Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

aemmi
12. kvě 2011

@vojtisek2007 to taky děláme, říkáme tomu klepavka, jak je to rosolovitý 🙂 a je to výborný

petrusam
12. kvě 2011

vepřové zapečené s bramborama, smetanou a sýrem 🙂

gabka32
12. kvě 2011

zapečené těstoviny s brokolicí, okurka 🙂

vojtisek2007
12. kvě 2011

amur na kmíně, nový brambor a okurkový salát 😀

kaciska
12. kvě 2011

salám s kolínkama a vajíčkem,rychlovka 🙂

beatta
12. kvě 2011

těstovinový salát se zeleninou 🙂

romana29
12. kvě 2011

Kuřecí na houbách a knedlík

rena1410
12. kvě 2011

zapeceny brambor, brokolice a mrkev s vajickem, posypane syrem

aemmi
12. kvě 2011

Chřestová polévka, jnak se dojídá stále vepřové z předvčerejška...

aaadus
12. kvě 2011

Uzené kuřecí stehna, brambor a zelný salát. Malý měla brambor s dýní a krůtím masem

reruna
12. kvě 2011

čočka na kyselo s vejcem, malý měl kuskus s vejcem a do toho jsem mu dala trochu té vařené čoočky ještě před ochucením a okyselením.

reruna
12. kvě 2011

@vojtisek2007 tak ten dortík znám a je mňáááám

vojtisek2007
12. kvě 2011

@reruna jak chutná nebo vypadá ten kuskus ??? docela často to tady zmiňujete a já vůbec netuším co to je, jak se to používá - jak příloha, nebo co stím , docela bych vyzkoušela ????jsem ostuda 😖 😖 😖

kaculetka
12. kvě 2011

Dnes penne se žampiony, listovým špenátem a smetanou 🙂

petaov
12. kvě 2011

já dnes zkouším od maggi nápadů šťavnaté kuře s medem, ale zatím se moc nedaří. Dělá se to všechno v sáčku a dá se to do trouby na spodní rošt, ale sáček se mi začal pálit a smrdět, tak jsem ho musela roztrhnout a všechno přendat do pečící mísy. Máte s tímto receptem někdo zkušenost?

reruna
12. kvě 2011

@vojtisek2007 kuskus je ta nejjednodušší příloha - je to těstovina, jsou to takový maličký kuličky, koupíš bílý nebo celozrnný, mají ho běžně v obchodech, tak se podívej a zkus, nebudeš litovat - nasypeš do misky, zaleješ vroucí vodou a za 10 minut můžeš jíst. dost to nabuyde, tak pozor - smíchat se dá s čímkoli, na sladko i na slano, se zeleninou, s masem, místo rýže, jako salát, rizoto....

vojtisek2007
12. kvě 2011

@reruna aha, děkuju a má to nějakou chuť samo o sobě myslím ???chutná to třeba jako klasická těstovina - musím kouknou a zkusit....

pelenka
12. kvě 2011

@petaov Ahoj, já pekla v sáčku jednou, nedala jsem to rovnou na rošt, ale i se sáčkem do misky, sáček se nepálil, bylo to v pohodě, ale pak se nějak nafoukl a praskl a šťáva byla všude, jen ne na kuřeti. To byl zatím první a poslední pokus

reruna
12. kvě 2011

@vojtisek2007 samo o sobě to má chu´t jako těstovina asi, fakt vyzkoušej, sáček většinou stojí kolem 30 kč a vydrží to dlouho, protože to hodně nabude, můžeš zalít i vývarem pro lepší chuť

vojtisek2007
12. kvě 2011

@pelenka
@petaov
já taky jednou zkoušela tohle pečení v sáčku - bylo to kuře alá bažant - nevím od čeho....kuře se dalo do sáčku, přidalo se přiložené koření, zaklepalo se s tím, sáček se uzavřel takovou sponou, a zezvrchu se měl propíchnout vidličkou...dala jsem to na plech do trouby a dobrý...ale už jsme to víc nedělali...přišlo mi to takový o ničem - stejně jako ty sáčky magi nápady - rozmícháš ve vodě nebo mlíce (šlehačce) a zaleješ maso, zapečeš.... 😝 😝 😝 to hodně dělá ségra,nebo ty omáčky ze sáčku...my tomu nějak nepřišli na chuť

petka80
12. kvě 2011

Já dělám kuskus nejčastěji takhle:
Osmahnu maso na kousky (krůtí většinou), okořením podle chuti (sůl, pepř, oregano atd.) a pak k tomu přihazuju zeleninu, co dům dal - pórek, rajčata, cuketu, mrkev atd. (nebo třeba jenom nějakou mraženou směs), dusím do měkka a pak smíchám s připraveným kuskusem. Je to taková zdravá rychlovka. Může se to navíc podávat s kysanou smetanou.

A dneska byly zapečený brambory s vepř. masem 🙂

kristi
12. kvě 2011

dneska bude konecne ten losos na tymianu. K tomu jeste nevim zda kuskus, nebo jen novy brambory

deyana
12. kvě 2011

dneska jenom 10minutovka - mrkvová polívečka s kuskusem, mňamka 😀
Jinak kuskus dělávám na pánvi s máslem a na konci přisolím a přidám plechovku drcených rajčat, moc mi to takhle chutná samotný i jako příloha k masu.

veru23
12. kvě 2011

holky, kolik tak utratíte jako rodina za jídlo měsíčně? my jsme dva a tak 4000 Kč. zdá se mi to dost....a to se v týdnu snažím vařit levně 🙂

klara.t
12. kvě 2011

@deyana napiš sem recept na tu polívku prosím. Díky. Ten kuskus na másle děláš na sucho?

kammka
12. kvě 2011

@veru23 mně to tak moc nepřipadá... tak akorát. my ve třech s tříletou holčinou 6-8tisíc, a to máme maso z vlastního chovu, skoro žádné nekupuju. ale já do toho počítám celé nákupy , ve kterých je i drogerie a krmení pro kočky 😀 😀 a ty jsou prožraný děsně.. těžko říct, kolik stojí to jídlo jen pro nás..s děckem se šetří na vaření dost blbě, zvláště s tím naším....ona jí dost mizerně, ze zeleniny jen mrkev a papriku, vyjímečně do ní narvu něco jinýho.. dost stojí jogurty, tvarohy, a to kupuju obyč.. vypijeme strašně moooc mlíka a to se snažím kupovat hlavně tzv.čerstvé, trvanlivé máme doma jen jako železnou zásobu....když si to tak vezmeš, drahý jsou i brambory a rýže....chodíme oba do práce, takže dost za takové ty věci mezi chleba, studená kuchyně je vůbec dost drahá...sýry, šunčička a to nekupuju nic extra drahého, vše obyč...
prostě jídlo je a bude drahý a bude to horší.. raději se zaměřit na kvalitu, protože když se budem snažit šetřit za každou cenu, nemusí to býd vždy úplně zdravé.. já teď jezdím pro mlíko na statek, vyjde mně to samo dráž, než v Lidlu i s cestou 😀 ale už jsem dělala i jogurty a chystám se na tvaroh a časem zkusím i sýr..budu brát cca 5litrů 3x týdně, tak si už chystám mléčné recepty, jako např palačinky s tvarohem 😀 😀 😀 krupicová kaše,...lívance, rýžový nákyp, žemlovka....
mno, a na víkendy si kupujeme pivko k jídlu..a k práci 😉

vojtisek2007
12. kvě 2011

@deyana jako ten nabobtnanej potom dáš na tu pánev ??? jsem natrvdlá, co ??? 😀 😀 😀

vojtisek2007
12. kvě 2011

@veru23 taky si myslím že ve dvou je to akorát 😉
nás je 5 a tak kolem 12-14ti tisíc měsíčně - ale komplet nákupy - i s drogerií,papírnictví...ne jen čistě jídlo a maso nekupujeme - máme vlastní vepřové i kuřecí - občas 1-2 x za měsíc koupíme u řezníka hovězí....

deyana
12. kvě 2011

@vojtisek2007
@klara.t
Nene, kuskus smíchám s troškou olivového oleje, na pánvi rozehřeju hrníček vody, osolím a přidám kuskus, on si tu vodu nasaje, pak to vypnu, pár minut nechám odležet, přidám kousek másla, zahřeju plotýnku, a dám rajčata a ještě dosolím 🙂

mrkvová polévka: na hrubém struhadle ostrouhat 1-2 mrkve, pak cca lžíci másla rozpustit v hrnci, přidat mrkev, ona pustí barvičku, trošku osmahnout, přidat kmín, osolit. Zalít vodou, a až začne voda vařit, přidat kuskus (já dávám hodně, tak půl hrníčku, ale stačí i míň), nechávám vařit cca 5-10 min. a ke konci přidám rozšlehané vajíčko a hodně míchám, aby tam nebyly moc velké kusy. Přidávám teda ještě zeleninový bujon a podravku, ale záleží na chuti 🙂

evaviki
12. kvě 2011

@vojtisek2007 tak to bol uzasny recept, mnam.. moc sa mi neuslo, Sebik zjedol 1,5 pstruha sam, poctivo kontroloval, ci mu vsetko davam..😀