Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

peroli
18. pro 2011

u nás bylo kuře na červeno s rýží..

nikiii
19. pro 2011

Dneska dojídáme zbytky - dospěláci maso v medovo-pivní směsi a holky smaženej květák.

zuzi82
19. pro 2011

Ahojky, tak hlásím, že cukroví je hotové a část už i odevzdaná a penízky vyinkasované.
Přikládám fotečky. Bylo toho hondě a zbylo šíleně málo, ale alespoň nebudeme tlustí. 😀

Včera nebylo, kde vařit, protože všude byly krabice, tak jsme jeli do hospůdky. 😉

aaadus
19. pro 2011

@zuzi82 jé, šikovná 🙂

gab7
19. pro 2011

@zuzi82 páááááni,šikulka 🙂

cell
19. pro 2011

@zuzi82 : to je krása! Jsi šikovná - hned bych si dala, cizí cukroví chutná tak nějak víc 🙂

babulinkab
19. pro 2011

@zuzi82 s takovým malým prckem a těhotná, klobouk dolů 😉 😉 😉

moudivlacek
19. pro 2011

bramboracky od vecere

brusinka.pusinka
19. pro 2011

@zuzi82 užasné jsi opravdová šikula 😉 😵
Dneska dělám pečená stehýnka a kapustu a brambor a brokolicovou polívku 😉

zuhur
19. pro 2011

@zuzi82 šikula

My máme dnes kvůli nějaké opravě v baráku vypnutou vodu, takže neperu, nevařím a nepeču. Navíc jsme na to zapomněli, takže mám natočený tak litr a půl vody 😅 Včera večer jsem ještě udělala zapečené špagety, takže ty jsou dnes k obídku. A podařilo se mi konečně dodělat florentinky (marokánky) a zázvorové kytičky. Ještě jsem objevila recept na pudinkové cukroví a mám na něj všechny suroviny doma, takže se do toho možná taky ještě pustím - až pustí vodu a ještě ušoulím kokosové kuličky a asi všechno. Teda pokud mě ještě něco nenapadne 😅

A už pomalu píšu seznam na štědrovečerní nákup, aby nám na poslední chvíli něco nechybělo. Salát a rybí polévku budu dělat den dopředu, hráškovou až na štědrý den a rybičky samozřejmě taky.

llluckaaa
19. pro 2011

Zdravím zkušené kuchařky 🙂 Mám na vás dotaz - existuje nějaký zdravý masox? Prostě nějaká kostka, která se hodí do vody, přidá se mražená zelenina a za půl hodiny je z toho polévka (potřebuji nějakou rychlovariantu polévky, ale nechci tam cpát nějaká umělá dochucovadla apod.)

salomee
19. pro 2011

Ahoj, myslím, že kamarádka veganka kupuje v DM drogerce ty kostky Alnatura... jinak by bujón v kostce třeba v životě nepoužila..

moudivlacek
19. pro 2011

@llluckaaa ja kupuju v Dm taky ty kostk Alnatura pokud to jinak nejde,maji zeleninovy hovezi a slepici 😉

kammka
19. pro 2011

@zuzi82 to je nádhera!!!! škoda , že jsem letos tak neschopná...

kammka
19. pro 2011

malá je dnes ve školce, tak nemusím vařit, ale dělám si zelňačku..a jsou tu zbytky králíka od včera, tak ten bude k večeři. mám ode dneška atb, tak jsem ráda, že jsem tu v klidu sama...

llluckaaa
19. pro 2011

@moudivlacek @salomee Děkuji. Zítra se do DM chystám, tak se po tom podívám a určitě vyzkouším.

moudivlacek
19. pro 2011

@llluckaaa stojej cca 20-25Kc je tam 6 kostek,takze celkove cenove dostupny

krakorka
19. pro 2011

Dnes jsou u nás jablečné lívance 😉

llluckaaa
19. pro 2011

@moudivlacek Jo, to je dobré. Já viděla nějaké bez chemie (nemůžu si vzpomenout, jak se to jmenuje, ale chodí na to furt reklama v televizi) a dvě porce stály 40 Kč ☹

zuzi82
19. pro 2011

Holky, díky, věřte, že jsem ráda, že je to hotové. Včera jsem skončila v půl jedenácté a bála se, že nebudu chtít cukroví celé vánoce ani vidět, ale už teď mám chuť, když vidím ty fotky. 😀
Dnes jsme si dali krůtí stehenní masíčko se žampiony a špagety. 😉

lollaj
19. pro 2011

ahojky, můžete mi prosím poradit?Lze uvařit rybí polévku z jiné části ryby než z hlavy?Prostě nesnesu když na mě ta rybí hlava kouká z hrnce ☹ Popř. i recept na rybí polévku 😉 Děkuju!!!

brusinka.pusinka
19. pro 2011

@lollaj
rybí polévka bez kapřích hlav
normální kousky z kapra,tzn.ty na smažení,udělám vývar se zeleninou kořenovou s dám vařit s kořením -bobkový list,nové koření,celý pepř,hřebíček, cibuli, udělám vývar.( klidně můžeš přidat , jikryči míčí pokud chutná)

Připravím si jíšku z másla a hl.mouky.

Na másle osmažím kořenovou zeleninu,přidám ovařené a nakrájené maso z kapra,přidám vývar,jíšku a osmažím veku

Tady přidávám dva lákavé recepty bez mlíčí a jiker
Rybí polévka II.
Suroviny: 600 g kapra, 10 stroužků česneku, 100 g zelené papriky, 1 dl bílého vína, 2 dl rajčatové šťávy, 0,5 dl oleje, sůl, mletý pepř

Postup přípravy: Očištěnou a umytou papriku nakrájíme na nudličky, stroužky česneku na tenké kousky. Opražíme je na rozpáleném oleji, mírně podlijeme vodou a podusíme. Přidáme očištěnou rybu, podlijeme vodou nebo vývarem a vaříme ještě asi 15 minut. Dochutíme solí, mletým černým pepřem,rajčatovou šťávou a vínem.

Rybí polévka - pikantní
Suroviny: 300 g očištěného rybího masa, sůl, několik zrnek celého pepře, 1 červená a 1 zelená paprika, 3 – 4 rajčata, kousek celeru, feferonka, 1 lžíce oleje, 1 cibule , 1 lžíce papriky, 400 g oloupaných brambor, petrželka, bílý jogurt

Postup přípravy: Maso zalijeme studenou vodou, přidáme sůl a koření a vaříme 20 minut. Mezitím očistíme a opláchneme zeleninu, papriky nakrájíme na nudličky, rajčata spaříme sloupneme a překrájíme, celer nahrubo nastrouháme, feferonku rozsekáme.

Na oleji zpěníme na kolečka nakrájenou cibuli, zasypeme paprikou, doplníme zeleninou, osolíme, zastříkneme horkou vodou a dusíme téměř do měkka. Měkké maso scedíme, koření odstraníme.

Do horkého vývaru přidáme brambory a uvaříme je do měkka, doplníme zeleninou, kousky masa a prohřejeme. Polévku doplníme nadrobno nakrájenou petrželkou a na talířích zdobíme jogurtem.

nellygray
19. pro 2011

@lollaj recept určitě někdo nahodí, já tě jen uklidním, že bez hlavy polévku klidně uvaříš. 😉 moje mamka to taky nesnese, vaříme proto z vnitřností, odřezků masa a vždycky přidáme i část masa od ocasu.

brusinka.pusinka
19. pro 2011

@lollaj
Krémová rybí polévka

700 g rybích odřezků
100 g kořenové zeleniny
80 g hladké mouky
6 kuliček pepře a nového koření
sůl
bobkový list
40 g másla
1 žloutek natvrdo
120 ml smetany
1 houska namočená v mléce
muškátový květ
petrželka
Postup:
Rybí odřezky a kořenovou zeleninu vaříme asi 30 minut v osolené vodě společně s kořením. Vyjmeme z polévky odřezky a obereme maso. Vývar přecedíme, zahustíme světlou jíškou a dobře převaříme. Maso, vymačkanou housku a prolisovaný žloutek umeleme na masovém strojku, vložíme do polévky, povaříme a zjemníme smetanou. Nakonec polévku ochutíme petrželkou a muškátovým květem.
Polévka z rybího filé

2 porce rybího filé
100 g kořenové zeleniny
1 cibuli
1 mrkev
1 svazek bylinek – bazalka, libeček, petržel
kousek másla
hladkou mouku na jíšku
Postup:
Rybí filé vložíme spolu s pokrájenou cibulí a mrkví a svazkem bylinek do studené vody a vaříme, až se filé rozpadá (asi 15-20 minut). Vyjmeme bylinky. Kořenovou zeleninu podusíme v malém množství vody s kouskem másla. Měkkou zeleninu rozmixujeme a rozmícháme v polévce. Pro hustotu polévky můžeme přidat světlou jíšku.

miriska
19. pro 2011

u nás dneska staročeský houbový kuba a včera čínský placičky 🙂

lollaj
19. pro 2011

@brusinka.pusinka děkuju 🙂

brusinka.pusinka
19. pro 2011

@lollaj 😀 není zač 😉

aaadus
19. pro 2011

@llluckaaa taky můžu doporučit kostky z DM od Alnatury. Z jiných už nevařím

My dnes jelení kostky na smetaně s knedlíkem - uvařil Globus 😀

llluckaaa
19. pro 2011

@brusinka.pusinka Jé, na tohle jsem přesně dnes myslela, že zkusím uvařit polévku z rybího filé, a že budu muset najít někde recept. Moc dík, vyzkouším 🙂

tyrisa
19. pro 2011

Špagety s kuřecím masem.