Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zizala79
19. lis 2012

dnes jsem dojedla svou dýňovou polévku, rozleželá byla ještě lepší 😝 na večeři udělám zapékané cukety a na zítra koupím maso na lasagne, ale udělám to jako zapékané obří ulity 😵

jaja01k
19. lis 2012

Vepřová panenka se smetanovou omáčkou se žampiony, k tomu rýže

eldzej
19. lis 2012

holky, prosím vás, vaříte některá v papiňáku? jak jste případně spokojené? omlouvám se za menší odbočení...

ia.
19. lis 2012

@eldzej já vařím v papiňáku hovězí vývar, a dusím tam hovězí, někdy i vepřové maso

pajenka
19. lis 2012

Dnes vařila restaurace 🙂 já jsem měla pečený rybí mix s krevetovou omáčkou a rozpečenou bagetkou, zeleninový salát s česnekovým dresinkem a jako dezert banán s karamelem, šlehačkou a zmrzlinou. Byla to velká dobrota a máme další oblíbenou restauraci 🙂

aaadus
19. lis 2012

@xuxie prosím o recept na hovězí nudličky. A ještě recept na ty kuřecí paličky s dýní a řepou. Děkuji 🙂

aaadus
19. lis 2012

@eldzej v papiňáku vařím vývary, dušené hovězí, luštěniny, uzené, guláš a jsem spokojená. Ještě se mi nestalo, že by maso z papiňáku bylo tuhé

xuxie
19. lis 2012

@aaadus
HOVĚZÍ NUDLIČKY:
Potřebujeme:
půl kila hovězí (zadní/plec), nakrájet na nudličky
3 větší rajčata (cca 300g) - nakrájet na čtvrtky, osmahnout na rozehřáté lžičce olivového oleje, rozmixovat tyčovým mixérem
250 g žampionů nakrájet
1 větší cuketa (já dávám stejnou hmotnost jako maso) na kostky

Ve větším hrnci osmahneme maso na oleji, aby se zatáhlo, poprášíme sladkou paprikou (pokud nekojíme a můžeme cibulku, tak přidáme cibulku a necháme zesklovatět). Zalijeme rozmixovanými rajčaty a pod pokličkou dusíme do změknutí (podle kvality masa, ale trvá to tak hodinku), občas promícháme a podlijeme troškou vody, pokud moc houstne. Přidáme houby a cuketu a dusíme ještě 15-20 minut (aby byla cuketa měkká, ale ne rozvařená)...posolíme a hotovo 😉

KUŘECÍ PALIČKY:
Potřebujeme:
8 kuřecích paliček
2 řepy
1 menší dýni hokkaidó (cca 1kg)

Paličky omyjeme, osušíme, potřeme olejem a posolíme. Do pekáčku mašlovačkou rozetřeme po dně olej a rozložíme paličky. Oloupeme řepu, nakrájíme na měsíčky a rozložíme mezi paličky. Zakryjeme alobalem a pečeme na 180°C (cca 15 minut), pak stáhneme na 150°C a podle potřeby podlijeme vodou nebo vývarem (ne moc, tak cca 1cm po dně). Pečeme dál cca 45 minut, stále zakryté alobalem, kontrolujeme a podle potřeby podléváme. Přidáme dýni na kostičky (nemusí se loupat, ale já ji loupu). Pečeme pod alobalem deset minut a pak odkryjeme. Necháme dopéct dýni a kůži na paličkách (cca deset minut - já na to zapínám gril). Pokud by se dýně rozpekla moc, tak vyndám řepu s paličkami a dýni se šťávou rozmixuji na omáčku 😉

Snad jsem na nic nezapomněla a bude chutnat 🙂

allye1
19. lis 2012

ověřený recept na medové perníčky? Ne netu je toho mraky, ale dám na vás 😉 Moc díky

aaadus
19. lis 2012

@xuxie děkuji, jsi poklad 🙂

nikiii
20. lis 2012

Já dneska udělám gnochi s kuřecím masem, špenátem a smetanou. A koláč s tvarohem a borůvkama.

kristi
20. lis 2012

brokolicovou polivku s opec. houskou a jen testoviny s koupenou omackou

pajdula
20. lis 2012

kuře na zelenině

monyliny
20. lis 2012

pro manžela je stále zabijačková polévka,rybí filety na kmíně a másle s bramborem šlehačkový zákusek-koupený 😉 peču až zítra,dnes nestíhám. 🙂

luznicarka
20. lis 2012

už od včera kvasí žitnej kvas a zítra hurá na chlebík 🙂 začíná bejt hnusně tak zase mám časík se s tim patlat 🙂

pelenka
20. lis 2012

@allye1 Koukni do seznamu, jsou tam několikery a osvědčené brusinčiny jsou více než žravé🙂

2veverka
20. lis 2012

@xuxie Mohla bych se prosím naivně zeptat, co jsou to kuřecí paličky? My kuře nekupujem, řepu a dýni ve velkém 🙂 , možná by se daly nahradit jiným masem?

handm
20. lis 2012

Dneska jsme dojídali ze včera kuře na hořčici s rýží, na večer spáchám nějakou pomazánku. Na zítra bude něco z brokovnice, musím už ji zpracovat 😝🙂

pelenka
20. lis 2012

U nás dnes cizrnová gulášovka, překvapivě tak dobrá, že jsem ji snědla neslanou, tak jak byla pro prcka🙂. K večeři asi lasagně, když seženem pěkné mleté.

brambora20
20. lis 2012

@luznicarka co je to žitný kvas, domácí chleba taky pečem, ale v těch kvasech mám hokej 😅

brambora20
20. lis 2012

dnes- boloňské špagety z mamčiného domácího kečupu, se ho nemůžu nabažit, tak je dobrý!!!
zítra- nudle s makem/cukrem/kakaem nebo tvarohem, zrovna se mi suší pláty na domácí flíčky(moje první, držte mi prosím palce 😉 ) polívka asi s čer.čočky nebo bramboračka nebo hráškový krém-ještě nevím
pozítří asi zapečené filé s vajíčkem a sýrem+br.kaše+jabl.kompot

luznicarka
20. lis 2012

@brambora20 živej kvásek z žitný mouky zadělávám ho podle receptu z mimibazaru a chleba je žitnošpaldovej a je výbornej 🙂. dneska znovu doživím a zítra ráno taky přidám vodu a mouku a v poledne budu zadělávat chlebík 🙂 a zbytek kvásku ještě doživým a pak po prokvašení uložím dolednice kde i týden vydrží ale tak dlouho nám zase chleba nevydrží 🙂 Při pravidelným dokrmování kvásku vydrží i víc jak měsíc v lednici a chci z něj letos zkusit i housky 🙂

brambora20
20. lis 2012

@allye1 už jsem se ptala ve své krátké zprávě, nějaká dobrá duše mi dala tip zde http://www.rominska.cz/recipes/recipes.php?fk_r...
Je fakt, že je mám každoročně jako kámen, vloni mi sousedka radila, že přidáním žitné mouky budou měkké, tak vyzkouším a uvidím 😉 Akorát mám jen chlebovku, snad nebude vadit

brambora20
20. lis 2012

@luznicarka to je jako místo droždí, jo? díky kouknu po receptu a asi taky vyzkouším

xuxie
20. lis 2012

@2veverka ahojky - výborné je to s tofu, jen ho přidávám až na konec. Paličky jsou spodní kuřecí stehna. A také jsem to dělala s králíkem, jen jsem tam dala péct i napůl rozřezanou palici česneku (to jsem ještě nekojila, to jsem mohla 😉 )

brambora20
20. lis 2012

@pelenka silikonové formičky jsou dobrý nápad, ale dostanu nakonec plech Brumíky na Ježíška od ségry a těším se jak našeho frfňala převezu, domácí buchty nehce, ale Brumika si dá -)

luznicarka
20. lis 2012

@brambora20 je je to mnohem lepší než droždí a chleba je mnohem chutnějšínež ten z droždí dám ti sem odkaz http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=123100 zkusila sem do něj i místo kmínu dát slunečnici a taky moc dobrý 🙂 jen já tam už rovnou dávám tý mouky víc aby bylo těsto hutnější aby drželo tvar po vyklepnutí

nellygray
20. lis 2012

Včera jsem uvařila vepřové plátky na žampionech, na přání mládeže byly včera s těstovinami a dneska s rýží. Na večeři jen hustou zeleninou polévku s kuskusem. Manžel na tyhle husté polévky moc není, tak dostane uzenou rybu a chleba. 😀

aaadus
20. lis 2012

Hovězí nudličky s žampiony, cuketou a rýží (@xuxie ukládám do oblíbených, je to výborné)

jaja01k
20. lis 2012

Vepřový steak s barbecue omáčkou, vařeným bramborem a zeleninovým salátem