Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

nikiii
27. led 2012

@llluckaaa Tak mi včera manžel řekl, že už jiný řízky než z krkovičky nechce 😉

maybay
27. led 2012

@nikiii to se nedivim, to chlapy radi 🙂

maybay
27. led 2012

Nemate nejaky dobry recept na jablkovy kolac - krome strudlu ?

brusinka.pusinka
27. led 2012

@maybay
Jablkový koláč od babičky
Ingredience
Hladká mouka 500 g
Prášek do pečiva 1 balení
Tuk 250 g
Vejce 1 ks
Práškový cukr 200 g
Mléko
2-3 3 lžíce
Vanilkový cukr 1 balení
Jablka 1 kg
Skořice
Cukr krystal
Mouku smícháme s práškem do pečiva a cukrem a dobře promícháme s tukem. Do středu směsi uděláme jamku, vklepneme do ní vejce, přidáme mléko a vymísíme tužší těsto. Rozdělíme na poloviny.
Polovinu těsta vyválíme a položíme na vymazaný plech. Posypeme trochou strouhanky a nastrouháme jablka nakrájená na plátky. Vrstva jablek má být vysoká asi 1 cm. Posypeme skořicí a krystalovým cukrm a zakryjeme druhou polovinou vyváleného těsta.

Koláč několikrát propícháme vidličkou a pečeme v troubě při střední teplotě asi 40 minut. Horký koláč posypeme přes sítko práškovým cukrem a necháme vychladnout. Krájíme na kostky.

Jednoduchý jablkový koláč

Ingredience
Jablka 600 g
Cukr krystal 400 g
Hrubá mouka 400 g
Rostlinný olej 0,2 l
Vejce 3 ks
Soda 1 lžička
Skořice
Ořechy hrst
Vanilkový cukr 1 ks
Všechny suroviny umícháme, rozetřeme na vymaštěný a hrubou moukou vysypaný plech a upečeme. Upečený a vychladlý koláč polijeme čokoládovou polevou. Poleva: máslo rozpustíme, přidáme nalámanou čokoládu a vyšleháme do hladka

Jablkový koláč se skořicí, medem a ořechy
Na těsto:

200 g hladké mouky
1,5 lžičky prášku do pečiva
1 lžička nastrouhané citr. kůry
20 g cukru
50 g tekutého medu
1 vejce
100 g másla

Na náplň:

1,2 kg jablek (asi 10 ks)
3 lžíce citronové šťávy
1 lžička skořice
80 g medu
1 vanilkový cukr
1 vanilkový puding
100 g vlašských ořechů
100 g rozinek

1. Z přísad uhněteme těsto, zabalíme do fólie a na 30 minut uložíme v chladničce.
2. Dvě třetiny těsta rozválíme a a vyložíme jím vymazanou koláčovou nebo dortovou formu. Těsto vytáhneme, aby pokrylo i strany formy a vidličkou je propícháme.
3. Oloupaná jablka nakrájíme na větší kousky, pokapeme citronovou šťávou a smícháme s medem, skořicí, vanilkovým cukrem, pudinkovým práškem, ořechy a s rozinkami.
4. Náplň navršíme do formy a ze zbylého těsta vyválíme na pomoučené mikrotenové folii horní placku. Pomocí folie ji přeneseme do formy. Lehce přitiskneme, hlavně na okrajích, aby byla jablka dokonale přikrytá. Povrch propícháme vidličkou.
5. Pečeme dozlatova při 180 stupních asi 45 minut. Necháme vychladnout a pak pocukrujeme.

kukynka2
27. led 2012

@nikiii tý jo to vypadá skvěle píšu si 😉 Moc děkuju za recept 😵

brusinka.pusinka
27. led 2012

@maybay
Hraběnčiny řezy

Těsto
Polohrubá mouka 450 g
Máslo 200 g
Prášek do pečiva 6 g
Moučkový cukr 200 g
Žloutek 4 ks
Náplň Jablka 600 g
Cukr krystal 200 g
Ořechy 100 g
Bílek 4 ks
Rozinky 50 g
Skořice 1 lžička

Plech vymažeme tukem a vysypeme moukou. Do mísy prosijeme mouku s práškem do pečiva, přidáme žloutky utřené cukrem, změklé máslo a vpracujeme co nejrychleji do těsta. Dvě třetiny namačkáme do plechu a 1/3 těsta necháme v chladničce ztuhnout. Na plech s těstem nastrouháme plátky jablek, ochutíme skořicí, vypranými rozinkami a zasypeme strouhanými ořechy. Na jablka rozetřeme pevný sníh z bílků a cukru, postrouháme nahrubo zbytek těsta z ledničky a dáme vyhřáté trouby péct. Až začně těsto růžovět je upečené. Po vychlazení krájíme zoubkovaným nožem.

reruna
27. led 2012

@brusinka.pusinka já dělám hraběnčiny řezy s Herou, ale jinak stejně a nejlepší je nechat do druhého dne odležet🙂

brusinka.pusinka
27. led 2012

dneska čočková polívka na přání Karamelky a talapie na másle s hranolkama 😀 mohla si dneska poručit když má kulatiny 😀 30 měsíců 😉 😵

brusinka.pusinka
27. led 2012

@reruna Jj jasně každej dá tuk jak má rád my s másla 😉 a nejlepší je i spodní těsto nastrouhat a nechat ho hodinku v mražáku aby se strouhalo dobře 😀

reruna
27. led 2012

včera zapečené těstoviny s kysanou smetanou a vajíčkem, dneska vepřové nudličky a tagliatelle a nevím, co k tomu za omáčku.... možná sýrovou...

maybay
27. led 2012

@brusinka.pusinka dekuji moc 🙂 jeste jsem se chtela zeptat co je to talapie?

brusinka.pusinka
27. led 2012

@maybay Tilápie nilská (neboli také okounovec nilský) je sladkovodní ryba, který původně pochází z Afriky (Keňa), nicméně na český trh se dováží zejména z Vietnamu. Tilápie byly jako konzumní ryby vysazeny ve víc jak 80 zemích světa a jejich světová produkce se přibližuje řádově ke statisícům tun ryb ročně. Chová se i na území České republiky a to ve speciálních nádržích, které se vyhřívají teplým vzduchem. Tilápie dorůstají až 60 cm délky.
Tilápie je druh ryby, který se výborně hodí na smažení, pečení či přípravu v páře. Jsou velmi vhodné pro lidi držící diety, protože patří mezi méně tučné ryby - obsahují 1 g tuku / 100 g.

my používáme raději Tilápii než pangase😀 tenn našim nechutná 😀

zako
27. led 2012

dnes hovězí vývar a rajská omáčka,masíko a knedlík 🙂

brusinka.pusinka
27. led 2012

dnešní mňamina 😀

marhulinka
27. led 2012

My dnes měli kuřecí maso s duš.mrkví a brambor.

petrajavor
27. led 2012

jelikož jsme měli teď koprovku dneska bude jen knedlík ve vajíčku a bábovka s čokoládou polevou

aaadus
27. led 2012

Dopoledne jsme byli po úřadech a nákupech a přiznávám - malý dostal hranolky z mekáče. No jednou za uherský rok mu to neublíží. Měl to jako odměnu, že vydržel maminčino nakupování hadříků. Na večeři bude kulajda a na zítra upeču citr. babetu 🙂

cervena_vila
27. led 2012

Římský hrnec - cibule, brambory, česnek, mrkev, paprika, bylinky, dvě kuřecí stehna. Ráno jsem to vrazila do trouby, teď jsme dojedli 😵

nikiii
27. led 2012

@kukynka2 Nemáš vůbec zač, snad vám bude chutnat, my to moc rádi 🙂 Jo a mě chutná víc z černého piva, manželovi ze světlýho, tak musíš vyzkoušet.

anieanne
27. led 2012

@aaadus Neřeš, náš malý měl ve středu nugetky z meka 🙂 Beru to stejně jako ty - když toho není denně kilo, nezblázní se to.

pet.s
27. led 2012

@aaadus prosím nebyl by recept na tu citr.babetu? děkuji...
a přiznávám i my dnes teda jíme zdravě.-((( hranolky z Meka a k obědu kaši s párkem.....oboje měla malá poprvé v životě.-) za trest bude o víkendu brokolice.-)))slibuji...

llluckaaa
27. led 2012

@nikiii Kdo jednou zkusí, jinak nechce 😀 Můj manžel taky leda krkovičkové 😉

brusinka.pusinka
27. led 2012

@pet.s 286 jsou recepty a včera jsme dala i foto 😉

pet.s
27. led 2012

holky prosím , prosím o nějaký dobrý lehký korpus na dort.... ale fakt lehký..nesnášíme ty bábovkové dusivky... náš tatínek zítra slaví 67 narozeniny.-))) budu péct sama dost..nějaký šlehačkový.-)))a jahodový...-))kdyby měl někdo recept na výborný šlehačkový dort, tak budu ráda.-))

brusinka.pusinka
27. led 2012

@pet.s a nechceš udělat tu babetu jen bez citronové šťávy je to hodně nadýchané a naplnit třeba tvarohovým krémem a jahodami? 😀

nikiii
27. led 2012

@maybay Já dělám ráda tenhle:
JABLEČNÝ KOLÁČ
na spodek plechu dát pečící papír, na to nahrubo nastrouhat jablka - vrstvu podle toho, jak kdo chce, na to vanilkový cukr, rozinky
zalít těstem:
2 hrnky polohrubé mouky,
1 hrnek krystalového cukru,
1/2 hrnku oleje,
1 hrnek mléka,
1 vanilkový cukr,
1/2 prášku do pečiva,
2 vejce,
péct na 180 st. asi 20 minut, po upečení převrátit a sloupnout pečící papír, nahoru natřít krém ze 2 zakysaných smetan a cukru, posypat skořicí (nebo 1 zakysanou smetanu smíchat se 100g čokolády na vaření rozpuštěné).

pelenka
27. led 2012

@handm Jak se dělá ta italská omeleta? Mám tu brambory, co potřebujou zlikvidovat🙂

janinka23
27. led 2012

Holky prosím nemáte nějaký recepis na hlívu ustř.? Nikdy jsem ji nedělala, dnes jsem ji koupila a chci vyzkoušet 🙂

pelenka
27. led 2012

@janinka23 V seznamu receptů najdeš z ní dršťkovou polévku, snědl ji i muž, co hlívu jinak nepozřel, houby nejí.

nikiii
27. led 2012

Holky, prosím, jak děláte lasagne s mletým masem? Chtěla bych zítra zkusit, ale ještě jsem je nedělala ☹ A vaříte je dopředu nebo dáváme do misky přímo "syrové"?