Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

lenule76
15. kvě 2011

Ahoj holky,
sleduji toto témátko 😀 mnam mnam ... neporadíte mi receptík ? Mám v lednici květák ... mozeček se mi dělat nechce a ani obalovaný .... ale zapéct proč ne? Moc díky předem.

beruskanula
15. kvě 2011

dnes jsem delala katuv sleh s ryzi pro partnera a ja si udelala testovinovy salat s kabima tyckama 🙂 ....

aaadus
15. kvě 2011

@petule246 můžu poprosit o recept na muffiny? Děkuji 🙂

soniq
15. kvě 2011

tak my dneska smetanovo houbová omáčka, masíčko a těstovinky 🙂

weri1
15. kvě 2011

@aaadus tady na MK je diskuse na mufiny 😉 v receptech

weri1
15. kvě 2011

včera přírodní kotleta s rýži ,my vůbec rádi maso přírodně
dnes kynutý ovocný knedlíky s tvarohem a cukrem
zítra listový špenát, br.kn. hovězí masíčko 😉

petule246
15. kvě 2011

@aaadus - ahoj - dělala jsem tyhle a trochu si to poupravila - mixla jsem maliny a borůvky dohromady a použila kompotované ovoce. Máslo jsem nahradila olejem. Nedala jsem ani skořici ani kandovanou kůru z pomeranče. Snad budou chutnat, já obecně radši kakaové těsto, ale ani tyhle nejsou špatný.

Potřebujeme:
250g čerstvých nebo mražených borůvek, 2 lžíce mletého cukru, 250g polohrubé mouky, 2 lžičky prášku do pečiva, 1/2 lžičky sody, 1 vejce, 140g mletého cukru, 1 lžíce kandované kůry z pomeranče, 60g měkké máslo, 1/4litru podmáslí nebo mléka.Do malinových muffins dáme místo borůvek maliny🙂)) a místo pomerančové kůry skořici (množství podle chuti, já dávám cca 1/2 lžičky)

Jak na to:
Borůvky umyjeme (zmrazené nerozmrazujeme) a posypeme 2 lžícemi cukru. Vejce vyšleháme, přidáme cukr, pom. kůru, máslo, mléko a promícháme.Přidáme mouku prášek do pečiva a sodu. Nakonec opatrněvmícháme borůvky.180C, 20 minut, cca 20 muffins

karmenta
15. kvě 2011

dnes smažené kuřecí stehno s bramborovou kaší, zítra halušky s brynzou 🙂

petrusam
15. kvě 2011

dělám na zítřejší oběd plněný papriky s rýží, mám na to hroznou chuť a v úterý vařit nebudu -> jdeme do restaurace 😅 😅

petrusam
15. kvě 2011

@karmenta mňam halušky, tak ty budou ve středu 😀

renatuss
15. kvě 2011

@moudivlacek Není zač 🙂 povedly se???? 😉

moudivlacek
15. kvě 2011

@renatuss manzel se nakonec nabidl a sel koupit hladkou 😀 tak treba priste zkusime 😉

renatuss
15. kvě 2011

@moudivlacek Aha,tak to jo,ale jinak i z pol.mouky je dělám,a nevidím v tom moc rozdíl 🙂 dokonce mě přijdou i lepší a líp se mouka v mléce rozmíchá 🙂 🙂

peroli
15. kvě 2011

mi dnes rychlou svíčkovou se šesti... 😀 😀 samozřejmě doma dělanými 😵

reruna
16. kvě 2011

lasagne s mletým masem a bešamelem, polévka brokolicová

kristi
16. kvě 2011

roládu s kaší

kacenka1408
16. kvě 2011

u nás dnes kuřecí játra na cibulce, rýže a rajčátkový salát 🙂

zvalentova
16. kvě 2011

@kacenka1408 ahoj, to mně zaujalo, nějaká spešl příprava nebo jen játra orestuješ, lehce podlít vodou, dusit do měkka a je hotovo.

brusinka.pusinka
16. kvě 2011

dneska máme gulášovku a brambory , fazolky na kyselo a vejce 😉

brusinka.pusinka
16. kvě 2011

@weri1 podle chuti my raději kyselejší tak nevaříme ale moje tchýňka ta povaří s 2 lžícemi třtinového cukru . Opravdu záleží na chuti 😉

kacenka1408
16. kvě 2011

@zvalentova nic těžkého, tak jak píšeš.......někdy do nich ještě přidám lečo....taky dobré 🙂

zuzkkkaaa
16. kvě 2011

holky nejradši bych se k vám vtěrkla na oběd..... takový dobrůtky 😀 😀 😀
My máme dnes kotletku na přírodno s másličkovým bramborem a zeleninou v páře 😉

moudivlacek
16. kvě 2011

@zvalentova ja jsem delala na hruskach a byly mnamozni 😉 s jatry se da experimentovat

zvalentova
16. kvě 2011

@moudivlacek joj, tak kombinace s ovocem se u nás nenosí, u nás jen maso a zelenina 😀

mirisek81
16. kvě 2011

U nás dnes Spaghetti alla marinara 🙂

aemmi
16. kvě 2011

těstovinový saltá

dendaz
16. kvě 2011

bramborové knedlíky plněné uzeným + zelí 🙂

eriska
16. kvě 2011

my jen rychlovku,salat z cervene cocky nasladko a manza omajdu z veproveho maska.holky,nejaka inspirace na omacku?hlavne ne znojemskou,na paprice,a la ptacky,.

brusinka.pusinka
16. kvě 2011

@eriska co tak Křenovou
Suroviny:
1 lžíce másla
2 lžíce hladké mouky
¾ litru hovězího vývaru
1/4 litru smetany ke šlehání
3 lžíce smetanového křenu
sůl
Postup:
1. Na pánvi si nejprve připravíme jíšku z másla a hladké mouky.
2. Osolíme a zalijeme částí vývaru (ve kterém jsme předtím uvařili hovězí maso s bobkovým listem, novým kořením a cibulí) a za stálého míchání povaříme.
3. Jakmile je omáčka hustá, přidáme 3 lžíce smetanového křenu a smetanu. Pokud křen není dostatečně ostrý, přidáme jemně mletý bílý pepř.
4. Promícháme. Podáváme s plátky hovězího a knedlíkem.
5. Tip: Omáčku lze vylepšit přidáním strouhaných mandlí.

jinak lepší je strouhaný čerstvý křen 😉

zuzi82
16. kvě 2011

Ahojky, tak my dnes máme kuře na paprice s těstovinama a na svačinku borůvkové tiramisu. A na večeři udělám česnekovou polévku 😉