Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

miriska
8. črc 2011

my máme dneska francouzský brambory a peču marmeládovou buchtu a když to zvládnu tak bude ještě koprová polívka

prdecek
8. črc 2011

@alamo díky :D ani nevím jak vznikla :D

jj, vejde se to v pohodě do trouby.

recept:
1 kuře
1 kg brambor
1 pivo
4-6 žampionů
2 cibule
slanina nabo uzené maso
olej a koření dle chuti

Láhev piva necháme odmočit, aby se slouply nálepky. Potom narazíme kuře na láhev a okořeníme dle naší chuti. Láhev otevřeme. Okolo nakrájíme všechny ostatní suroviny a osolíme a polijeme trochou oleje.
Pečeme cca 1,5 hodiny při 180-200 stupních. Pivo polévá kuře, takže se to nemusí podlívat ani moc hlídat.
a je to fakt mňamka 🙂

aaadus
8. črc 2011

Zbylo od včera (zapečený těstovinový mazec), manželovi na večeři udělám pomazánku z uzené makrely a v troubě se peče marmeládový mřížkový koláč.
@prdecek něco podobného teď děla Pohlreich v tom svém pořadu, jen na kuře narazil plechovku s pivem a dělal to na grilu.

scvrcek
8. črc 2011

@miriska koprová polévka? To neznám, ale koprovku miluju, jak se to dělá prosím?

@prdecek tyjo, to nechápu, to se strčí do trouby takhle na výšku postavený? A jak to to pivo polévá? To jako začne nějak pěnit, že to vytéká?
No vypadá to zajímavě🙂

My dneska hrachová polívka a sekaná, k tomu salát a nové brambory🙂

miriska
8. črc 2011

@scvrcek to je skoro stejný jako omáčka, ale přidávám tam ještě pár brambor na kostičky a zelené fazolové lusky, může tam být i trocha hrášku a mrkvičky ze zahrádky, jak kdo má rád, ale klidně jen s bramborama a může se do toho zašlehat vajíčko. Udělám na másle jíšku, zaliju vývarem, může být i z kostky (nejlepší je karpatskej bujon), přidám jednu smetanu ke šlehání, provařím, přidám sůl, ocet, trošku cukru. chvíli před konecem vaření přidám kopr. Když dávám zeleninu, tak podle toho jak dlouho je to potřeba vařit.

tyrisa
8. črc 2011

Vepřové špízy,vařené brambory,okurkový salát.

reruna
8. črc 2011

těstovinová rýže, tuňák, restovaná zelenina, smíchané jako rizoto, buchta karamelka

prdecek
8. črc 2011

@aaadus jo to sem myslim, viděla ten díl s tou plechovkou.

@scvrcek jj takhle na výšku se to do trouby pěkně vejde, a to pivo by mělo vytékat vrchem, ale vytekla jen část, ne všechno.

brusinka.pusinka
8. črc 2011

dnešní mňamka

eimmy
8. črc 2011

červená fazolová polívka, cesar salát a grilované sardelky

zuhur
8. črc 2011

@eriska - teď budu za blba, ale chci udělat toho Míšu, ale co tam dáváš za tvaroh?

zuhur
8. črc 2011

@eriska - už mi došlo, že asi polotučnej - mozek se na chvíli zapnul 😅

eriska
8. črc 2011

my jsme dneska dojedli pečeného srnce na zelenince, manža dovalil v noci pro změnu kance, takže jsem odpo dělala o tom, k véče byl u babičky karbenátek s chlebem a zítra půjde někam na obídek, když je prcek mimo dům😀D
@zuhur my dáváme plno, manžovi víc chutná, ačkoliv já v tom na chuti nevidím rozdíl😀 a když to chceš přilepšit, dej tam ještě pribináčka..lahoda😉

zuhur
8. črc 2011

@eriska už takhle mě budeš mít na svědomí. Zrovna se mrazí, ale už před tím to bylo děsně dobrý 😀

eriska
8. črc 2011

@zuhur tak tohle budu mír ráda na svědomí🙂 ono, kdo má rád tvarohovou zmrzku, tak si pochutná..já to před lety vyčetla na netu a do dneska je to u nás zmrzka číslo jedna

holky, nemáte nějaký dobrý receptík na pečená vepřová, v našem případě kančí, žebírka? nějakou dobrou marinádu? jsem si říkala, nějakou medovou..

babulinkab
9. črc 2011

dnes zapečené cukety s ml.masem a sýrem, šťouchané brambory s pažitkou
a udělala jsem česnekovou pomazánku - přidala jsem do ní sterilovanou červenou papriku a čerstvou pažitku - je moc dobrá

petrusam
9. črc 2011

guláš a těstoviny

aaadus
9. črc 2011

Koprová omáčka, vajíčko a brambor. Večer grilovačka

boobinka
9. črc 2011

holandské karbanátky, bramborová kaše.

mili84
9. črc 2011

čočková polívka, hranolka + grilovaný steak z roštěné, grilované lilky 😉

cacenka_d
9. črc 2011

premyslim nad stouhanyma bramborama, se slaninou a zelim, je to rychly a da se to jist i studeny v tehlech vedrech 🙂

andrissek
9. črc 2011

Přírodní vepř. plátek,br. kaše a okurkoví salát 😉

vojtisek2007
9. črc 2011

zelnice, dušená mrkev s kuřecím masem a vařený brambor, ke svačino-večeři budou znovu pro velký úspěch minilangošky 🙂

anieanne
9. črc 2011

Dnes ptáčci s těstovinami, k večeři lívance.

Zítra bych chtěla udělat kuřecí kousky na kari s rýží, nemáte nějaký osvědčený recept ?

marecek4
9. črc 2011

tak dneska jsem zvládli asi šedesát meruňkových knedlíků,pár jich i zbylo-zatím 🙂 a zítra bude riziko se sýrem a okurkovým salátem,a k tomu květákovou polívku,ale s tou mám obavy,že mě pošlou někam,jestli bude takové horko jako dnes a teď jdeme na špekáčky mňam,už aby byly

vojtisek2007
9. črc 2011

naši dnešní minilangoše - Elis jim říká langusty 🙂🙂🙂, docházel kečup ☹, ale jinak je to teda vynikající záležitost,mňam,mňam,mňam a hlavně je to rychlý

weri1
9. črc 2011

těstovinový salát a přírodní kuřecí řízek, zítra k tomu udělam smanžený řízek 😀

petrusam
10. črc 2011

hranolky, kuřecí přírodní a okurkový salát

peroli
10. črc 2011

mi dneska Vepřové po česku 🙂

vojtisek2007
10. črc 2011

dnes přírodní kuřecí plátek, hranolky