadních vod..tak mám chlebíčky a pokud stihnu, udělám ke kafi i tu bábovku..ať si šplhnem..

kammka
19. říj 2011

jsem pako.. mám v lednici z předvčerejška koupený kus měkkého salámu a eidam na cuketovou nádivku, úplně jsem zapomněla, že jsem ji chtěla dělat...

moudivlacek
19. říj 2011

tak mala zmena, dneska vecer pizza z listoveho testa, zitra prijede mamka,tak na obed bude mrkovo-hruskova polevka a cannelloni plnene spenatem a nivou a na odpo jsme mela v planu tu lentilkovou babovku,ale s hruzou jsme zjistila,ze mam od nedelen tvarohove testo v lednici, tak uz se pecou tvarohove satecky s malinoovu marmeladou 😵

ia.
19. říj 2011

@brusinka.pusinka prosímtě do lentilkové bábovky máš napsáno smetana. to je 12% smetana na vaření, nebo šlehačka?díky

petrusam
19. říj 2011

@ia. já do pečení všude mrskám šlehačku 🙂

ia.
19. říj 2011

@petrusam díky, taky myslím že šlehačkou nic nezkazím 😉

petrusam
19. říj 2011

@moudivlacek mňam, ty tvarohové šátečky bych si dalaaa 😉 😉

moudivlacek
19. říj 2011

@petrusam dej,jsou jednoduche
Tvarohove satecky

1 mekky tvaroh v celofanu
1 Hera
250g hl mouky
marmelada
cukr na obaleni

z tvarohu, mouky a masla vytvorime testo,vyvalime a bud vykrajuju kulatym vykrajovatkem, nebo se da radylkem ctverecky, dat marmosku a poradne zadelat, peceme pri 180st cca 20minut, vychlazene obalime v mouckvoem cukru (ja je spis neobaluju,aby mohl maly)