Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
28. únor 2012

@pelenka strana 186 je buchta Hrk hrk

pelenka
28. únor 2012

@brusinka.pusinka Kujiii, už jsem to hledala několikrát a přes vyhledávání mi to prostě nevylezlo🙂

brusinka.pusinka
28. únor 2012

@pelenka 😀

zdenallicka
28. únor 2012

Zapékané gnocci se špenátovosmetanovonivovým přelivem a kuřecími kousky....🙂

aaadus
28. únor 2012

brynzová polévka, zapékané brambory s kuřecím masem a smetanou

brusinka.pusinka
28. únor 2012

zapečené kuře s bramborem😀 a udělám pudink s ovocem piškotem a zakysanou smetanou do misek😀 😀

babulinkab
28. únor 2012

@brusinka.pusinka krása kuřátko, taky ho mám takhle moc ráda, zítra se na něho chystám, peču to v římském hrnci a dávám k tomu ještě zeleninu mrkev a hrášek

u nás dnes polívka z červených fazolí
pečené masové koule, rajská, těstoviny

andilekanitka
28. únor 2012

Co z toho? nic mě neapadá ☹ Mám kuřecí prsa a žampiony v plechovce, a nejradši bych si k tomu dala rýži 😉

brusinka.pusinka
28. únor 2012

@andilekanitka tak orestuj kuřecí kousky na cibulce a česneku, přidej žampióny a povař doměka zahusti a okořeň solí pepřem podávej s rýži😀

sygy
28. únor 2012

Dneska jen droždová polévka 🙂

falca1
28. únor 2012

Dneska rýže s kousky vepřového s rajčátkama.

Včerejší perníček s povidlím se opravdu povedl - fakt mňamka 😀

leiladelly
28. únor 2012

Hovězí vývar s nudlemi, vepřové maso na kousky v rajčatové omáčce, rýže. 🙂

handm
28. únor 2012

Ahoj, dneska jsme měli vepřové na hořčici a těstoviny!

zuhur
28. únor 2012

Dneska zapečený vepřový plátek s hořčicí, slaninou a cibulkou s bramborem. A na mls máme perník - tentokrát nepovidlový, protože jsem neměla dost povidlí 😀

beruskanula
28. únor 2012

@eriska : @eriska : presne, mame taky desne mrkve 😀 , je treba ji zlikvidovat🙂

tže buď tady ten recept

1/.Mrkvové placičky s jogurtem
Karotka 500 g
Vejce 2 ks
Česnek
2-3 2 stroužek
Ovesné vločky 50 g
Celozrnná mouka 50 g
Citrónová šťáva
Sůl
Pepř
Muškátový oříšek
Olivový olej 1 lžíce
Jogurt 1 kelímek

Karotku oloupeme, jemně nastrouháme a promícháme s ostatními přísadami kromě jogurtu. Rozehřejeme trošku oleje na pánvi a z karotkové hmoty vytváříme malé hromádky. Ty klademe na rozpálenou pánev, zmáčkneme je na ploché placky a opečeme z obou stran na mírném plameni. Jogurt promícháme se solí a prolisovaným česnekem a podáváme s mírně teplými placičkami.

nebo jen 2/. mrkvove karbanatky
INGREDIENCE: 750 g mrkve, 1 cibule, 4 stroužky česneku, 2 vejce, pepř, sůl, trocha majoránky, špetka drceného kmínu, strouhanka na dodělání, olej na vymaštění pekáče.

POSTUP PŘÍPRAVY: Mrkev nastrouháme a dáme jí do kastrolu s trochou vody. Pod pokličkou ji podusíme do měkka. Poté z ní slijeme přebytečnou vodu a necháme ji vychladnout. Cibuli pokrájíme na drobno, česnek prolisujeme. Vejce rozšleháme, přidáme cibuli a česnek a promícháme s uvařenou mrkví. Tuto směs osolíme, opepříme a přidáme kmín, majoránku a prohněteme. Podle potřeby dohustíme strouhankou. Poté z ní tvarujeme menší karbanátky. Pečeme v předehřáté troubě na 180°C pečeme z obou stran do růžova.

oboje peču v troubě 🙂 a když dělám pro malýho samo upravím 😎 🙂

eriska
28. únor 2012

@pelenka @ma.ja já jsem tady ten receptík od holek nestudovala, u nás se dělá tento:
1 a 1/2 hrníčku pol.mouky
1 hrníček cukru
1 hrníček oleje
1 hrníček mléka
1 vejce
1 prdopeč...vše smíchat, nalít na plech vyložený pečícím papírem a péci..mezitím si připravíme krém:
do uzavíratelné misky dáme 1 plechovku ananasu /nebo 2 mandarinek/ i se šťávou, 1 neušlehanou šlehajdu, 1 ztužovač šlehačky, 1 vanilkový pudink bez vaření, uzavřene a hrkáme do ztuhnutí..u nás je ale frk, frk buchta😀

@brusinka.pusinka brusí, moc,moc prosím, nebyl by osvědčený receptík na halušky? manža dovezl ze slovenska brynzu a má na ně hroznou chuť...no a u nás se nikdy neděly☹ale síto jsem si už půjčila od sousedů😀díky moc

brusinka.pusinka
28. únor 2012

@eriska
Brynzové halušky,
Brambory 750 g
Hladká mouka
nebo 1:1 hladká s polohrubou 250 g
Sůl
trochu
Brynza 250 g
Slanina
nebo domácí špek 150 g
Brambory nastrouháme na jemném struhadle jako na bramborák, přidáme sůl, mouku a zamícháme. Těsto protlačíme přes síto na halušky nebo nasekáme na prkýnku a shazujeme do vroucí osolené vody. Můžeme je vykrajovat lžičkou namočenou ve vroucí vodě, nebo je odkrajovat nožem z prkénka, případně je protlačovat do vroucí vody skrz speciální haluškové síto.
Vaříme asi 4-5 minut tj. až halušky vyplavou na povrch vody, to jsou uvařené. Buď je scedíme a propláchneme studenou vodou, abychom je zbavili slizkosti, nebo je vytahujeme dírkatou vařečkou případně naběračkou.
V teplé míse případně rovnou v hrnci je dobře promícháme s brynzou, která se na horkých haluškách rozpustí. Na talířích je pak ještě sypeme rozškvařenou na kostičky nakrájenou slaninou.

kammka
28. únor 2012

@eriska jsou dva typy halušek, moučné a bramborové... my radši bramborové a tam ti zase neřeknu poměry, počkej na brus...jinak syrové brambory na nejjemnějším sítu nastrouhat, smíchat s vejcem a hladkou moukou, vznikne lepidlo. já to sekám nožem z prkýnka, který namočím do vroucí vody, než na něj dám ten lep... mám je větší než brus.. bryndzu dávám na ně, ale my je máme nejradši s opečenou slaninkou, cibulkou a studeným kys.zelím.. bryndzu si dám, když je, ale nemusím, na mně je moooc aromatická...

kammka
28. únor 2012

@eriska hergot ta je rychlá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
28. únor 2012

@kammka 😀 Kamko ty druhé nejsou halušky ale nočky ty moučné 😀

eriska
28. únor 2012

@brusinka.pusinka @kammka holky, jste obě zlaté, díky moc..já brynzu ještě nikdy nejedla, tak uvidíme😉 zítra písnu, jak to dopadlo 😵
@brusinka.pusinka, takže jen brambory, mouka a sůl?to je dobrý🙂 to mám vše doma😉

kammka
28. únor 2012

my byly s malou dnes v nemocnici na předoperačním, ale jely jsme tam jen kvůli mým dvěma podpisům..ani tlak jí nezměřili, ani srdíčko neposlechli... ale malá dostala hračky, tak má radost...
byly jsme doma dřív, než jsem počítala, nemáme žádný oběd.. malá řekla, že jí stačí jogurt...já nemám chuť na nic. budem píct šátečky s tvarohem, pak sjedem do masny, aby tu táta neumřel hlady, koupím mu párky, on by si stejně nic neohříval, je na to děsnej.. a upeču ještě cibul.koláč, máme opět funkční slípky, dnes od deseti holek 5 kousků, tak koupím anglickou... a bude... nazdar.. pustit nás mají v pátek, to by se mi líbilo mít doma vaříno, ale jak to provést. do hopody to s malou po výkonu ani náhodou nepůjde, tak snad jedině si cestou dom vyzvednout pizzu.. nebo nevim.. jsem poslední dobou tak línáááá...
a dnes i neklidná, neb mimi se nehlo, ach jo, jsem nachcípaná, tak snad je ok a než dostanu hysterák, tak sebou zamrská.. nejspíš jen spinká, noc byla děs. budila jsem se na smrkání...

brusinka.pusinka
28. únor 2012

@eriska doporučuji brynzu zjemnit zakysanou smetanou.... je pak jemnější a chutnější a není tak aromatická 😉

kammka
28. únor 2012

@brusinka.pusinka no to je podle regionu, mám pár kolegyn ze Slovenska, jedna je z Oravy.. někde dělají těsto, do kterého přímo dávají bryndzu a taky tomu říkají halušky... 🙂

brusinka.pusinka
28. únor 2012

@kammka no spíše si to tak nazvaly kuchařky ale pravé halušky jsou pouze bramborové... bainka byla slovenka a moučné jsou nočky.... ty dělala hlavně k perkeltu a guláši 😀

kammka
28. únor 2012

@brusinka.pusinka jo to dělám taky...ale nás je málo.. pak zbejvá bryndza a já se musím tvářit, že jsem na ni jen neměla chuť.. mně smrdí skopové i kozí mlíko, ale to ještě pozřu, když je čerstvé.. jinak můj chlap brblá, že jsem rozmazlená, když mi nechutnaj takový věci... já trpím, když peču vitnamskýho nevykastrovanýho kanečka..

eriska
28. únor 2012

@kammka jeee, pizza, taky bych si dala😉 budeme na vás myslet, ať to má Fanynka brzo za sebou a jste si v klídku doma🙂 žádný hysteráky, mamino🙂 určitě miminko spinká, po prosmrkaný noci, se mu nemůžeš divit..jinak třeba mé dítko bylo v bříšku max. hodné, jsem o něm skoro vůbec nevěděla, ale za to teď, to si mnohonásobně vynahrazuje😀slepice závidím, babiččiny potvory snesou tak jedno, max.dvě za den a to jch mají více, tak jsem naběhla do slepičárny, že si koupím plato vajec a holky, nevím kolik stojí u vás, ale tady chtěli za 30 vajec 150Kč 😠 😠 😠 tak jsem odjela s prázdnou 😢

aaadus
28. únor 2012

@eriska já kupuju domácí vajíčka za 2,-/kus. Někdy mají takové pidi a ty prodávají za 1,- 😀 Kupované vajíčko jsem snad nikdy neměla
@kammka buď ráda, že mimčo spí. Co já bych za to někdy dala, doufám, že nebude takové akční až se narodí 😀

eriska
28. únor 2012

@aaadus no, já měla vždy od babí,ale teď ty potvory sotva snesou pro ně a co jsem se ptala, tak to je u nás tak všude kolem stejně, že lidičky nepordávají.až budou , tak budu mít i já od babí, takže na páteční dortík pro brášulku k 20. je budu holt muset koupit někde v kaufu, či bille, nebo nevím kde 😠

kammka
28. únor 2012

@eriska
@aaadus no já po těch dvou zamlklých potratech jaxi nemám klid, pokud nedloube a nekope.. ale asi spí...