Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

mamkamarketa
9. zář 2011

@pitruskaskarolinkou hezky napsane 😀 diky snad jo 🙂

eriska
9. zář 2011

@mamkamarketa ahojky, to mě moc mrzí, nepročítala jsem všechny příspěvky, tak nevím, co přesně holky radily, já bych v trošce vody rozmíchala smectu, ta u nás dělá doslova zázraky😉 taky vím od tety, že jí dr. u dětí radila i trošku třeba magnésky, že ty minerály jsou důležitý u takovýchto viróz a na srovnání střevní mikroflóry jsou dobré zakysané výrobky..no a z vlastní zkušenosti, já vždy ten první, den dva do sebe nedostanu nic, ale potom se můžu jíst bramborové kaše s kostičkama šunky a kuřecím vývarem s nudlička😉 tak hlavně, ať je mrňousek brzo v pořádku

my dneska to srnčí "ragů" či co jsem to vytvořila😀DD

pitruskaskarolinkou
9. zář 2011

@mamkamarketa jo ještě prosím tě, uplně vynechat a vysadit mléko v jakékoliv podobě a nasazování zpět velmi opatrně - my už jsme na to hodně opatrný, i když už vypadá ok, tak nepolevit a nechat ještě tak 4 dny bez jakéhokoliv mléka po odeznění příznaků 😉
U našeho mlékofila to byl boj - vypije půl litru mléka denně a k tomu 2 mléčné výrobky 😀

mamkamarketa
9. zář 2011

@pitruskaskarolinkou to sme na tom stejne ☹ vypije denne 2-3 flasky a snida 2 jogurty😖
myslis,ze pokud uz bude bez prujmu,nemuze ani trosku kefiru? on se bez mlika zblazni 😅
@eriska smectu odmita ☹ to je fakt ty mineraly! dekuju 🙂

pitruskaskarolinkou
9. zář 2011

@mamkamarketa z vlastní zkušenosti radím bez mléka ☹ ☹ ☹ ☹ Já si vždy pak mohla vzteky hlavu omlátit, že jsem jí to narušila a pak i když už byla po zvracecí stránce ok, tak mi ho vyhodila a nebo dostala hned bolení bříška, sama si stěžovala a honem na nočník, takže to mlíko jí okamžitě zničilo ☹
Zkusit to můžeš, ale u nás to byl fakt kámen úrazu a už se mu vyhýbám a tím zkrátím léčení 😉

eyael
9. zář 2011

@mamkamarketa - píšu ti i v soukromé diskuzi, ale pokud nakoukneš jen sem - s tím mlékem mohu potvrdit, Anet taky miluje mléko a mléčné výrobky, ale opravdu zatnout zuby a pár dní bez něj vydržet, dokud se stolice neupraví, vždycky mi to zkazilo celou snahu o léčení. Jestli nebudete moct vůbec vydržet, kup bezlaktozové a nebo alespoň HA co je pro mimina, na přechodnou dobu. Jedno bezlaktozové tu mám otevřené co měla Anet před měsícem průjmy, můžu ti ho nechat, nám je už na nic. Stálo 110Kč, tak byste ho alespoň využili, já bych ho po čase musela vyhodit.
No a dávej všechny možné sušenky - sice ne úplně zdravé, ale u průjmu k nezaplacení - piškoty, bebe, klasické slané tyčiny, různé křupky, kukuřičné chlebíky - vážou vodu a děti pak mají větší žízeň, takže i bude chtít víc pít. Černý čaj neslazený jsem Anet hodně naředila, koncentrovaný mi ho nechtěla pít. Můžeš dát i různé "ovocné" čaje co jsou jen parfemované černé, třeba to malý bude rád pít, když to bude vonět po pomeranči nebo malinách, tím jsem malou taky trochu přechytračila...

peroli
9. zář 2011

@mamkamarketa hodně zběžně jsem to prolítla a souhlasím s holkama - mlíčko ještě i po odeznění problému aspoň na 2-3 dny vynechat.. a ještě bych ti možná poradila zamíchat do nějakýho pitíčka nebo vody trošku glukopuru na celkové posílení organizmu 😉

peroli
9. zář 2011

jinak u nás dnes byly špagety s výletní omáčkou (ten název vznikl když jsme jednou v chorvatsku museli apartmán opustit o dvě hodiny dřív tak jsme si narychlo udělali právě tohle jídlo na cestu)

peroli
9. zář 2011

a mám tu kaštanové pyré tak se jdu pustit do dorty 🙂 🙂 🙂

babulinkab
10. zář 2011

rybí prsty, šťouchané brambory, okurkový salát
v ledničce je hromada chlebíčků, jednohubek a dort pro syna ke 4. narozeninám - dort je s nutelovým krémem, recept mám od @reruna a je moc mňam

alenv
10. zář 2011

Dneska segedýn🙂

moudivlacek
10. zář 2011

pečene kure s br na so i ne,jsem nejaka marodna,tak jen rychlovka

verunka8
10. zář 2011

pečené kuře s rýží

samik2008
10. zář 2011

bramborový guláš

werry
10. zář 2011

zapečená brokolice se smetanou a zeleninou, brambory

zuzi82
10. zář 2011

Dneska ragú s knedlíkem a na večeři frankfurtská polévka, včera byl nakonec chlebík se šunkou. 😅

lorreine
10. zář 2011

Super téma 🙂 Dnes lasagne, dezert: diétna jablková torta.

kefin
10. zář 2011

@lorreine ahoj, můžu se zeptat, jak děláš lasagne?díky

samik2008
10. zář 2011

Bramborový guláš je uvařený a ještě dodělám jablečný dortík 🙂

moudivlacek
10. zář 2011

chtela jsem udelat na odpoledne linecky kolac,misto cukru jsem dla sul,takze mame prd 😀

tyrisa
10. zář 2011

Rajskou s těstovinama

petja
10. zář 2011

fazolová polévka s uzeným a žebra na obíračku s bramborovou kaší.Zítra oslava takže dort piškoty,maliny,kysaná smetana a super buchta akorát místo povidel zase maliny 😅 Máme jich teď mega úrodu 😵
http://www.toprecepty.cz/recept/11367-prosedla-...

aaadus
10. zář 2011

Králíčí vývar, svíčková s králíkem a knedlík. Zítra naložené maso s rýží

babulinkab
11. zář 2011

rajská polívka
pečené maso, kapusta, brambory v páře

kwikwi
11. zář 2011

U nas dnes kureci vyvar s nudlemi,kureci maso na spusob ciny,ryze a hranolky.A dezert tvarohove rezy s jahodama a zelatinou 🙂

samik2008
11. zář 2011

u nás mrkvová polévka s kapáním a těstoviny s mletým masem,a protože sme včera snědli jablečný dortík a manželovi nic nezůstalo tak udělám dnes znovu 😀

simonceli
11. zář 2011

u nás dneska obvěd u tchýně, tak netuším co bude, ale já pekla kynutou tvarohovo švestkovou buchtu s posypkou a odpoledne grilujeme máslové kotletky

jmisa
11. zář 2011

Rajská omáčka, hovězí, houskový knedlík.
Polívka je od večera, ale u nás se moc polívka na oběd nejí, spíš svačina nebo večeře, ale kuřecí s kapáním.

zuzi82
11. zář 2011

Tak my si dnes dali smažený sýr s bramborem a na večeři nakládané sýry. 😉 Na snídani byly vafle s nugetou.

eriska
11. zář 2011

já byla včera u kamarádky na obídku - chlupatý knedlík, zelí a pečené masko
dneska k obědu krůtí masko na mrkvi s brambůrkem, k večeři obalené žampiony, cuketa a domácí hranole

zítra? to netuším..asi nějaký vývar a něco s těstovinkama...