Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kjajule
7. kvě 2011

Kroupová polévka, špagety Carbonara 🙂

marecek4
7. kvě 2011

zeleninkový salátek s přírodním kuřecím řízečkem a k tomu slepičí polívečka s játrovýma knedlíčkama 🙂

tyrisa
7. kvě 2011

Bramborové noky se špenátem a kuřecím masem...

realgs
7. kvě 2011

špagety s domácím pestem a rajčetem 🙂

petrusam
7. kvě 2011

dnes - plněné tortily, zítra - řízky v lupínkách a bramkaše a rajčatový salát 😉

nika.green
7. kvě 2011

u nas dneska domaci kralik na smëtane http://papam.cz/2011/05/07/peceny-kralik-se-sme...

reruna
7. kvě 2011

dnes kuřecí prsa pečená,, rýže, dezert banánový chleba. Zítra vepřové, domácí kynutý knedlík, hrášková krémová omáčka, odpoledne dort.

miriska
7. kvě 2011

Svíčková na smetaně, knedlík.

peroli
7. kvě 2011

kuře Kanada a k tomu opečené bramborové kostky a smetanovej okurkovej salát... 🙂

vojtisek2007
8. kvě 2011

holky,
prosím o nějakej osvědčenej recept na žemlovku - aby tam byli jablka a sníh 🙂 nějak nemůžu nikde najít to pravý ořechový, všude cpou tvaroh nebo je bez jablek.....takovou tu dobrou chci 🙂

peroli
8. kvě 2011

@vojtisek2007 já dělávám takovou tu úplně obyčejnou - rohlíky nebo tousťáky namáčet v mlíku (nebo sladké smetaně) se žloutky a cukrem moučka, udělat v pekáčku z rohlíků jednu vrstvu, na to jabka buď na kousky nebo nahrubo nastrouhaný (případně posypat i rozinkama), posypat skořicovým cukrem, druhou vrstvu rohlíků, poklást máslem, strčit do trouby a až je vršek zlatohnědej, tak na to natřít ušlehanej sníh a zlehounka posypat (přes sítko) cukrem moučka a ještě na chvilinku vrznout do trouby.
Ale jestli můžu poradit tak ji vyzkoušej z vánočky 😉

tyrisa
8. kvě 2011

Mexická pánev a tortila(wrap)....

samik2008
8. kvě 2011

roláda z mletého masa a bramborová kaše a mrkvový salát

vojtisek2007
8. kvě 2011

@peroli už je v troubě, tak jsem zvědavá 🙂 ale voní to tu nádherně 😀 😀 😀

moudivlacek
8. kvě 2011

kureci na kari s hraskem a ryzi

vojtisek2007
8. kvě 2011

tak my dneska měli kuřecí polévku s domácími nudličkami a žemlovku alá @peroli - povedla se, dělala jsem jí poprvý tak jen jeden pekáč a mohli být klidně dva 🙂 🙂 🙂 a pak jsem ještě našla recept kde se dává i zakysaná smetana, to musí být taky mňamka, tu zkusím příště

eriska
8. kvě 2011

u nás byl víkend ve znamení grilovácí párty u známých a návštěvy babičky, takže jsem nic nedělala 😵a zítra bude vepřový masko s rýží a omáčka, ke sváče šlehačkový dort

@vojtisek2007 já bohužel nemůžu vajíčka, tak žemlovku dělám téměř stějně jako peroli, vymažu si pekáč máslem, na něj vrstvím vánočku máčenou v másle a vrstvu jablíček - nakrájím, na pánvičce rozpustím máslo s cukrem a skořicovým cukrem na karamel, na ten dám zkaramelizovat jablíčka, ty dám na vánočku, pak zase vrstva namáčené vánočky, pocukruju, poliju smetanou a ke konci přidám na chuť máslíčko😉

peroli
8. kvě 2011

@vojtisek2007 jsem ráda že se povedla, i když tahle je fakt úplně obyčejná... 😉
já bych třeba zase jednou chtěla vyzkoušet tu čokoládovou... dělal to jednou jeden z těch anglickejch kuchařů v televizi... myslím že Gary Rhodes.. jen kde na to sehnat recept? 😕 😕 ☹
ale u mě beztak pořád vede Ainsley Harriot... ten je prostě NEEEEEEEEEEEEEEEJ!!!!! 😵 😵 😵 😀 😀

jana.sun
8. kvě 2011

@peroli ten byl dokonalej, Peti!!! 😉 😉 😉 😵

peroli
8. kvě 2011

@jana.sun jj Jani, ta Florida je fakt výborná 😵 😵

jana.sun
8. kvě 2011

@peroli jj, já napsala TEN - jako "dortík" 😉 😉 😉 MŇAM, hned bych si kousek dala!!! 😵

eriska
9. kvě 2011

peroli,ja nakonec udela swarsvaldsky,ci jak se pise,pac ho ma oslavenec rad,ale tvuj receptik je opsany a chystam se na nej o vikendu.
U nas dneska zbytek od vcera,od babi,kotlety,ryze,omajda.

babulinkab
9. kvě 2011

kedlubnová polévka
katův šleh, hranolky

brusinka.pusinka
9. kvě 2011

@peroli tak řízky ve šlehačce mňam 😉

dneska máme palačinky s tvarohem a povidly zapečené v troubě a gulášovku 😀

aaadus
9. kvě 2011

Ahoj holky 🙂
Mohla bych se k vám přidat? Poctivě jsem projela celou diskuzi a už mám pekelně dlouhý seznam co nového uvařit 😅

Dneska máme to co zbylo od včera - krůtí vývar, brambory, sekaná, zelný salát. Malý má pangase s bramborem a domácí kompot z jablek

peroli
9. kvě 2011

@brusinka.pusinka jsem fakt ráda že chutnalo 🙂 u nás (u mě? 😅 ) je to hned po číně (takové pikantní ale ne pálivé) asi nejoblíbenější recept... 😵

romana29
9. kvě 2011

Tchýně uvařila - ptáčky s rýží - mňam 🙂

zuzi82
9. kvě 2011

Tak my měli zbytky z víkendu. Já grilovanou živáňskou pečeni s bramborem a Maty krůtí stehno na zelenině s těstovinami. 😉

baca
9. kvě 2011

My jsme měli dušené hovězí s hráškem a těstoviny:
http://www.varime-detem.cz/recepty/detail/1645

crca
autor
9. kvě 2011

Kuřecí polívka a těstovinový salát se zeleninou a kuř.masíčkem 😉