Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

aaadus
29. lis 2011

@zuzi82 to pečeš všechno přes den? Já peču až večer když prcek spí, přes den se to s ním zrovna nedá a pomáhat nechce 😀

zuzi82
29. lis 2011

@aaadus Přes den i večer. Někdy se dá, někdy je to horší. To víš, že mám ruce od těsta a lítám stavět kostky na sebe, vytahovat míčky a auta z pod gauče a tak. A pomáhat taky nechce, spíš přijde a tahá mě za ruku, ať si s ním jdu hrát. 😀

brusinka.pusinka
29. lis 2011

@sarunatko tak co upečeno nebo už i snězeno 😉

aaadus
29. lis 2011

@zuzi82 to mi něco připomíná vzhledem k tomu, že máme stejně staré chlapečky 🙂 Nebo stojí u nohy a pořád mama, mama, mama 😅

zuhur
29. lis 2011

Dneska byly krůtí kousky s těstovinami a smetanovo-špenátovou omáčkou.

brusinka.pusinka
29. lis 2011

dneska je asi špenátové uterý 😀

aaadus
29. lis 2011

@brusinka.pusinka asi jo :D

ia.
29. lis 2011

holky poraďte mám dva plnotučné tvarohy, končí jim lhůta, tak je musím spotřebovat, co s nima? neznáte nějakou rychlou buchtu? nebo že bych to dala do palačinek jako náplň? ale s čím to smíchat, s cukrem a rozinkama?díky

brusinka.pusinka
29. lis 2011

@ia.
Rychlá tvarohová buchta
NA BUCHTU 2 hrnky polohrubé mouky 1 hrnek cukru 1 hrnek mléka 1/2 hrnku oleje 2 vejce 2 lžíce kakaa 1 kypřící prášek do pečiva (PRDOPEČ) NA TVAROH 2 tvarohy 1 vanilkový cukr 2 vejce 1-2 lžíce vanilkového pudingu ( já dávám celý, páč nevim co s tim zbytkem tak honem udělat....🙂)) cukr podle chuti mléko podle vlastního uvážení (nešetřím s ním, když už tam je ten puding celej, že? možno přidat rozinky namáčené v rumu

POSTUP PŘÍPRAVY

Zvlášť umícháme těsto a zvlášť tvaroh, Používám k tomu ruční šlehač. Je to rychlé a bezbolestné.....
Na pečící papír nejdřív vyleju těsto a pak po lžících nandavám tvaroh, aby byl rovnoměrně po celém povrchu. Když by se tam vylil najednou, bude jen na jednom místě a vytlačí těsto z plechu.....
Dám do předem vyhřáte trouby (mám horkovzdušnou) na 180° C a peču asi tak půl hodinky. Plus mínus minuta. Podle trouby......
Na zkoušení používám špejli, asi jako každá jiná kuchařinka....
Podávám vychladlé (pokud to buchta přežije i studené......)
Je to opravdu rychlovka.

ia.
29. lis 2011

@brusinka.pusinka jůů to zní skvěle a hlavně mám všechny ingredience doma, díky 😉

ia.
29. lis 2011

@brusinka.pusinka takže i do toho tvarohu mám dát mlíko? a kolik asi, deci?

brusinka.pusinka
29. lis 2011

@ia. podle toho jaký máš tvaroh pokud vaničkový není třeba bývá tekutý a pokud máš ten v kostce dej +- deci 😉

peroli
29. lis 2011

@ia. a co tvarohové koblížky?

peroli
29. lis 2011

dneska jsme se jeli podívat na stromeček do města takže oběd byl co město dalo 😅 😀 zítra asi budou ty bramboráky zapečený s uzeným a ještě se chystám na bramborové ražničí (i když to ale asi možná nechám až na víkend 😉 )

brusinka.pusinka
29. lis 2011

u nás začlo citronové období 😉 malá zase pap smotně citrony a mlaská si u toho ;.-) budu muset vytáhnout rebarboru z mražáku a udělat buchtu 😉 😀

peroli
29. lis 2011

@brusinka.pusinka já jsem to samý a Fífa taky... za to manžel jen před ním řekneš citron tak už se oklepává 😀 Filípek minule přišel taky s citronem v puse a manžel měl z toho fakt neskutečnou pr*el 😀 😀 a byl úplně mimo, nechápal to.. 😅 😕 😀

sarunatko
29. lis 2011

@brusinka.pusinka upečeno, snězeno a byla to mňamka největší 🙂

zuzi82
30. lis 2011

Ahojky, my si dnes dáme kuřecí maso se sladkokyselou omáčkou a rýži 😉
@aaadus Jo, jo, bude to asi hodně podobné. 🙂

beruskanula
30. lis 2011

dnes rizoto s kurecim masem 🙂

kammka
30. lis 2011

@zuzi82 ty jsi hvězda... mně to jinak moc baví a mám fůru druhů, které odsejpaj a tchýně je vždycky perplex, jak to mám pěkný... taky mně napadlo, že bych mohla zkusit třeba příští Vánoce píct na kšeft.. to prodáváš mezi známými, nebo přes inzeráty?? já si nedovedu představit že bych to třeba posílala..

aaadus
30. lis 2011

čočka na kyselo s párkem a domácím chlebíkem. A odpoledne se pokusím o vánočku

kammka
30. lis 2011

@aaadus jestli máš pekárnu, tak je to sranda...

petja
30. lis 2011

amur s hlívou ústřičnou

kammka
30. lis 2011

my měli včera na večeři jitrnici se zelím a bramborem, dnes nevím... na jídlo nemůžu ani myslet.. ačkoli včera ta jitrnice byla super..

brusinka.pusinka
30. lis 2011

Dneska rajská polívka s nudlemi a bazalkou, a špagety bezmasa jen omajda a sýr 😉Omáčka rajčatovo smetanová 😉

aaadus
30. lis 2011

@kammka bez pekárny bych se s tím nebabrala, to se přiznám

kammka
30. lis 2011

@aaadus já jich peču s pekárnou už několikátou sezonu pro celou rodinu a pro kolegy mého muže.... ale letos asi neeeee.....uvidíme, třeba se to do Vánoc nějak zklidní.. no...asi ne... ☹

aaadus
30. lis 2011

@kammka já musím zkoušet jestli upeču sama nebo si od někoho nechám upéct a čas letí. Musíš věřit, že se to zklidní i když já mám co říkat...

petrufa86
30. lis 2011

čočková polévka, rajská s kuličkami z mletéo masa a já těstoviny, přítel knedlík.

kammka
30. lis 2011

@aaadus večer jsem doma úplně grogy, šílený.. včera to docela šlo, ve 4 jsem šla už zatápět, sebrala vajíčka, pak doma jsem dělala ....gaučing, s předsevzetím, že v 5 jdu na ten binec tam, no vcelku se podařilo, musím přiznat, že jak jsem se donutila pořádně najíst, tak mi bylo po tý jitrnici dobře, ale jen díky tomu zelí....takže asi zakoupím zásobu...no, máme doma i okurky.. to by mohlo být řešení.. jinak při Fanynce mi moc dobře dělaly grepy..to jsem jedla jen grepy a hrozny v normálním množství, zbylé potraviny v mikroskopickém..taky jsem během měsíce měla skoro o 5 kg míň, bez jedinýho blití..