Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

falca1
14. dub 2012

dneska jsme měli květákové placičky s bramborem a kuřecí polívku 😀 . Udělala jsem i makovou buchtu - ale pravděpodobně ju ochutnám já a manžel až zítra až se vrátí z hokeje 😖 😀

gable
14. dub 2012

u nás doma je anarchie 🙂 tatínek vyslán s kotlem guláše na chajdaloupku na celý víkend,tak já a mimi v bříšku máme zeleninový salát s kuřecím masem.... a jako dezert pásek čoko na vaření 😎 a zítra smažený celer a brambory, což by mi za přítomnosti našeho velitele neprošlo 😀

petule246
14. dub 2012

u nás treska s br. kaší a zítra ještě nevím, tak tu číhám na isnpiraci

nadja73
14. dub 2012

tak dneska rajska polivka, bbq krkovicka a peceny brambor, pernik na svacu, vecer udelam 2 plechy pizzy - klasicka sunka, syr, zampiony.....co vymyslet, kdyz tahle nam chutna nejvic 🙂

fire85
14. dub 2012

dnes vepřová plec na žampionech a k tomu bramborová kaše
k večeři bude zeleninový salát s mozarelou

a zítra asi špenát s bramborem,vajíčko,párek

ange_de_la_morte
14. dub 2012

dneska k obědu byla hrachová polívka s krutonky ( zbylo i na zítra), a zapečené těstoviny s rajčaty, žampiony a bazalkou, a na vrch jsem klepla asi 15 křepelčích vajíček ( snaší nam nějak nadmíru 🙂 ) , teď ještě dopíkám trešňovou bublaninu ať je ke kafíčku .... a zítra budu celý den pryč tak musím vymyslet nějaké druhé jídlo pro manžela, zatím fakt nevim

reruna
14. dub 2012

@zuhur tak zkus dát té žitné mouky jen část a budou určitě více nadýchané, ale nikdy to nebude jako čistě z hladké... Moc dobré je namíchat hladkou mouku s ovesnými vločkami - pečivo je pak nadýchané a má větší výživovou hodnotu a chu´t je výborná
U nás dneska lasagne, banánový chlebíček a zítra treska s bram. kaší

djn
14. dub 2012

fazolová polévka, špenátem a vejci plněná sekaná s vařenými brambory, štrúdl od maminky z tetiných jablek

zuhur
14. dub 2012

@reruna já to míchám - blbě jsem to napsala, ale i tak to není ono. Vločky a semínka dávám a občas používám i celozrnnou mouku, ale s tím musím opatrně. Mám přeci jenom ještě malýho špunta a ti by měli celozrnných výrobků jíst méně.

zuzi82
14. dub 2012

U nás dnes bešamelová kari omáčka se šunkou a těstoviny, gulášová polívka a na večeři šlehaná niva.
Zítra si dáme slzy porybného ale z kotlety se šťouchaným bramborem a večeře se ještě uvidí. Na snídani udělám jablečné palačinky. 😉

babulinkab
15. dub 2012

polívka z červených fazolí
brokolicové karbenátky, br. kaše a zeleninový salát

nikiii
15. dub 2012

My si dneska dáme rizoto.

marhulinka
15. dub 2012

U nás dnes bramb.salát a kuřecí a krůtí řízky, domácí krtkův dort

ange_de_la_morte
15. dub 2012

@marhulinka: jee domácí krtůkův dort, podle nějakého receptu ? můžu kdyžtak poprosit ? někdy bych vyzkoušela 🙂 manžel krtkův dort miluje

jinak dneska nakonec jsem doma takže : polívka se včerejška (hrachovka), a jinak uklízím mražák takže uvidíme, buď kuřecí prso se zeleninou, nebo ovocné knedlíky

zuhur
15. dub 2012

U nás dneska uzená polévka, zapečené vepřové plátky, my hranolky a prcek brambory. Na svačinu máme "Mařenčinu bábovku mňam" - název dle receptu, ale asi si ji budu muset přejmenovat 😀 😅

petrajavor
15. dub 2012

U nás dneska vaří manžel,takže bude řízek a bram.kaší....a já jako dezert udělám bábovku 🙂

falca1
15. dub 2012

@zuhur mňam je mňam 😀

eicul82
15. dub 2012

Prosím o radu 🙂 Co s 5 bílky? Žloutek nemám žádný 😀

sunnies
15. dub 2012

@eicul82 upeč bílkový chlebíček 🙂

nadja73
15. dub 2012

tak dneska byl peceny pstruh s domacima hranolkama a na pristi 2 dny koprovka s houskovym knedlikem 🙂

eicul82
15. dub 2012

@sunnies jak? 😀

sunnies
15. dub 2012

@eicul82 vyšlehej 5 bílků do sněhu, potom pomalu přisypávej 150 g moučkového cukru, až je z toho tuhá pěna. Do bílkové hmoty přidej 50 g rozpuštěného másla, 100 g hrubé mouky a dle libosti kousky čokolády, oříšků, kandovaného ovoce. Peče se to asi na 160°C cca 30 minut 😀

eicul82
15. dub 2012

@sunnies Díky 🙂

nikiii
16. dub 2012

@sunnies Můžu se k tomu chlebíčku zeptat - pak to pečeš v nějaké formě? V takové té vaničce třeba?

sunnies
16. dub 2012

@nikiii jj, přesně v té a nebo v srnčím hřbetu 🙂

maybay
16. dub 2012

ahojky kucharinky, chci udelat poprve rajskou omacku z hoveziho masa, zatim jsem delala pouze s kulickama z mleteho. Mam udelat z hoveziho zadniho?

power700
16. dub 2012

@maybay ahoj, hovězí přední, je dobrá z krku..

ladida.l
16. dub 2012

taky dělám rajskou z krku

beruskanula
16. dub 2012

zdravim vas kucharky🙂....

my se vcera vratili z prazdniny, tže dnes dojidame zbytky, co nam babicka nabalila-kure s ryzi, plnnee br. knedliky se zelim 🙂

a zitra asi karbanatky nebo holandske rizky ci sekanou 😎 🙂 , br. kasi a okurkovej salat 😎