Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kixi
2. dub 2012

@brusinka.pusinka ty brdo 😀 vypada to vsechno skvele, hlavne chlebicek bych si dala 🙂

beruskanula
2. dub 2012

@peroli jak si delala ten kolac? 🙂 prosim 🙂

kammka
2. dub 2012

já bych si dala cokoli... ale po čemkoli mně pálí žáha... tfujj.. a to mám před sebou ještě 112 dní.. chtělo by to nějakej megapack renie, nemaj někde slevy pro těhotný???? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

nikiii
2. dub 2012

@kammka doporučuju studený mlíko, já s tím přežila posledních 5 měsíců druhýho těhu, jinak bych asi zbláznila jak mě ta žáha pálila ☹

peroli
3. dub 2012

@beruskanula
KILIMANDŽÁRO

KORPUS:
6 vajec
15 dkg polohrubé mouky
15 dkg cukru krystal
1 čokoládový puding v sáčku
2 lžíce kakaa
1/2 prášku do pečiva

NÁPLŇ:
2 měkké tvarohy ve vaničce
1 smetana ke šlehání
1 vanilkový cukr
4 lžíce cukru krupice (nebo podle chuti)
2 želatinové ztužovače (za studena) od dr.Oetkera
malá plechovka broskví (budeme potřebovat i šťávu) .. nebo můžou být i mandarinky atd.. 😉

Na potření meruňková marmeláda

Z bílků vyšleháme tuhý sníh, zašleháme cukr, žloutky a polohrubou mouku. Přidáme čokoládový puding, kakao a prášek do pečiva a dobře zašleháme. Těsto nalejeme do formy (cca 24 cm) a pečeme na 170´C přibližně 30 min. (vyzkoušíme špejlí). Po upečení necháme vychladnout, překrojíme na půl, spodek potřeme meruňkovou marmeládou a vršek rozkrájíme na 16 kousků/výsečí.
Tvaroh, smetanu ke šlehání (neušlehanou), cukr a vanilkový cukr vyšleháme a přimícháme na malé kousky pokrájené broskve (2 půlky broskví si dáme bokem..). Ztužovače připravíme podle návodu a smícháme s tvarohovou náplní. Misku o průměru cca 20 cm (ne víc aby zůstal na korpusu prostor na výseče, cca 2cm z každé strany) vyložíme potravinářskou folií (nebo jako já rozstřiženým igelitovým sáčkem 😀 ), nandáme hotovou náplň, zarovnáme povrch a necháme v lednici ztuhnout (cca hodinu dvě). Po ztuhnutí náplň vyklopíme na piškot potřený marmeládou. Pokrájené výseče zespodu namočíme do šťávy z broskví a přikládáme na tvarohovou náplň, Pocukrujeme cukrem moučka a do středu dáme zbytek nakrájených broskví.

Při přípravě je potřeba si dobře rozvrhnout práci.. buď si korpus upéct den dopředu, druhý den dopoledne vyrobit náplň a dodělat během odpoledne..
..nebo začít přípravou náplně, pak upéct těsto a pak dohotovit..

kammka
3. dub 2012

@nikiii bohužel funguje cca půl minuty po polknutí...a taky mi jedna maminka z MK poradila mrkev, ale jak jsem schroustala poslední sousto, zas to bylo zpátky... já kvůli tomu chodím hodně pozdě spát, nejhorší je to totiž večer..ale nepřipadá v úvahu ani si lehnout po obědě, to se mi zas oběd vrací.. hrůza.. vážím cca tolik co s dcerou v osmým měsíci.. akorát s ní jsem začala na 73kg a teď na 80kg.. a mám 86kg.. fakt netuším, co budu dělat v létě... ☹ ☹

dnes z mrazáčku hotovka, akorát jsem myslela, že na tu porci budu sama, ovšem mám doma maroda... tak se nějak podělíme.. a navíc smažený karfiol neměl u tatínka takovej úspěch, dal si večer s malou kousek pizzy a pak si vzal jen jeden kousek studenej.. tak mi trošku zbylo... 😀 😀 😀 😀 no hlady nebudu, stejně se kvůli těm šťávám nemůžu moc najíst ☹ ☹ ☹ 😠

chtěla jsem včera péct makový buchty, ale necejtila jsem se na mletí... a tatínek kmital večer kolem zvěře a pak byl v takový náladě, že mně ani nenapadlo po něm cokoli chtít.. by mně zajímalo, jestli on si při mojí blbý náladě taky občas rozmyslí po mně něco chtít 😀 😎 😒

jestli dneska donutím dítě po o do pelechu, tak to zkusím, co ten tělocvik bude dělat s břichem.. mám na ty buchty děsnou chuť....aby se snědly, než bude na stole beránek a mazanec.. 😀 😀

brusinka.pusinka
3. dub 2012

já mám vařeno .-) dneska tomatová polévka s parmazánovými nočky a parmesánem a bazalkou a gnochi s tomatovo zeleninovou omáčkou a parmesánem a šmakounem a pro mě salátek mám na něj děsnou chuť😀 😀

kammka
3. dub 2012

@brusinka.pusinka salátek pěknej.. v neděli jsem k salátku uvařila tři vejce a rozpůllila je a než jsem mrkla, tak v holce zmizla půlka a zbytek v chlapovi.. nevím, proč jsem se dělala s obědem, bejvalo by stačilo namazat půl bochníku a uvařit krabku vajec.... 🙂

brusinka.pusinka
3. dub 2012

@kammka moji také miluji vajíčka a to na jakýkoliv způsob.-)

kammka
3. dub 2012

@brusinka.pusinka já miluju hlavně volský oka... a když mám možnost si dát pár hodin čerstvý vajíčko, mňam...

brusinka.pusinka
3. dub 2012

@kammka no my pár hodin čerstvé jece nemáme ale domácí jsou.-D

babulinkab
3. dub 2012

kuřecí vývar
kuřecí nudličky na cibulce, dušená mrkev s hráškem, brambory

babulinkab
3. dub 2012

@brusinka.pusinka jak děláš tu tomato-zeleninovou omáčku?

1luciferka1
3. dub 2012

vepřové nudličky na houbách a jasmínová rýže

oli26
3. dub 2012

prosim prosim nemate nejaky opravdu jednoduchy recept na nejakou buchu nebo tak neco? aby to nebylo uplne suche a zvladlo to upect kuchynske nemehlo ?

yesu
3. dub 2012

@reynocek Takže: Kýtu nakrájím na plátky, naklepu, opepřím, osolím, dám do pekáčku vymazanýho trochou oleje. Na to dám cibuli, žamoiony, pokladu salám (nejlépe nějakej pikantní-třeba paprikáš) a tvrdej sýr. Zaliju šlehačkou a trochou vody a peču zakrytý zhruba hoďku tak na 175 st., občas na to mrknu a kdyžtak malinko poliju a nakonec dopíkám chvíli odkrytý. Je to rychlý a mňamka a dá se to udělat třeba i z kotlety.

kammka
3. dub 2012

@oli26 tak třeba: 3 celá vejce ušlehat s hrnkem cukru do pěny, až to má světle žlutou barvu, skoro bílou, tak do toho pomalu přilévat šlehačku a přisypávat dva hrnky polohrubé mouky s práškem do pečiva....vylít na plech vytřený olejem a vysypaný moukou, nebo vyložený pečícím papírem......péct při cca 160ti stupních zhruba půl hodinky, vyzkoušet špejlí, jestli je hotvé.. zapíchneš špejli, když je ulepená od těsta, ještě to tam nech, když je suchá a povrch lehce dozaltova, vyndat....
nechta vychladnout...
navrch můžeš nalít krém z pudinku za studena, nebo z něj vyrob hrk hrk krém, recepty najdeš i na obalu od pudinku, nebo ušlehej tvaroh nebo dva s vanilkovým cukrem, šlehačkou nebo jogurtem a potři to tím, nebo uvař pudink a vylej to na to... variací je mraky...nebo tvaroh se zakysankou vyšlehat s trochou cukru, půlku hmoty rozetít, na to pokrájené broskve z kompotu nebo banány na kolečka, na to druhou půlku krému a posypat grankem nebo strouhanou čokoládou.. když je korpus (těsto) tmavý, vypadá to moc hezky... tak ať se daří. já taky nemusím dusivé buchty 🙂

reruna
3. dub 2012

@oli26 já mám podobný recept jako kammka - 2 celá vejce vyšlehat s hrnkem krystal. cukru, pak přilít 1/2 hrnku oleje, 1 hrnek mléka, 1 vanilkový cukr, 1/2 prdopeče a 2 hrnky polohrubé mouky. Můžeš upéct jako mramorovou bábovku, nebo jen na plechu a poklást kompotovaným ovocem, nebo polít uvařeným pudinkem a upéct, nebo do toho dáš 1 nastrouhané jablko a kakao a máš zase změnu. To je piškot na tisíc způsobů. S práškem do perníku z toho máš dobrý perník+citronová poleva. S čerstvým ovocem a drobenkou super koláč.

crca
autor
3. dub 2012

Dneska gulášová polévka,vepř.maso v bramborákovém těstíčku s br.kaší 😵

miskadis
3. dub 2012

Dneska nudlová polívka, rybí filé s bramborama.

sweetheart90
3. dub 2012

My dneska měli kuřecí polévku a tvarohové ovocné knedlíky, náš malej (9,5 měs) snědl 3 knedlíky 😀

sabcav
3. dub 2012

Květákový mozeček, brambor, okurkový salát 🙂 . Na večeři z druhé půlky květáku květáková polévka 😉 , tatínek (bohudíky) není doma, pže to snědly a ani na mě moc nezbylo 😲, natož na tatínka 😉 . A na zítra teda vůbec ještě nevím 😕 .

reynocek
3. dub 2012

@yesu Mockrát děkuji. Určitě vyzkouším 🙂 Už abysme to měli na stole 😉

yesu
3. dub 2012

@reynocek Není zač, já sem taky chodím pro tipy, tak sem ráda, že i já sem nápomocná 🙂

moudivlacek
3. dub 2012

@brusinka.pusinka mnaaaaaaam, holky ja vas vubec nestiham 😢 to jsou zas desitky stranek,to nemam asi moc sanci vas docist
jsme zas nejaky marodny,tak jen hrachovka s krutony

zuhur
3. dub 2012

Dneska byl vepřový plátek na prudko s bramborami a brokolicí v páře.

brusinka.pusinka
3. dub 2012

my jsme trošku napekly tyčinky a kokosové sušenky.-) 😀

prdecek
3. dub 2012

kuřecí prsa v nivové omáčce a americké brambory

kammka
3. dub 2012

@brusinka.pusinka a my zas buchty s náplní mák+švestka 🙂 teď jsou v troubě, maštěné husím sádlem od kamarádů...

sarunatko
3. dub 2012

My dneska kýta na prudko, hranolky, tatarka.