Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

beisis
13. říj 2011

@brusinka.pusinka Děkuji myslela jsem jako nahoru na bramborák 🙂 Bramboráky zvládnu ale jako nějakou spíš masovou směs na to nebo že bych nějakou směs zabalila do bramboráku už usmaženého 🙂 Omlouvám se asi jsem to špatně napsala.

holubice.petra
13. říj 2011

@zuzi82 jé já taky dělám vepř.roládu s bramborovou kaší....ale začla jsem až dýl tak mi tu teprve začíná vonět mňam 😀

brusinka.pusinka
13. říj 2011

@beisis co třeba tato a já do ní dávám nastrouhanou goudu a nebo Nivu sýr co má kdo rád 😉

600 g libového masa (kuřecí, vepřové), po půlce červené a zelené papriky, 5 malých cibulek, olej, sůl, 1 lžička mleté papriky, 1 lžička kari, 1 lžička oregana, bramboráky

Maso pokrájíme na kousky. Promícháme se třemi lžícemi oleje, kořením a necháme uležet v chladu.
Oloupané cibulky nakrájíme na kolečka, očištěné papriky na malé kostičky.
Na rozpálené pánvi opečeme maso doměkka. Pak osolíme, přidáme cibuli a papriky a ještě za občasného míchání opečeme do změknutí zeleniny, ale aby zůstala křupavá.

babulinkab
13. říj 2011

česnečka
bramborové knedlíky s uzeným, zelí, cibulka

mamkamarketa
13. říj 2011

@brusinka.pusinka prosim
ta zakysana smetana muze byt light?
nemam celozrnou mouku,bude velky problem,to udelat z normalni?

brusinka.pusinka
13. říj 2011

@mamkamarketa můžeš dát normální a podle těsta kdyžtak přidáš uvidíš dle konzistence a hold když dášl ihgt bude light myslím že to neskazíš hold ale měla by bít tučnější je krémovitější 😉 No zkus

janca_dobi
13. říj 2011

rizoto 🙂

stefanny
13. říj 2011

holky, nevim kde se zeptat tak pisu sem ... nevite v jakym marketu by se dali koupit mrazene crosanty, ktere si upecu sama v troube? 😅 diiiiiik

brusinka.pusinka
13. říj 2011

@stefanny kde se dají koupit nevím ale dají se doma upéct 😉
Hladká mouka 500 g
Droždí 40 g
Mléko 1 l
Sůl 1 špetka
Vejce 2 ks
Máslo 250 g
Droždí rozdrobíme do vlažného mléka, přidáme 4 lžíce mouky a rozmícháme na hustou kaši. Přidáme špetku soli. Necháme 30 minut vzejít. Do velké mísy prosijeme mouku, smícháme s cukrem a solí uděláme v ní důlek. Do důlku rozklepneme vejce, přidáme kvásek a ze všeho vypracujeme hladké těsto. Zakryjeme utěrkou a necháme 2-3 hodiny kynout.
Když těsto dvojnásobně nabyde, důkladně je prohněteme. Z těsta vyválíme čtverec. Máslo posypeme moukou a rozválíme je do čtverce. Čtverec másla umístíme nakoso doprostřed plátu. Rohy těsta k sobě složíme jako obálku a rozválíme, pokud možno na přesný obdélník. Těsto třikrát do sebe složíme. Znovu vyválíme, třikrát do sebe složíme a celý postup opakujeme. Zakryté vlhkou utěrkou dáme 15 min kynout. Vyválíme plát 50×30 cm a nakrájíme ho na 15 cm široké pásy. Podle pravítka vykrajujeme rádýlkem rovnoramenné trojúhelníky. Trojůhelníky stočíme od základny ke špičce a ohneme.
Narovnáme na vymaštěný plech a zakryté vlhkou utěrkou necháme zhruba 30 min kynout. Pečeme do zlatohněda 20 minut v troubě vyhřáté na 200 °C. Můžeme plnit kousky čokolády, strouhanými oříšky atd.

stefanny
13. říj 2011

@brusinka.pusinka diky moc, pro budoucnost se urcite zijde, ale ted pri prckovi nemam cas se ani najist ne to jeste pect tak dlouho 😉

garfieldka
13. říj 2011

klasika... řízky s br.kaší a mrkvový salát 🙂

eyael
13. říj 2011

@stefanny - viděla jsem je občas v makru

miskadis
13. říj 2011

Egyptské brambory a univerzální buchta 🙂

petrusam
13. říj 2011

@miskadis co jsou egyptské brambory? 😕

miskadis
13. říj 2011

@petrusam je to recept z mmb - nám to moc šmakuje: http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=60149

moudivlacek
13. říj 2011

takze obed jsme dojizdeli vcerejsi zapecene testovinky a k veceri delam bramboracky

simonceli
13. říj 2011

oběd jsme dnes nějak nezvládli a tak na večeři je hovězí guláš

pet.s
14. říj 2011

@stefanny já je viděla v hypernově..ted je to asi vlastně albert.-))

nikiii
14. říj 2011

Dnes smažený květák, bramborová kaše a okurkový salát.

aaadus
14. říj 2011

Husí vývar, plněné papriky s rajskou a knedlík

petrajavor
14. říj 2011

včera drahý vařil uzené s bramborem a dneska dělá květák s bramborem 🙂

kammka
14. říj 2011

já vyvařila včera předek z králíka, kostru z kuřete a pár vepřových kostí, do toho mražená zeleninka, játrové knedlíčky z králičích jater a strouhání...

krakorka
14. říj 2011

kuře s medem a kari a k tomu brambory

moudivlacek
14. říj 2011

holky kamaradka by rada k hovezimu uho omacku (proste klasika skolni jidelny),ale nevim,jak ji poradit,hovezi moc nedelam

zvalentova
14. říj 2011

@moudivlacek dělám to tak, že udělám hodně hnědou cibulu jako základ, na tom zprudka orestuji maso. Ochutím (sůl, pepř, třeba kmín), maličko podleju vodou, zavřu hrnec a vařím. Já v papiňáku 15-20 min. Až je maso měkké tak ho vyndám, zlehka zapráším moukou, dobře promíchám, poté zaleju vodou do požadovaného množství a nechám dobře provařit . Příp. ještě dochutím, mohu také tyčovým mixérem omáčku udělat ještě jemnější. Vrátím tam maso, aby se prohřálo a nebo rovnou nandavám na talíř. 😉

moudivlacek
14. říj 2011

@zvalentova dikY 😉

aaadus
14. říj 2011

Právě jsem ochutnala husí játra (z domácí husy), no luxus prostě

petrusam
14. říj 2011

hovězí houbová a knedl 🙂

zuzi82
14. říj 2011

Milánské kuřecí rizoto

petrusam
14. říj 2011

@miskadis moc díky, příští týden to ozkouším, tento už jsme mleté měli 😀