Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

1luciferka1
20. bře 2012

@babulinkab dík

a holky prosím o tipy, chtěla bych koupit babičce pekárnu, tak mi posílejte jaké máte a jak ne / jste spokojené, díkes 😉

alt
20. bře 2012

@zako já je mám tky a dvě velikosti, koupila jsem je v Brně v cukrářském obchodě, myslím u fialy je i v Praze a posílá o poštou je to na těchto stránkách http://www.fialapraha.com/ cukrářské pomůcky bod 7. Pohárky MON AMOUR a CHARME, nejde mi sem dát přímý odkaz, z mé zkušenosti jsou fakt super.

alt
20. bře 2012

@zako koukni tam mají i víc tvarů

zako
20. bře 2012

@alt dekuji moc moc!!! 🙂

llllucka
20. bře 2012

Holky,můžete mi poradit,mám doma mascarpone,které musím zlikvidovat.Tiramisu jsem dělala nedávno,nemáte nějaký recept.Díky.

brusinka.pusinka
20. bře 2012

@llllucka
Čokoládová roláda s krémem z mascarpone
1 balíček ztužovač do šlehačky
250 g mascarpone
250 g smetana ke šlehání
podle potřeby
 máslo na vymazání
těsto
1 lžíce kakao
1 lžička prášek do pečiva
4 lžíce polohrubá mouka
4 lžíce cukr moučka
4 ks vejce
Vejce důkladně vyšleháme s cukrem do pěny. Polohrubou mouku smícháme s kakaem a kypřícím práškem a lehce vmícháme. Těsto nalijeme na plech vymazaný (prsty) máslem.
Korpus na roládu pečeme v předehřáté troubě na 200 °C asi 10 minut.
Zatím si připravíme krém. Smetanu ušleháme se ztužovačem. Stranou si lehce rozmícháme mascarpone s cukrem. Obojí lehce smícháme.
Upečenou roládu ještě horkou srolujeme a hned rozrolujeme. Pak ji necháme vychladnout.
Korpus namažeme marmeládou, můžeme pokapat rumem, kávou a nakonec namažeme krémem a zarolujeme. Čokoládovou roládu s krémem mascarpone dáme asi na hodinu ztuhnout do lednice. Pak ji nakrájíme a můžeme podávat.

Krabí salát s mascarpone
1 kelímek zakysaná smetana
200 g mascarpone
1 ks menší pórek
250 g krabí tyčinky
podle chuti
 kořeni tzatziki
 čerstvě mletý pepř
Krabí tyčinky necháme rozmrazit, nakrájíme na drobné kousky. Pórek očistíme a taktéž nadrobno nakrájíme.
Mascarpone našleháme se zakysanou smetanou. Přidáme krabí tyčinky, pórek a okořeníme směsí tzatziki. Zasypeme čerstvě namletým pepřem a dobře ještě celý salát promícháme. Necháme v lednici vychladit.
Lžičkou klademe krabí salát s mascarpone na kolečka rohlíku nebo větší slané sušenky. Podáváme jako chuťovku třeba i na oslavách.

Pomazánka z avokáda a mascarpone
1 ks avokádo
1 stroužek česnek
1 snítka pažitka
1 špetka mletý pepř
1 špetka sůl
200 g mascarpone
10 dkg sýr eidam
na ozdobu
10 plátků eidam
Uzrálé avokádo rozpůlíme, vyjmeme pecku, oloupeme a dužinu rozmačkáme v misce pomocí vidličky.
K avokádu přidáme mascarpone nebo pomazánkové máslo, nastrouhaný tvrdý sýr, prolisovaný česnek, nadrobno nasekanou pažitku, sůl, pepř a vše dobře zamícháme.
Pomazánku z avokáda a mascarpone servírujeme v plátku sýra a podáváme s čerstvým pečivem.

peroli
20. bře 2012
pelenka
20. bře 2012

@ia. Pokud může být dortík smetanový, tak mi pošli do IP mail a přepošlu ti jich hafo, nedávno mi to přišlo🙂

zako
20. bře 2012

@peroli dekuju🙂

falca1
20. bře 2012

@zuhur já mám nachystáno na makovku(hrnkovku 😀 ) houstičky jsem chtěla dělat ale asi až zítra 😀

ia.
20. bře 2012

@peroli díky..teda ta cena je supr 😉 stejné mají v Ikea v restauraci, mají v nich Panacottu

ia.
20. bře 2012

@pelenka díky moc, já už jsem na netu našla ze zakysané smetany a piškotů, tak to zkusím 😉

reruna
20. bře 2012

@peroli a jak dlouho ty plastové kelímky vydrží, nebudou za chvíli poškrábané?
U nás dneska smažený květák, brambory, jablkový štrůdl z listového těsta

prdecek
20. bře 2012

my dneska máme ohřátý párky a chleba 🙂

kixi
20. bře 2012

na obed byl salat s rukolou, rajcaty a balkanskym syrem a ted delam smazeny kvetak, brambory a tararka 🙂

brusinka.pusinka
20. bře 2012

my máme bagetky k večeři🙂

falca1
20. bře 2012

tak makovka je upečená, pomazánka v ledničce a nachystaný rohlíky na zapečení k večeři.

radka_h
20. bře 2012

Dneska vepřový na česneku bramborovej knedlik a špenát. A přemýšlím že asi ještě udělám hrnečkovou bábovku,aby sme měli na snídani 🙂

peroli
20. bře 2012

@reruna na věkyvěkův 😀 nejsou ale při normálním zacházení, umývání houbičkou v ruce (ne v myčce 😀 ) můžou sloužit klidně i pár let.. není to bůhvíjakej plast ale ani úplnej papír takže myslím že se hned tak nepoškrábou 😉 a za ty prachy super 🙂

pitruskaskarolinkou
20. bře 2012

Holky, poraďte mi nějaký dobrý tip, jak si připravit šmakouna 😉
Na netu je receptů hodně, ale nic mě nějak nenadchlo 😀 Dám na vás.

aaadus
20. bře 2012

@pitruskaskarolinkou já dělám šmakouna jako řízek - posypu vegetou, potřu česnekem a obalím jako řízek. Ale to asi není to pravé ořechové co hledáš. Mm nad tím ohrnuje nos, takže to nedělám často.

pelenka
20. bře 2012

@pitruskaskarolinkou Já jsem si šmakouna dávala zrovna minulý týden do zeleninové směsi na woku - nakrájela jsem ho na plátky, ty obalila oblíbeným kořením osmahla a přidala k zelenině, bylo to mooc dobrý🙂

cervena_vila
20. bře 2012

@1luciferka1 my jsme pekárnu tuhle někde řešily a výsledek byl, že jsou spokojené všechny baby, co ji mají doma bez ohledu na značku. 😎 Lepší je dvoumetlová, ty menší s jednou metlou občas nechají mouku v rozích.

reruna
20. bře 2012

@1luciferka1 tady si počti a na té stránce máš i recenze k různým pekárnám http://domacipekarny.dama.cz/rady.php?d=311 já mám obyčejnou Alasku z Makra s jedním hákem a mouku v rozích nemám, protože ji seškrábnu během míchání, aby to tam nezůstalo a je to v pohodě.

kammka
20. bře 2012

@1luciferka1
@reruna ale když chceš dát odloženej start a začne ti to míchat třeba ve tři ráno, tak je těžký odškrabávat mouku z rohů...

reruna
20. bře 2012

@kammka no to jo, ale odložený start jsem ještě nikdy nepoužila...

kammka
20. bře 2012

@reruna já na chleba každou chvíli, už proto, že v noci je levnější proud 🙂

reruna
20. bře 2012

@kammka levnější proud bývá různě i přes den, stačí si to zjistit, nás by to v noci rušilo, to míchání je dost hlučné aspoň u naší pekárny a spíme vedle kuchyně...navíc já na ráno mít teplý chleba nemusím, nejradši až pořádně vychládlý nebo na druhý den, kvůli nadýmání 😅

kammka
20. bře 2012

@reruna jo to jo, ale to jsem byla v práci...takže kvůli tomu, ne kvůli teplýmu chlebu...
blbý je, že po upečení je dobrý to do hodiny vyndat, jinak se to v tý peklárně zapaří..což jsem při návratu z práce po osmé večer nestíhala...zatímco nebyl celkem problém to vyndat z pekárny ve čtyři ráno, kdy jsem vstávala..fuj, když si na to vzpomenu...

alenv
20. bře 2012

@peroli díky moc.. já je nakoupila ted kvůli oslavě.. no a taky se mi to moc líbí 😀 😀 😀