Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

djn
29. bře 2012

@kulenka Loni, podle stejnýho receptu, výborný. Dělala jsem ho dokonce dvakrát. Loni jsem teda dávala do mouky ingredience a kvásek, letos jsem to dávala obráceně - do kvásku ingredience, ale mamka (zkušená pekařka kynutých buchet) je přesvědčená, že to tím není.

kulenka
29. bře 2012

@djn Hm, taky se mi zdá, že je teď mouka čím dál tím horší ... dřív mi ty věci tak nepraskaly 😖 Říkala jsem si, jestli ti vzešly kvasnice, ale takhle to vypadá, že jo. Tak snad mazanec po vytažení překvapí 😉
A jinak pěkné velikonoce koníkovi 😀

kulenka
29. bře 2012

@djn Taky si (laicky) myslím, že tím by to být nemělo, poměry jsou tam pořád stejné přeci 😅 🙂

djn
29. bře 2012

@kulenka Tak vejce mám vlastní, ještě abych si mlela mouku...(pšenici máme na poli každý rok, děda z toho mele šrot pro koňa).

kulenka
29. bře 2012

@djn 😀 Zajímavá představa 😉
Kupovali jsme Babiččinu volbu, docela drahá mouka, tak jsem myslela, že i kvalitní a ta mi to dělala taky 😒 A ségra bere mouku z Lidlu a je spokojená.

kulenka
29. bře 2012

I když já teda nejspíš neumím topit v troubě 😅 Těsto (kynuté) většinou pěkné a při pečení to prostě praskne ... moje vánočky by mohly sloužit jako odstrašující příklad 🤐 😀

djn
29. bře 2012

@kulenka No, drobení jsem vyřešila přidáním mléka a oleje navíc (aby to vůbec drželo při sobě). Po prvním promíchání po prvním poločase se to tváří docela schopně. Ale stejně myslím, že to bude odlitek. Mě prostě ta kynutá těsta vždycky v troubě tak jaksi ztvrdnou. Zkouším všechny možný varianty a vždycky jsou to brousci. Jediný se mi povádí helénský rohlíky (to jsou kynutý vyvalovaný), ale klasický hanácký ani fň.

kulenka
29. bře 2012

@djn Co jsou helénské rohlíky?

Na nějaké stránce před jsem dávala recept na kynuté těsto, od babičky a ta ho má od svého otce cukráře - kdybys chtěla vyzkoušet něco jiného. Peču podle toho mazanec i vánočku a chuťově moc dobré, brousek nebo něco nepoživatelného se mi z toho ještě nepovedlo 🙂 Jen mi to praská, ale jak říkám, to je nejspíš troubou ... ona už má taky chudinka to nejlepší dááávno za sebou 😅

djn
29. bře 2012

@kulenka No, já mám recept od mamky, které se to vždycky povede a nepraskne. Jenže mě se to nikdy tak nepovede. Už jsme zkoušeli, že z mých ingrediencí v mé kuchyni uplácala těsto a na mě bylo jen naplnit a upéct - a bylo to to stejný. Takže u mě to bude asi taky troubou. Mám sice 15letou, ale peče se v ní jen 4 roky. Asi to bude tím, že mi nikdo není schopen říct, na kolika stupních a jestli ze začátku na víc a pak ztlumit nebo obráceně.

djn
29. bře 2012

@kulenka Ale maso nebo bábovky mám vždycky dobrý. Jen to kynutý mrška zlobí.

kulenka
29. bře 2012

@djn V pokynech, co mám od babičky k tomu kynutému je, že ze začátku to mám péct zprudka, tak 10 mins, a pak už jen pomalu dopékat. Což dělám, zkoušela jsem i pomalu od začátku ... no stejně to praská 😅

kulenka
29. bře 2012

@djn Ajajaj ty vypadají dobře 😨 😀

djn
29. bře 2012

@kulenka A hlavně - nikdy neprasknou, ve většině případů nic nevyteče (snad jen 2 na plechu, který se vyválí moc natenko), zkoušela jsem náplň tvaroh a čokoládu.

kulenka
29. bře 2012

@djn Zkusím je 🙂 Někdy ... zítra cheescake z kaštanů, ale příští týden taky přijdou vhod 😀 Napadl mě mák nebo ořechy jako náplň 🙂 I když ta čokoláda je taky dobrý nápad 🙂

djn
29. bře 2012

@kulenka nikdy nevím, co mám dělat z figurkama ze stromečku nebo velikonočníma zajícama, tak to buď nadrolím do bábovky, nebo do muffinů, a nebo se dá použít jako náplň do těchto rohlíčků

kulenka
29. bře 2012

@djn Aha 🙂 No, my to nekupujeme a ty, co jsme dostali, jsem donesla kamarádovi ... on si to drolí rovnou do pusy 😀

kammka
29. bře 2012

@djn já to v nejhorším vrazím do dortový formy vyložený pečícím papírem 😉
a mouku kupuju v lidlu a vyhovuje

zuhur
29. bře 2012

Koukám na "Jste to co jíte" a já snad fakt začnu dělat šunku doma, protože ani ta co kupuju jako kvalitní neprošla. Děláte ji některá?

kristi
29. bře 2012

@zuhur nedelam, kupuju v Lidlu nebo v Globusu...dneska jsem koupila venkovskou v Lidlu a ma 97% masa

kulenka
29. bře 2012

@zuhur Nedělám. Na iDnesu v Hobby o tom byl článek a v jednom Apetitu tuším taky 🙂 Docela bych to i zkusila, ale ještě jsem se nedokopala 😅 A stejně tak dopadl domácí sýr 😅

reruna
29. bře 2012

@zuhur a kterou myslíš, že to tam měli? já jsem to neviděla ten obal moc dobře, ale zdálo se mi, že je to Dulano....ale ta nemá tolik složek v tom složení ne? .... teď mám doma tu šunku z Lidlu značka twinner, ta mi připadá celkem v poho

kixi
30. bře 2012

na obed budou testoviny s cerstvou bazalkou a susenymi rajcaty a vecer podkovy z kapra s bramburkami...v tesku maji akci, kilo kaprika za 50 Kc, super cena 🙂

katerinanov
30. bře 2012

dnes krůtí čína s rýží nebo nudlema 🙂

eriska
30. bře 2012

holky, děkuju...manža nakonec zavelel, že má chuť na medové řezy, tak nebude dort, ale tohle😉

my dojíme krůtí vývar, smaženýá květák a br. kaši, na sváču tam je pudinková mňamima😉 a k večeři bude salátek z vařeného krůtího maska

petrajavor
30. bře 2012

tak u nás dneska budou boloňské špagety,brokolicová polévka pro manžela a já budu mít nudle s tvarohem 😀 jinak budu dělat domácí tiramisu....

zako
30. bře 2012

u nas dnes zelňačka a palačinky s marmeládou...manžel dojí včerejší hovězí vývar a koprovku s masem🙂

aaadus
30. bře 2012

pstruh s bramborem

zuhur
30. bře 2012

@kristi @reruna podle toho co jsem zahlídla - neukazovali ji tam přímo to vypadalo na šunku Dulano z Lídla. Množství masa v pohodě - 96%, ale prý je tam přidáno zbytečně dalších věcí. Ale jim by se asi nelíbill nic 😅
@kulenka taky se do toho snažím dokopat už nějaký čas 😀

gabbika
30. bře 2012

Tak zrovna ta Dulano je asi nejlepší šunka, co člověk může koupit - resp já už vakuované uzeniny jiné značky nekupuju...žádná šunka není 100% masa, ani ta domácí, když tam člověk musí přidat kořeniny apod. Jinak chceme taky vyzkoušet domácí šunku, už jen sehnat šunkovar 🙂